agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Eğitim Çalışmaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-03-2010, 21:48   #31
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
Name:  EM5.jpg
Views: 854
Size:  28.3 KB

Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2010, 21:48   #32
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Name:  EM6.jpg
Views: 467
Size:  31.6 KB

Eski 07-03-2010, 21:49   #33
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Name:  EM7.jpg
Views: 899
Size:  24.0 KB

Eski 07-03-2010, 21:50   #34
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Name:  EM8.jpg
Views: 469
Size:  32.0 KB

Eski 07-03-2010, 22:10   #35
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Sevgili naturem ve ekipteki arkadaşlara sıcak tavırları, misafirperverlikleri ve güzel sunumları için Ankara grubu adına teşekkür ediyorum.

Naturem'i şaşırtan bir çoğunluğu sağladıkları için, doğa sevgilerini her dem yanlarında taşıyan Ankara ağaçlar.net üyelerine de buradan tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.

Güzel bir günde güzel ve anlamlı bir toplantı oldu evet. Ergene nehrinin kirliliği, çevre kirleticiler, EM sistemleri konuşulurken, konu gereği üzere makas değiştirip rayına oturdu

Dedik ki biz Ergene nehrine kalben yakın ama fiziken uzağız. Gelin biz Ankara'daki kirli sularla uğraşalım. Çünkü suyu temizlerken, su havzasının civarında oturan ve bu kirliliğe katkısı olan insanlarla ve sanayicilerle de iletişimde olmalıyız. Ankara'dan ulaşım zor.
Ergene nehrine yakın illerde organize olacak bir grubun çalışmaları daha verimli olacaktır şüphesiz.
Biz Başkent'li olmanın gereklerini de yapalım, Ankara'daki kurumsal yapılar ve bürokrasi ile ilgili işlemleri burada yakından takip edelim.
Her il kendi suları ile ilgili çalışmalar için organize olsun. Bütün içindeki parçalar olalım ama herbirimiz birbirimizin yaptığından haberdar olalım ve birbirimize örnek olalım.

Eski 07-03-2010, 22:20   #36
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Mevsimi geçmeden, Nisan ayı içerisinde önceden belirleyeceğimiz bir hafta sonu, Em. grup ile Ankara agaçlar.net grubu ve isterlerse büyük gruptan herkesin katılabileceği bir piknik düzenleyeceğiz.
Piknikte eğlencenin gerekleri yapılırken, pikniğe bir anlam katacak olan, seçilen kirli suyun temizlenme çalışmalarına sembolik bir örnekle icabet edeceğiz.
Piknikten on gün önce yapılacak bir organizasyonla, bukaşi toplarının yapılması için toplanacağız, topların kuruması için gereken on günlük sürenin sonunda piknik alanında bu topların kirli suya atılması işlemini hep birlikte yapacağız.
Piknik+eğitim çalışması şeklinde geçecek olan toplantı yapılacak çalışmalara ışık tutacak nitelikte olacak.

Eski 25-06-2010, 20:28   #37
Ağaç Dostu

siniroluyorum's Avatar

Giriş Tarihi: 30-11-2009
Galeri: 1
Bu çalışmada emeği geçen herkese tebrikler!
Buraya kadar gelmek bile büyük başarı ancak bu iş bukaşi toplarıyla olacak gibi durmuyor.Bukaşi topları belirli bir süre temizlik sağlayacak belki ama nehrin çevresindeki fabrikalar sürekli kirlilik yaratıyor.Üstünden sabah akşam arabanın geçtiği Uzunköprü Köprüsü'nün dibindeki fabrika bile durmaksızın nehre kül boşaltıyor.Nehirde minicik bir balık bile yok

siniroluyorum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2010, 21:20   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-12-2009
O toplantı'ya ben'de katılmıştım.Yararlı bir toplantı oldu.Katılımcı sayısı azdı.Yürekli bir avuç insan.Daha fazla katılım bekliyordum.Yaşadığımız çevre için bir şey yapabilirmiyizi konuşmuştuk.''Sevgili naturem ve ekipteki arkadaşlara sıcak tavırları, misafirperverlikleri ve güzel sunumları için Ankara grubu adına teşekkür ediyorum.''Müjgan Hanımın teşekkürüne katılıyorum.

Minarislim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2010, 10:39   #39
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
Sevgili Arkadaşlar

Ergene Nehri'nin eski haline kavuşmasını en çok isteyenlerden biri de, yörede büyümüş ve nehrin eski ve bugünkü halini bilen biri olarak ben olduğumu daha önce de belirtmiştim. Ancak son birkaç gündür buraya mesaj yazan arkadaşlara ben de katılıyorum. Nehre her gün dökülen tonlarca atıksuyu durdurmadan bu işte başarılı olunması çok zor görünüyor. Ancak, bu arada belki de bizler için küçük bir umut ışığı olabilecek bir haberi de vermeden geçemeyeceğim. Çorlu Organize Deri Sanayi, Atıksu tesisinde EM kullanmaya karar verdi. Tabii ki bu koca bir nehrin temizlenmesi için yeterli değildir. Ancak, o yörede atıksu arıtmalarında EM kullanan tesislerin sayısı arttıkça, Ergene Nehri'nin de durumu her gün biraz daha iyileşecektir.

Tabii ki tüm umudumuz, yasaları uygulamaktan sorumlu otoritenin bu nehrin kirlenmesinin önlenmesinde kararlı olmasıdır. Bence ilk adım bu kararlılığın optoriteyle birlikte sanayiciler tarafından el ele gösterilmesi ve uygulanması olacaktır. Biz elimizden geleni yapmaya hazırız. Sevgi ve saygılarımla.

Dogasever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2010, 11:26   #40
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Çorlu Organize Deri Sanayi, Atıksu tesisinde EM kullanmaya karar verdi.
Yaptıkları çalışmalar için ayrı bir konu başlığı oluşturabilir misiniz? İyi şeyler yapanları duyurmalı ve çalışmalarını anlatmalıyız ki, diğerlerine de örnek olsun...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2010, 21:40   #41
Ağaç Dostu

siniroluyorum's Avatar

Giriş Tarihi: 30-11-2009
Galeri: 1
http://www.tumgazeteler.com/?a=5760091 Burada Trakya'daki oda ve borsaların yaptığı bir çalışma var.Geçen sene Çevre ve orman Bakanlığı'na gidip görüşüşler bu konuyu.

siniroluyorum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2010, 20:55   #42
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-08-2010
Galeri: 5
Bu tür projelerin duyurulmasında tv. programları da kullanılabilir.NTV de güzel bir program vardı BAY YEŞİL olabilir adı.Bu bölgeyle ilgili veya başka bir bölgeyle ilgili ihbar bırakılarak projenin tanıtımı sağlanabilir diye düşündüm.

Pera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2010, 13:08   #43
Ağaçsever

Etrim's Avatar

Giriş Tarihi: 04-08-2010
Tüm bu çaba ve girişimleri takdir etmemek mümkün değil ancak Ergene'nin kurtuluşu bu nehre ve kollarına dökülen tüm deşarj hatlarının kapatılması ile mümkün olabilir.

Etrim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2011, 10:42   #44
Yeni Üye

skilic's Avatar

Giriş Tarihi: 06-11-2005
arkadaşlar 10 Nisan da ergene ile ilgili eylem var. Hepiniz bekliyoruz.

http://www.ergenehayatadonsun.org

skilic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024