agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Doğa, Çevre, Ekoloji, Gıda Hukuk ve Politikaları (http://www.agaclar.net/forum/doga-cevre-ekoloji-gida-hukuk-ve-politikalari/)
-   -   Toprak TV (http://www.agaclar.net/forum/doga-cevre-ekoloji-gida-hukuk-ve-politikalari/15687.htm)

yerbudak 21-05-2009 12:14

Toprak TV

Merhaba,
Uydu kanallarını güncellerken toprak tv diye bir kanal buldum oldukça güzel
tarımla ilgili tüm konulara hatta araçların reklamına kadar bayıldım
tavsiye ederim.

bilgilerinize

Derya Özen 21-05-2009 13:32

Tavsiye için teşekkürler. Bizde bir arattıralım, ismi gibiyse, toprakla ilgili çok bilgi öğrenebiliriz.

doğalbahçe 21-05-2009 14:00

Uzun süredir takip ediyorum gerçekten çok güzel bilgiler mevcut, üreticiyi, yetiştiriciyi sadece sizin kumandanızı topraktv ye ait kanalı açmanızla karşı karşıya getiriyor. Tavsiye ederim.

evrim 21-05-2009 14:19

Evet arkdaşlar çok farklı ve güzel programlar var . özellikle meyva sebze yetiştiriciliği bunların hastalıkları toprak hastalıkları vs hakkında ayrıntılı bilgiler var . Üreticilerle röportajlar var.

yerbudak 21-05-2009 23:59

frekans 12130-27500

cesurturk 05-06-2009 21:02

toprak tv çok güzel ve trt gap tv de hafta içi saat 8-9 arası favori kanallarım benim çok faydalı bilgiler veriyorlar

Gülüm 04-07-2009 11:07

Bilgilendirici bir kanal. Frekansı; 11717 -Dikey -2222

ibni-avvam 04-07-2009 12:41

emeği geçenlerden Allah razı olsun gerçekten büyük bir eksikliği, açıklığı kapatıcak bir kanal

ozgurbilgin 05-08-2009 09:01

Sadece mevya-sebze yetiştiriciliği hakkında mı bilgiler veriliyor yoksa çiçek, peyzaj gibi konularda da programlar var mı?

selim_50 05-08-2009 09:14

test yayınından bu yana devamlı izliyorum, ağırlık tarım takvimine göre program yapılıyor, yani ekim ve dikim zamanı ekimle ilgili budama zamanı budamayla ilgili vb. çiçekçilik konusunda yayını vardı ama peyzaj konusunu hiç seyretmedim,

maki01 05-08-2009 09:42

Digiturk'de bu kanal yok gibi...

Metin Y. 09-08-2009 00:07

Fırsat buldukça izliyorum, bence de faydalı. Babam emekli Ziraat Mühendisi ve memlekette kalıyor(Çankırı) ona da kanalı bulup kaydetmiştim, çok beğeniyor...

Seyfi Dağdeviren 09-08-2009 11:42

Toprak TV. yeniden sessizliğe büründü. Acaba neden?

Dogasever 09-08-2009 12:48

toprak TV'nin Ingiltereden uydu bilgilerini bilen var mi? Yukardakileri dened'm cikmiyor!

uzaytek 09-08-2009 13:48

Web sitesinde aşağıdaki bilgileri vermişler.

Turksat 2A 12130 Mhz
Vertical
5/6 FEC
27500 Symbol Rate
Video PID 145
Audio PID 146
Türksat Batı Paket 4
D-SMART 161. kanaldayız

maki01 09-08-2009 14:22

Siteden canlı yayın yapılıyor. Teşekkürler uzaytek

Selahattin Yılmaz 09-08-2009 19:41

Dün toprak tv den Mehmet beyle görüşme fırsatım oldu, yer taşımaları ve uydudan kaynaklanan sorunlar nedeniyle önümüzdeki hafta ancak yayına dönebileceklerini söyledi...

Seyfi Dağdeviren 10-08-2009 09:46

Selahattin bey;Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.Sevgiyle esen kalın.

sumeha 10-08-2009 13:48

çok guzel
bılgılendırme ıcın cok teşekkurler umarım bılgı yonunden bızlere faydası olur

akcan67 20-08-2009 13:14

Toprak Tv dsmartta yayın yaptıkları 161. kanalda yok.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varmı.

doğalbahçe 20-08-2009 19:30

Evet bu konuda bir sıkıntı var, yeni frekanslarını denedim fakat yine bu sorunu çözemedim, 161. kanal görünmüyor, yok.

doğalbahçe 20-09-2009 12:31

http://www.topraktvnet.com/index.html

Bürokratik süreçler nedeniyle yayın internet üzerinden yapıldığına ilişkin bilgi verilmektedir. Yetiştiricilerin bilgilerini yenileyebildikleri, tanıtılan ürünler vasıtasıyla değişik fikirler oluşmasına kaynaklık eden topraktv kanalının yeniden yayına girmesini büyük heyecan ile beklemekteyim.

idris şenol 27-09-2009 11:46

TOPRAK TV sustu ....sıra kimde...?

Sevgili dostlarım uzun zamandan beri kafamı kurcalayan bir sorunu sizinle paylaşmak istedim ,bu sorun benim kişisel sorunum deyil ama sorun hepmizin sorunu
başlığından da anlaşaılacağa gibi TOPRAK TV yayınlarını beyeniyle izleyen birisi olarak beni ve ailemi yayının durdurulması son derce derinden üzdü:(
TOPRAK TV ile uzaktan yakından ilgili kurumları aradım yaptığım araştırma neticesinde sırf PARASIZLIKTAN yayınların durduğnu uydu yayınları için kiralanan uyduya her 20 000 dolar para yatırılması gerektiğni fakat bu parayı toprak tv bulamadığnı **** sponsor bulunamadığını için yayınların durduğnu DUMLUPINAR denizaltısı gibi yanlızlağa terk edildiğini üzülerek içimizde hissttik
Toprak tv sayesinde bir çok tarım makinası ,gübre çeiştleri ve kullanımı yurdumuza getirilen çeşitli bitkiler i tanıma imkanı gördük hayvancılık hakkında yayınları ilgileyle izledik saanan keçilerini orda tanıdık üretim pazarlama çiflik kurulum vs işleri anlatıldığnı bu işi yapma imkanı olana insanlara yol gösterildiğini hatta bana bile cesaret kazandırdığnına şahit oldum
LAFI UZATMADAN SADEDE GELEYİM
Devletin bu anlamada yapamadığnı bu arkadaşlar TOPRAK TV yaptı:confused:
yaptıda ne oldu bir şekilde yayınlar susturuldu
susturuldu diyorum belki ağıar bir itham ama destek verilmedi,birtane bir kurum çıkıpta ülkemiz için faydalı bir kanalı neden durduğnu soran bu konuda ne yapabilir diyen bir babayiğit çıkmadı POLAT ALEMDAR IMI bekliyoruz
HİÇMİ bu VATANI seven yok
şöyle bir tv karşısına geçin kanalları bir arayın 300 küsur kanalların içersinde enaz işe yaramayan 200 tane saçma sapan kanal var
inanmayan baksın yok fal mış yok şarkıymış inanılır gibi deyil kim bu kanallara destek verip yayında kalmasını sağlıyor ???ne para kazanıyorlar !!
bu uydu veya gider paralarını nasıl karşılyorlar
ülkemiz için bu **** bu toprak tv gibi çiftçimizi bilinçlendirecek yayınlara destek verilmesi gerekirken bu yayınlar neden susturulur
bunda kasıt olduğunu düşünmüyorum:( düşünmemeye çalışıyorum
ama çiftçilerimiz zaten mağdur sesini duyuran bir kanal varken oda sustu
Devletin yetkilileri çok ciddiyse TRT gibi çalışan böyle bir kanal kurması şart
haftada bir TR2 de iki dometes gösterip yayçeeeeeeeeeple ileriye deyip insanlarla dalga geçmesinler adam gibi duruş olsun

Samsunlu55 27-09-2009 14:05

Çok haklısın onlarca gereksiz kanal ayakta kalırken Toprak TV gibi çok gerekli bir kanalın kapanması insanı deli ediyor. Hadi neyse özel kanal parasızlıktan batmış olabilr hiç değilse devlet bir kanal açsın. Mesela ''TRT Toprak'' gibi... 300 kanaldan 200 tanesi saçma sapan demişsiniz ne 200'ü 250 tanesi saçma sapan. Biz burda yazıyoruz ama yazımızı okuyupta kanala maddi destek olacak bir şahsın çıkacağını sanmıyorum...

aydın 27-09-2009 17:04

Haklısınız Sn. Samsunlu55;
Evet bu işi TRT'nin yüklenmesi gerekir. İnsan toprak tv'yi izlerken resmen kafası dinleniyor. Ben de bizim uyduda bozukluk var, ''gelir elbet'' diye kendimi avunduruyordum.
Meğer kapanmış. :( :( :(

idris şenol 27-09-2009 22:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi idris şenol (Mesaj 502238)
Sevgili dostlarım uzun zamandan beri kafamı kurcalayan bir sorunu sizinle paylaşmak istedim ,bu sorun benim kişisel sorunum deyil ama sorun hepmizin sorunu
başlığından da anlaşaılacağa gibi TOPRAK TV yayınlarını beyeniyle izleyen birisi olarak beni ve ailemi yayının durdurulması son derce derinden üzdü:(
TOPRAK TV ile uzaktan yakından ilgili kurumları aradım yaptığım araştırma neticesinde sırf PARASIZLIKTAN yayınların durduğnu uydu yayınları için kiralanan uyduya her 20 000 dolar para yatırılması gerektiğni fakat bu parayı toprak tv bulamadığnı **** sponsor bulunamadığını için yayınların durduğnu DUMLUPINAR denizaltısı gibi yanlızlağa terk edildiğini üzülerek içimizde hissttik
Toprak tv sayesinde bir çok tarım makinası ,gübre çeiştleri ve kullanımı yurdumuza getirilen çeşitli bitkiler i tanıma imkanı gördük hayvancılık hakkında yayınları ilgileyle izledik saanan keçilerini orda tanıdık üretim pazarlama çiflik kurulum vs işleri anlatıldığnı bu işi yapma imkanı olana insanlara yol gösterildiğini hatta bana bile cesaret kazandırdığnına şahit oldum
LAFI UZATMADAN SADEDE GELEYİM
Devletin bu anlamada yapamadığnı bu arkadaşlar TOPRAK TV yaptı:confused:
yaptıda ne oldu bir şekilde yayınlar susturuldu
susturuldu diyorum belki ağıar bir itham ama destek verilmedi,birtane bir kurum çıkıpta ülkemiz için faydalı bir kanalı neden durduğnu soran bu konuda ne yapabilir diyen bir babayiğit çıkmadı POLAT ALEMDAR IMI bekliyoruz
HİÇMİ bu VATANI seven yok
şöyle bir tv karşısına geçin kanalları bir arayın 300 küsur kanalların içersinde enaz işe yaramayan 200 tane saçma sapan kanal var
inanmayan baksın yok fal mış yok şarkıymış inanılır gibi deyil kim bu kanallara destek verip yayında kalmasını sağlıyor ???ne para kazanıyorlar !!
bu uydu veya gider paralarını nasıl karşılyorlar
ülkemiz için bu **** bu toprak tv gibi çiftçimizi bilinçlendirecek yayınlara destek verilmesi gerekirken bu yayınlar neden susturulur
bunda kasıt olduğunu düşünmüyorum:( düşünmemeye çalışıyorum
ama çiftçilerimiz zaten mağdur sesini duyuran bir kanal varken oda sustu
Devletin yetkilileri çok ciddiyse TRT gibi çalışan böyle bir kanal kurması şart
haftada bir TR2 de iki dometes gösterip yayçeeeeeeeeeple ileriye deyip insanlarla dalga geçmesinler adam gibi duruş olsun

ayrı olarak açtığım bu konuyu buraya taşıyarak sıradan konu gibi yazmanınızı eshefle kınıyorum :(:(:(

doğalbahçe 28-09-2009 13:17

Sn. İdris Bey,

Konu hakkındaki düşüncelerinizi, üzüntünüzü paylaşıyorum, uzun süre topraktv yayınlarını severek beğeniyle izlemekteydim. Finansman konusunda ise işi ticari boyutta yapan firmaların bu konuya sahip çıkmaları fedakarlıkta bulunmaları gerekmektedir. Devletten de beklentilerimiz bir yere kadar olabilir, teşvik konusunda desteklenmeye ihtiyacı bulunan bir kanal. Kendi imkanlarımızla ülkemizin bir çok yerine gitmeye çalışsak ya ekonomik ya iş vaya zaman konusunda bir çok sıkıntıyla karşılaşabiliriz, ama Topraktv bunu bizim ayağımıza kadar getiriyor sadece kumandamıza dokunmak kalıyor. Umarım en kısa sürede tekrardan yayınlarına devam eder.

Toprak tv 02-10-2009 10:10

Toprak tv yanıtlıyor

Merhaba
Toprak tv olarak bazı konularda açıklama yapmak istiyorum
Biz parasızlıktan kapatılmadık bunun altını özellikle çizmek istiyorum.
İnternet sitemizde açıklama yaptığımız gibi tamamen bürokratik süreçlerden dolayı yayın yapamamaktayiz.
Diyeceksinizki parasizsiniz belli etmek istemiyorsunuz malesef hayır.
Sizin sorduğunuz resmi kurumlar ****** vatandaşlara parasızlıktan kapandı diyeceklerdir çünkü aksi halde bu sorumluluk altından kalkamazlar.
Denemesi bedava gidiniz Türksat'a gidiniz RTÜK e benim param var ve kanal acicam veya toprak tv yi acmak istiyorum deyin bakalım acacaklarmi?
İnsallah merak etmeyin en kısa sürede toprak tv uydudan yayınlarına devam edecektir bundan kuşkunuz olmasın.

Not: halen canlı yayınımız www.topraktvnet.com adresinden devam etmektedir ve ayrıca sürekli guncellenerek gecmise dönük videolar yuklenmekte istediğiniz konuda istediğiniz videoya ulaşmanız sağlanmaktadır. Bizi takip edin.

Bizi en içten duygulariyla destekleyen turk milletine hurmetlerimizi sunar ve ilkelerimizden asla vazgecmeyerek yayınlarımıza devam edeceğimizi ifade ederiz.

BalıkcıSerdar 02-10-2009 10:18

Uydudan da olsa tekrar yayına girmenizi bekleyeceğim, beğenerek ve bir şeyler öğrenerek izliyordum yayınlarınızı.

Sizlere başarılar diliyorum, selamlar, saygılar.

nkoksal 02-10-2009 11:47

Bende heyacanla tekrar yayına girmenizi bekliyorum. Uyduda izlediğim iki kanaldan biriydi toprak tv.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024