agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları > Egzotik Meyveler
(https)

Beğeni Düzeni14Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-05-2010, 11:56   #31
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-05-2010
Sayın rehisbay17 öncelikle selamlar foruma yeni katıldım bende bu işi deniyorum şuan 100 adet fidanla basladık siz daha tecrübelisinizdir herhalde bize yardımcı bilgiler aktarırsanız sevinirim hayırlı günler.......

tufan_43 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2010, 15:55   #32
Ağaçsever

rehisbay17's Avatar

Giriş Tarihi: 01-11-2008
herkese merhabalar.
öncelikle kusura bakmayın elde olmayan sebeplerden dolayı uzun bir süredir foruma giremedim.
pepino işine gelince; maalesef arkadaşlar bu işi amatörce yapacaksanız yazlık olarak düşünmeniz gerekecek. benim pepinolar kışın ilk yağan kara bile dayanamadılar.(serada olmalarına rağmen). ama profesyonelce ısıtmalı sera yapacaksanız o zaman olabilir.

rehisbay17 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-09-2010, 21:44   #33
Ağaçsever

simal's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2010
Arkadaşlar 8 adey pepino fidesinden 3 tane meyve alabildim hep çiçek açtılar ama meyve tutmadılar.hala çok yeşiller ve çiçek açıyorlar ama meyve yok.acaba hala meyve alma şansım varmıdır.

simal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-09-2010, 22:38   #34
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 8
Üç aydır çiçek açıyorlar, meyve tutmuyor. Hava sıcaklık durumu etkili oluyor herhalde. Fideler çok iyi büyüdü, ama meyve tutmadı. Burada hava da kuru nisbi nem çok düşük. Ancak sera içi de sıcak gelmiş olmalı ki bir süre sonra yapraklar sararmaya başlıyor.

Çanakkale deniz neminin etkisi altında havası da bunun etkisi ve devamlı esen rüzgar nedeniyle ılımandır.

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-09-2010, 23:27   #35
Ağaçsever

rehisbay17's Avatar

Giriş Tarihi: 01-11-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi 1simal1 Mesajı Göster
Arkadaşlar 8 adey pepino fidesinden 3 tane meyve alabildim hep çiçek açtılar ama meyve tutmadılar.hala çok yeşiller ve çiçek açıyorlar ama meyve yok.acaba hala meyve alma şansım varmıdır.
öncelikle herkese selamlar.
maalesef bu yıl havalar pepinoların hiç sevmediği şekilde çabuk soğumaya başladı. çiçek açsalar bile bundan sonra meyveye yatacaklarını hiç sanmıyorum. ısıtmalı sera haricinde de kışı atlatamazlar. kendi tecrübelerime dayanarak sizlere tavsiyem yapabiliyorsanız ısıtmalı sera, yapamaz iseniz pepinolarınızdan en sağlıklı olanlardan bir iki tanesini büyükçe saksılara dikerek evinizde bahar ayına kadar bekletmenizdir. seneye bahçeye dikerken saksıdakileri tamamen budayarak çelikleme yaparsınız. hepinize kolay gelsin.

rehisbay17 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2010, 21:41   #36
Ağaçsever

simal's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2010
Sayın Rehisbay17 havalar serinlediğindenmi yoksa epey bir budama yapmıştım ondanmı bilmem ama pepinoların üzeri meyve doldu ama havalar soğuyor artık yazlıktan gitme zamanıda geldi dediğiniz gibi saksıya alıp götürecem.teşekkürler.

simal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2014, 00:03   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-06-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rehisbay17 Mesajı Göster
arkadaşlar pepino konusunda yardıma ihtiyacı olanlar varsa elimden geldiğince yardım etmeye hazırım. çanakkale'ye yakın çevredeki arkadaşlara birer ikişer (elimde az olduğu için) fide göndermeye çalışabilirim.
Merhaba,

Pepinoyu çelikten nasıl üretiyorsunuz? detaylı bir şekilde anlatırsanız sevinirim. Bir de pepino fidesine budama yapıyor musunuz? yapıyorsanız onu da detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz? Teşekkürler

Yağmurcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2014, 17:14   #38
Ağaç Dostu

carizma_009's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2010
Pepino bitkinizi en fazla 3 veya 4 dal olarak büyütünüz hepsni çubuklara bağlarsınız.Meyve bağladıktan sonra altta kalan yaprakları güneş görmesi için almayı ihmal etmeyiniz.Gelelim çoğaltma işine pepino en basit çoğalan bitkidir.Sağından solundan çıkan dalları toprağa hafif çapraz gelecek şekilde daldırınız bir sürü fidanınız olacaktır.Sulamayı unutmayın aşırı suya ihtiyaç duyar çelik içinde gerekli.

carizma_009 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2014, 23:02   #39
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi carizma_009 Mesajı Göster
Pepino bitkinizi en fazla 3 veya 4 dal olarak büyütünüz hepsni çubuklara bağlarsınız.Meyve bağladıktan sonra altta kalan yaprakları güneş görmesi için almayı ihmal etmeyiniz.Gelelim çoğaltma işine pepino en basit çoğalan bitkidir.Sağından solundan çıkan dalları toprağa hafif çapraz gelecek şekilde daldırınız bir sürü fidanınız olacaktır.Sulamayı unutmayın aşırı suya ihtiyaç duyar çelik içinde gerekli.
Sayın Carizma;
Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Benim iki adet pepino fidem var ve her ikisinde de birer meyvesi var, yalnız tek dal üzerine ama domates fidesi gibi aralarda dallar çıktı. Bu dalları kırıp eksem olur mu? Yani domatesi budarken aralardan çıkan yeni filizleri koparır gibi alsam o çelikleri diksem olur değil mi?

Eski 25-06-2014, 06:19   #40
Ağaç Dostu

carizma_009's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2010
Evet domates gibi budarken dalını alıp bir yere daldırın sulamayı ihmal etmeyin ki köklensin çok basit bir bitki.Ayrıca bitkinizi 3 4 dala çıkarabilirsiniz.

Yağmurcan beğendi.
carizma_009 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2014, 22:18   #41
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi carizma_009 Mesajı Göster
Evet domates gibi budarken dalını alıp bir yere daldırın sulamayı ihmal etmeyin ki köklensin çok basit bir bitki.Ayrıca bitkinizi 3 4 dala çıkarabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim, dediklerinizi hemen uygulayacağım.

Eski 10-02-2015, 14:07   #42
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-03-2014
pepino çelikleme de yapılması gerekenler nelerdir nelere dikkat edilmesi gerekli

Hurkann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2015, 14:15   #43
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Pepino çelikten kolayca yetişen bir bitki. Özellikle viyollerde köklendirecekseniz torf kullanın.

Çelikleri alırken 3-4 boğum olacak şekilde alırsanız yeterli. Dikerken de 2 boğum toprak altında 2 boğum da toprak üstünde olsun.

Bu kadar özenmeye gerek var mı derseniz, hiç gerek yok.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2015, 16:01   #44
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rehisbay17 Mesajı Göster
öncelikle herkese selamlar.
maalesef bu yıl havalar pepinoların hiç sevmediği şekilde çabuk soğumaya başladı. çiçek açsalar bile bundan sonra meyveye yatacaklarını hiç sanmıyorum. ısıtmalı sera haricinde de kışı atlatamazlar. kendi tecrübelerime dayanarak sizlere tavsiyem yapabiliyorsanız ısıtmalı sera, yapamaz iseniz pepinolarınızdan en sağlıklı olanlardan bir iki tanesini büyükçe saksılara dikerek evinizde bahar ayına kadar bekletmenizdir. seneye bahçeye dikerken saksıdakileri tamamen budayarak çelikleme yaparsınız. hepinize kolay gelsin.

Name:  Fotoğraf-0004.jpg
Views: 370
Size:  37.0 KB

pepino üretimi için kışı ılık bi yerde geçirecek damızlıkları saksıda yetiştirmek lazım.

aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2019, 11:21   #45
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-09-2019
Tüm yetiştirci ve üretim yapanlara
Kolaylık ve başarı diliyorum.
Ben bu sitede gördüğüm topraksız tarım ve bitki yetiştirme ile ilgili bilgilere ulaşabildim. Ve denemeler yaptım . araştırma, geliştirme ve uygulama sonucunda solucan gübresini sıvılaştırma konusunda başarılı oldum.
Organik tarım ve bitki besleme korumada çok faydalı bir ürün iyi yapılmış bir sıvı solucan gübresinin kullanılmasını tavsiye ederim.

Likitsol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2019, 12:55   #46
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-09-2019
Saksıda pepino besleme

https://m.facebook.com/story.php?sto...00019219411031

Likitsol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024