agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Doğa, Çevre, Ekoloji, Gıda Hukuk ve Politikaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-05-2009, 12:14   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-07-2008
Toprak TV

Merhaba,
Uydu kanallarını güncellerken toprak tv diye bir kanal buldum oldukça güzel
tarımla ilgili tüm konulara hatta araçların reklamına kadar bayıldım
tavsiye ederim.

bilgilerinize

yerbudak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2009, 13:32   #2
Ağaç Dostu

Derya Özen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2006
Galeri: 158
Tavsiye için teşekkürler. Bizde bir arattıralım, ismi gibiyse, toprakla ilgili çok bilgi öğrenebiliriz.

Derya Özen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2009, 14:00   #3
Ağaç Dostu.

doğalbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2009
Galeri: 17
Uzun süredir takip ediyorum gerçekten çok güzel bilgiler mevcut, üreticiyi, yetiştiriciyi sadece sizin kumandanızı topraktv ye ait kanalı açmanızla karşı karşıya getiriyor. Tavsiye ederim.

doğalbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2009, 14:19   #4
Ağaç Dostu

evrim's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2007
Evet arkdaşlar çok farklı ve güzel programlar var . özellikle meyva sebze yetiştiriciliği bunların hastalıkları toprak hastalıkları vs hakkında ayrıntılı bilgiler var . Üreticilerle röportajlar var.

evrim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2009, 23:59   #5
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-07-2008
frekans 12130-27500

yerbudak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2009, 21:02   #6
Yeni Üye

cesurturk's Avatar

Giriş Tarihi: 02-05-2009
toprak tv çok güzel ve trt gap tv de hafta içi saat 8-9 arası favori kanallarım benim çok faydalı bilgiler veriyorlar

cesurturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2009, 11:07   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-11-2008
Bilgilendirici bir kanal. Frekansı; 11717 -Dikey -2222

Gülüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2009, 12:41   #8
Ağaçsever

ibni-avvam's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2007
Galeri: 1
emeği geçenlerden Allah razı olsun gerçekten büyük bir eksikliği, açıklığı kapatıcak bir kanal

ibni-avvam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2009, 09:01   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-07-2009
Sadece mevya-sebze yetiştiriciliği hakkında mı bilgiler veriliyor yoksa çiçek, peyzaj gibi konularda da programlar var mı?

ozgurbilgin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2009, 09:14   #10
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2007
test yayınından bu yana devamlı izliyorum, ağırlık tarım takvimine göre program yapılıyor, yani ekim ve dikim zamanı ekimle ilgili budama zamanı budamayla ilgili vb. çiçekçilik konusunda yayını vardı ama peyzaj konusunu hiç seyretmedim,

selim_50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2009, 09:42   #11
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Digiturk'de bu kanal yok gibi...

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2009, 00:07   #12
Ağaç Dostu

Metin Y.'s Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2007
Galeri: 66
Fırsat buldukça izliyorum, bence de faydalı. Babam emekli Ziraat Mühendisi ve memlekette kalıyor(Çankırı) ona da kanalı bulup kaydetmiştim, çok beğeniyor...

Metin Y. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2009, 11:42   #13
Ağaç Dostu

Seyfi Dağdeviren's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2009
Toprak TV. yeniden sessizliğe büründü. Acaba neden?

Seyfi Dağdeviren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2009, 12:48   #14
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
toprak TV'nin Ingiltereden uydu bilgilerini bilen var mi? Yukardakileri dened'm cikmiyor!

Dogasever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2009, 13:48   #15
Ağaç Dostu

uzaytek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2004
Galeri: 23
Web sitesinde aşağıdaki bilgileri vermişler.

Turksat 2A 12130 Mhz
Vertical
5/6 FEC
27500 Symbol Rate
Video PID 145
Audio PID 146
Türksat Batı Paket 4
D-SMART 161. kanaldayız

Eski 09-08-2009, 14:22   #16
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Siteden canlı yayın yapılıyor. Teşekkürler uzaytek

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2009, 19:41   #17
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Dün toprak tv den Mehmet beyle görüşme fırsatım oldu, yer taşımaları ve uydudan kaynaklanan sorunlar nedeniyle önümüzdeki hafta ancak yayına dönebileceklerini söyledi...

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2009, 09:46   #18
Ağaç Dostu

Seyfi Dağdeviren's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2009
Selahattin bey;Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.Sevgiyle esen kalın.

Seyfi Dağdeviren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2009, 13:48   #19
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-03-2009
çok guzel
bılgılendırme ıcın cok teşekkurler umarım bılgı yonunden bızlere faydası olur

sumeha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-08-2009, 13:14   #20
Ağaç Dostu

akcan67's Avatar

Giriş Tarihi: 02-04-2009
Toprak Tv dsmartta yayın yaptıkları 161. kanalda yok.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varmı.

akcan67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-08-2009, 19:30   #21
Ağaç Dostu.

doğalbahçe's Avatar

Evet bu konuda bir sıkıntı var, yeni frekanslarını denedim fakat yine bu sorunu çözemedim, 161. kanal görünmüyor, yok.

Eski 20-09-2009, 12:31   #22
Ağaç Dostu.

doğalbahçe's Avatar

http://www.topraktvnet.com/index.html

Bürokratik süreçler nedeniyle yayın internet üzerinden yapıldığına ilişkin bilgi verilmektedir. Yetiştiricilerin bilgilerini yenileyebildikleri, tanıtılan ürünler vasıtasıyla değişik fikirler oluşmasına kaynaklık eden topraktv kanalının yeniden yayına girmesini büyük heyecan ile beklemekteyim.

Eski 27-09-2009, 11:46   #23
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
TOPRAK TV sustu ....sıra kimde...?

Sevgili dostlarım uzun zamandan beri kafamı kurcalayan bir sorunu sizinle paylaşmak istedim ,bu sorun benim kişisel sorunum deyil ama sorun hepmizin sorunu
başlığından da anlaşaılacağa gibi TOPRAK TV yayınlarını beyeniyle izleyen birisi olarak beni ve ailemi yayının durdurulması son derce derinden üzdü
TOPRAK TV ile uzaktan yakından ilgili kurumları aradım yaptığım araştırma neticesinde sırf PARASIZLIKTAN yayınların durduğnu uydu yayınları için kiralanan uyduya her 20 000 dolar para yatırılması gerektiğni fakat bu parayı toprak tv bulamadığnı **** sponsor bulunamadığını için yayınların durduğnu DUMLUPINAR denizaltısı gibi yanlızlağa terk edildiğini üzülerek içimizde hissttik
Toprak tv sayesinde bir çok tarım makinası ,gübre çeiştleri ve kullanımı yurdumuza getirilen çeşitli bitkiler i tanıma imkanı gördük hayvancılık hakkında yayınları ilgileyle izledik saanan keçilerini orda tanıdık üretim pazarlama çiflik kurulum vs işleri anlatıldığnı bu işi yapma imkanı olana insanlara yol gösterildiğini hatta bana bile cesaret kazandırdığnına şahit oldum
LAFI UZATMADAN SADEDE GELEYİM
Devletin bu anlamada yapamadığnı bu arkadaşlar TOPRAK TV yaptı
yaptıda ne oldu bir şekilde yayınlar susturuldu
susturuldu diyorum belki ağıar bir itham ama destek verilmedi,birtane bir kurum çıkıpta ülkemiz için faydalı bir kanalı neden durduğnu soran bu konuda ne yapabilir diyen bir babayiğit çıkmadı POLAT ALEMDAR IMI bekliyoruz
HİÇMİ bu VATANI seven yok
şöyle bir tv karşısına geçin kanalları bir arayın 300 küsur kanalların içersinde enaz işe yaramayan 200 tane saçma sapan kanal var
inanmayan baksın yok fal mış yok şarkıymış inanılır gibi deyil kim bu kanallara destek verip yayında kalmasını sağlıyor ???ne para kazanıyorlar !!
bu uydu veya gider paralarını nasıl karşılyorlar
ülkemiz için bu **** bu toprak tv gibi çiftçimizi bilinçlendirecek yayınlara destek verilmesi gerekirken bu yayınlar neden susturulur
bunda kasıt olduğunu düşünmüyorum düşünmemeye çalışıyorum
ama çiftçilerimiz zaten mağdur sesini duyuran bir kanal varken oda sustu
Devletin yetkilileri çok ciddiyse TRT gibi çalışan böyle bir kanal kurması şart
haftada bir TR2 de iki dometes gösterip yayçeeeeeeeeeple ileriye deyip insanlarla dalga geçmesinler adam gibi duruş olsun

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2009, 14:05   #24
Ağaç Dostu

Samsunlu55's Avatar

Giriş Tarihi: 08-08-2009
Galeri: 1
Çok haklısın onlarca gereksiz kanal ayakta kalırken Toprak TV gibi çok gerekli bir kanalın kapanması insanı deli ediyor. Hadi neyse özel kanal parasızlıktan batmış olabilr hiç değilse devlet bir kanal açsın. Mesela ''TRT Toprak'' gibi... 300 kanaldan 200 tanesi saçma sapan demişsiniz ne 200'ü 250 tanesi saçma sapan. Biz burda yazıyoruz ama yazımızı okuyupta kanala maddi destek olacak bir şahsın çıkacağını sanmıyorum...

Samsunlu55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2009, 17:04   #25
Ağaç Dostu

aydın's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2009
Haklısınız Sn. Samsunlu55;
Evet bu işi TRT'nin yüklenmesi gerekir. İnsan toprak tv'yi izlerken resmen kafası dinleniyor. Ben de bizim uyduda bozukluk var, ''gelir elbet'' diye kendimi avunduruyordum.
Meğer kapanmış.

aydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2009, 22:42   #26
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi idris şenol Mesajı Göster
Sevgili dostlarım uzun zamandan beri kafamı kurcalayan bir sorunu sizinle paylaşmak istedim ,bu sorun benim kişisel sorunum deyil ama sorun hepmizin sorunu
başlığından da anlaşaılacağa gibi TOPRAK TV yayınlarını beyeniyle izleyen birisi olarak beni ve ailemi yayının durdurulması son derce derinden üzdü
TOPRAK TV ile uzaktan yakından ilgili kurumları aradım yaptığım araştırma neticesinde sırf PARASIZLIKTAN yayınların durduğnu uydu yayınları için kiralanan uyduya her 20 000 dolar para yatırılması gerektiğni fakat bu parayı toprak tv bulamadığnı **** sponsor bulunamadığını için yayınların durduğnu DUMLUPINAR denizaltısı gibi yanlızlağa terk edildiğini üzülerek içimizde hissttik
Toprak tv sayesinde bir çok tarım makinası ,gübre çeiştleri ve kullanımı yurdumuza getirilen çeşitli bitkiler i tanıma imkanı gördük hayvancılık hakkında yayınları ilgileyle izledik saanan keçilerini orda tanıdık üretim pazarlama çiflik kurulum vs işleri anlatıldığnı bu işi yapma imkanı olana insanlara yol gösterildiğini hatta bana bile cesaret kazandırdığnına şahit oldum
LAFI UZATMADAN SADEDE GELEYİM
Devletin bu anlamada yapamadığnı bu arkadaşlar TOPRAK TV yaptı
yaptıda ne oldu bir şekilde yayınlar susturuldu
susturuldu diyorum belki ağıar bir itham ama destek verilmedi,birtane bir kurum çıkıpta ülkemiz için faydalı bir kanalı neden durduğnu soran bu konuda ne yapabilir diyen bir babayiğit çıkmadı POLAT ALEMDAR IMI bekliyoruz
HİÇMİ bu VATANI seven yok
şöyle bir tv karşısına geçin kanalları bir arayın 300 küsur kanalların içersinde enaz işe yaramayan 200 tane saçma sapan kanal var
inanmayan baksın yok fal mış yok şarkıymış inanılır gibi deyil kim bu kanallara destek verip yayında kalmasını sağlıyor ???ne para kazanıyorlar !!
bu uydu veya gider paralarını nasıl karşılyorlar
ülkemiz için bu **** bu toprak tv gibi çiftçimizi bilinçlendirecek yayınlara destek verilmesi gerekirken bu yayınlar neden susturulur
bunda kasıt olduğunu düşünmüyorum düşünmemeye çalışıyorum
ama çiftçilerimiz zaten mağdur sesini duyuran bir kanal varken oda sustu
Devletin yetkilileri çok ciddiyse TRT gibi çalışan böyle bir kanal kurması şart
haftada bir TR2 de iki dometes gösterip yayçeeeeeeeeeple ileriye deyip insanlarla dalga geçmesinler adam gibi duruş olsun
ayrı olarak açtığım bu konuyu buraya taşıyarak sıradan konu gibi yazmanınızı eshefle kınıyorum

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2009, 13:17   #27
Ağaç Dostu.

doğalbahçe's Avatar

Sn. İdris Bey,

Konu hakkındaki düşüncelerinizi, üzüntünüzü paylaşıyorum, uzun süre topraktv yayınlarını severek beğeniyle izlemekteydim. Finansman konusunda ise işi ticari boyutta yapan firmaların bu konuya sahip çıkmaları fedakarlıkta bulunmaları gerekmektedir. Devletten de beklentilerimiz bir yere kadar olabilir, teşvik konusunda desteklenmeye ihtiyacı bulunan bir kanal. Kendi imkanlarımızla ülkemizin bir çok yerine gitmeye çalışsak ya ekonomik ya iş vaya zaman konusunda bir çok sıkıntıyla karşılaşabiliriz, ama Topraktv bunu bizim ayağımıza kadar getiriyor sadece kumandamıza dokunmak kalıyor. Umarım en kısa sürede tekrardan yayınlarına devam eder.

Eski 02-10-2009, 10:10   #28
/

Giriş Tarihi: 02-10-2009
Toprak tv yanıtlıyor

Merhaba
Toprak tv olarak bazı konularda açıklama yapmak istiyorum
Biz parasızlıktan kapatılmadık bunun altını özellikle çizmek istiyorum.
İnternet sitemizde açıklama yaptığımız gibi tamamen bürokratik süreçlerden dolayı yayın yapamamaktayiz.
Diyeceksinizki parasizsiniz belli etmek istemiyorsunuz malesef hayır.
Sizin sorduğunuz resmi kurumlar ****** vatandaşlara parasızlıktan kapandı diyeceklerdir çünkü aksi halde bu sorumluluk altından kalkamazlar.
Denemesi bedava gidiniz Türksat'a gidiniz RTÜK e benim param var ve kanal acicam veya toprak tv yi acmak istiyorum deyin bakalım acacaklarmi?
İnsallah merak etmeyin en kısa sürede toprak tv uydudan yayınlarına devam edecektir bundan kuşkunuz olmasın.

Not: halen canlı yayınımız www.topraktvnet.com adresinden devam etmektedir ve ayrıca sürekli guncellenerek gecmise dönük videolar yuklenmekte istediğiniz konuda istediğiniz videoya ulaşmanız sağlanmaktadır. Bizi takip edin.

Bizi en içten duygulariyla destekleyen turk milletine hurmetlerimizi sunar ve ilkelerimizden asla vazgecmeyerek yayınlarımıza devam edeceğimizi ifade ederiz.

Toprak tv Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2009, 10:18   #29
Ağaç Dostu

BalıkcıSerdar's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2009
Uydudan da olsa tekrar yayına girmenizi bekleyeceğim, beğenerek ve bir şeyler öğrenerek izliyordum yayınlarınızı.

Sizlere başarılar diliyorum, selamlar, saygılar.

BalıkcıSerdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2009, 11:47   #30
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-10-2007
Bende heyacanla tekrar yayına girmenizi bekliyorum. Uyduda izlediğim iki kanaldan biriydi toprak tv.

nkoksal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:35.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024