agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Dev Ürünler Yarışmaları
(https)

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-09-2009, 11:04   #421
Ağaç Dostu

indomie's Avatar

Giriş Tarihi: 08-02-2009
Nail bey bekliyoruz.

Lütfen eşinizi ve çocuğunuzu da getirin ve mümkünse yemek yemeden gelin.

Size BBQ yapacağım (rüşvet olarak değil haaa).

indomie Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-09-2009, 22:36   #422
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2006
Ben fotoğraftaki kabağın tohumlarını manisa'dan almıştım, manisada yetişenler 50 kg geçiyordu.
Benim yetiştirdigim 13,855 kg.
İzmirin havası,suyu,toprğı dev bal kabağı yetiştirmeye elverişli değil.

Eklenen Resimler

cihan_as Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-09-2009, 01:05   #423
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-04-2009
Arkadaşlar bir şey soracağım, öncelikle benim cahilliğimi bağışlamanızı dilerim.
İlk gördüğümde çok şaşırdım bu kabakları ve arkadaşımın tarlasında yetiştirmek istedim. Ama arkadaşım bunların genetiğiyle oynanmış olabileceğini bunların yetiştirilmesinin yasak olduğunu söyledi çünkü böylesine büyük kabakları görünce o da çok şaşırdı. Ben şimdi şunu merak ediyorum, Bu dev kabaklar genetiğiyle oynanmış kabaklar değilse bunu nasıl kanıtlarım?
İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim...

ozcetik Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-09-2009, 06:28   #424
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 3
Talking Dev Kabak

Bazı tür kabaklar genetik olarak daha iri boyutlarda oluyor, hele birde özel bakım uygulanırsa o zaman rekorluk kabaklar çıkıyor ortaya.Arkadaşınızda da çoğu insanda olan paronaya var malesef.Her gördüğü iri sebzeyi hormonlu **** genetiği oynanmış zannetmek...Geçen gün yetiştirdiğim iri hünnaplardan ikram ettim bir arkadaşıma.Bana bunlar hormonlu ben yemem diye cevap verdi.
Artık bu tip insanlara cevap bile vermek istemiyorum.Karşısına oturdum ve tadını çıkara çıkara afiyetle yedim

sercan1969 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-09-2009, 18:52   #425
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-04-2009
İşte izmir'de büyütmüş oldugum kabaklarım tahminim 80 kilo civarındalar hasat zamanları geldi

Eklenen Resimler

satsuma Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-09-2009, 20:29   #426
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Sn satsuma, sizi tebrik ederim. Benim yetiştirdirdigim kabak izmirde ışıkkent semti.
Sizin yetiştirdiginiz kabak izmirin yer olarak neresi?

Eski 26-09-2009, 08:08   #427
Ağaç Dostu

Wink Dev Bal Kabağı

Sn Satsuma sizi hayal kırıklığına uğratmak istemem ama A.Giant tipi turuncu kabakların içinde devasa bir boşluk var.Uzaktan bakan bir kimse 50 kg lık bir kabağı rahatlıkla 70-80 kg gelir diye tahmin edebiliyor.Görüntü sizi aldatmasın.
Kabağı hala tartmadınız sanırım.Yoksa yanılıyormuyum?

Eski 26-09-2009, 10:16   #428
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-12-2006
arkadaşlar net tartı verebilecek arkadaşlar varmı, 2009 yılında rekor ağırlık ne kadar olacak merak ediyorum.

eser42 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2009, 23:08   #429
Ağaç Dostu

indomie's Avatar

Resim ilavesi

Bugün kabağımın hasat günü idi.

Sitemizin üç değerli üyesi (geliş sırasına göre) sayın Nail Sarı, sayın malbman ve sayın özen gözlemci olarak bulundular.

Evimin yakınında bulunan bir süpermarketin kantarında tarttık.

Ağırlık-ebat önemli değil. Zamanı gelince resimleri ile birlikte açıklamaya karar verdik (maksat sürpriz olsun). Önemli olan kabak yarışması vesilesiyle bu üç güzel insan, bu üç güzel aile ile tanışmış olmamız.

Sayın özen (Murat bey) ile daha önceden, "topraksız tarım virüsü kaptığı için", tanışmıştık. Bugün sevgili eşleri ve güzel mi güzel çocukları ile de tanıştık. Kızı (kabağın üzerinde oturanın ablası) bir arkadaşının doğum günü partisinden sonra buraya geldiği için üzerinde organze bir elbise vardı (inşallah yanılmıyorumdur). Konu mankenliği yapacağım diye kâh kabağın üzerine çıktı, kâh yanında durdu ve kabağı bir güzel temizledi ve parlattı.

Sayın Nail Sarı'nın, yanağında gamzeler oluşturarak devamlı olarak gülen ve de "çak bi beşlik" dediğimizde yumuşacık elini nasırlı ellerimize vurarak çığlıklar atan 11,5 aylık kızının duyduğu mutluluğu unutamayacağız.

Sayın malbman sevgili eşlerini getirmişti ama çocuklarını getirmeyerek bizi bu mutluktan mahrum ettiler. Bir dahaki buluşmamızda sevgili yavrularını da görmeyi arzu ediyoruz.

Şu anda ben ne mi yapıyorum...

Hepsi gittikten sonra hâlâ verandada oturuyorum ve "ne tatlı bir gündü" diye düşünerek sayın malbman'dan kurtarabildiğim içkimi yudumluyorum. Adam içki içmiyor, "nasıl olsa arabayı eşim kullanacak" diye düşünerek adeta sünger gibi çekiyor mübarek . Ohhh yarasınnn. Birlikte olmak büyük zevkti.

Daha küçük olan (35-40 kg) kabağı kestik. İçinde 7-8 çekirdeğin çimlendiğini, yeşil taç yapraklarının tamamen oluştuğunu gördük.

Hadi iyice boş bırakmıyayım ve üç tane resim ekleyeyim.

Valla ben de anlayamadım bazı resimlerde tarih değişmiş. Resimlerin devamı daha sonra.

Eklenen Resimler

Düzenleyen indomie : 28-09-2009 saat 21:57 Neden: Açıklayıcı bilgi ilavesi
Eski 27-09-2009, 16:01   #430
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-04-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sercan1969 Mesajı Göster
Sn Satsuma sizi hayal kırıklığına uğratmak istemem ama A.Giant tipi turuncu kabakların içinde devasa bir boşluk var.Uzaktan bakan bir kimse 50 kg lık bir kabağı rahatlıkla 70-80 kg gelir diye tahmin edebiliyor.Görüntü sizi aldatmasın.
Kabağı hala tartmadınız sanırım.Yoksa yanılıyormuyum?
*** sercan1969

kabagı tartmadım Büyümesi durdu ve suan bahcemde hasat edilmeyi bekliyor. Kabagın 80 kilo oldugunu tahmin ettigimi söyledim. Kimbilir belkide yanılıyorum belkide 50 kilodur net sonucu tartınca buraya yazarım. Ayrıca sunu da belirtmek isterim bu kabagın büyümesi asamasında hic özel bir bakım uygulamadım. Mandalina agaclarıyla birlikte 10-15 gün arayla sulandı. sadece ilk baslarda dibine 2-3 kilo hayvan gübresi attım. Daha sık su ve gübre takviyesi olsaydı su halinden cok daha büyük olacagına eminim. seneye insallah özel bir bakım uygulayacagım.

cihan_as;
tesekkür ederim Bu kabakları izmir'in seferihisar ilçesine baglı karakoc deresine yakın bahcemde yetistirdim.

satsuma Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-09-2009, 21:10   #431
Ağaç Dostu

Nail Sarı's Avatar

Giriş Tarihi: 30-07-2008
Galeri: 1
Bu güzel günde yüzünü toprağa dönmüş değerli insanlarla tanışarak. Dev balkabağını canlı görme şerefine nail olmak büyük şans.
Emeği geçen sizlere çok teşekkür ediyorum.

Nail Sarı Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-09-2009, 21:33   #432
/

Giriş Tarihi: 20-09-2009
Sayın YONAL
Kabakla çektirdiğimiz fotoğrafları ne zaman yolluyorsunuz?

zerdali67 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-09-2009, 23:42   #433
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-11-2008
Sayın İndomie,
Çalışmalarınızı takdirle izliyoruz.Tebrikler.
Bu arada paylaşım için tohumları kurutmaya başlayacaksınız değilmi? )

odemis35 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-09-2009, 00:00   #434
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-12-2008
Galeri: 70
Sayın İndomie emeğinize sağlık. Böylesini yetiştirmek herkese nasip olmaz. Bu fotoğrafları ayrıca agaclar.net in değerli üyeleri ile güzel bir atmosferde çekmeniz de çok taktire şayan bir davranış...

Faruk Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-09-2009, 09:02   #435
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Sevgili indomie, harika bir gün geçirmemizi ve siz ve diğer değerli agaclar.net üyeleri le birlikte olmamızı sağladığınız için sonsuz teşekkürler. Cömert ikramlar için de sizin ve eşinizin ellerine sağlık. Ama ben pek rakı içemedim o gün, neden acaba

Fotoğraf makinemde bir sorun var. O yüzden çektiğim fotoğrafları (şimdilik) ekleyemiyorum. Arıza giderilir giderilmez paylaşacağım.

malbman Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-09-2009, 11:41   #436
Ağaç Dostu

Derya Özen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2006
Galeri: 158
İşlerimin yoğunlu sebebiyle pek fazla foruma zaman ayrımaz oldum. Bu yarışmaya, bende sevgili sercan1969'un gönderdiği tohumlar sayesinde katılacağımı söylemiştim. Tohumları aldıktan sonra, Ankara'da havaların biraz ısınmasını bekledim. Havalar ısındıktan sonra, diktiğim tohumlardan, hayli uzunca bir süre ses soluk çıkmadı! Tam çıkmayacaklar anlaşılan yerlerini sevmediler diye düşünürken, bir tanesi topraktan ucunu gösterdi. Sonrada çok azgın bir şekilde bahçeyi kaplamaya başladı. Sonra iki adet kabak verdi Ben , olgunlaşıp kopardığım zamana kadar fotoğrafını çekmeyi düşünmüyordum ama, mecbur kaldım. Çünkü: geçen hafat bahçeyi temizlerken, çok ufak bir temas sonucu büyük olan kabağımız dalından koptu Şimdi küçük olanın büyümesi için gözünün içine bakıyoruz. bahçe merkeze uzak olduğu için tartamadık, çünkü birde olgunlaşması için, bahçeden almayın diyenler oldu... Sanıyorum siz uzman kişiler kaç kilo olduğunu tahmin edebilirsiniz. sercan1969'a tekrar teşeküürler, ben bunlardan tohum alıp, seneye çok miktarda ekmeyi palnlıyorum. umarım başarırım. Herkese sevgiler.

Eklenen Resimler

Derya Özen Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-09-2009, 21:35   #437
Ağaç Dostu

indomie's Avatar

Teşekkürler sayın odemis35, sayın Faruk,

Bu yıl tecrübe yılı oldu, gelecek yıl daha iyisi olacak inşallah.

Tamamen olgunlaşmış olan daha küçük kabağı kesip paylaştığımızda bazı çekirdeklerinin hala yumuşak olduğunu gördüm. Bu sebepten yarışmaya katılacak olan kabağımı gölge bir yerde bir-iki ay kadar bekletirsem çekirdeklerinin iyice olgunlaşacağını düşünüyorum.

Kabağım dereceye girse de (ki gireceğini sanıyorum ), girmese de çekirdeklerinin yarıdan fazlasını, agaclar.net üyelerine dağıtılmak üzere sayın Todor'a göndereceğim. geri kalanını da çevrede isteyen ve söz verdiklerim için ayıracağım.

Eski 28-09-2009, 21:55   #438
Ağaç Dostu

indomie's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malbman Mesajı Göster
Ama ben pek rakı içemedim o gün, neden acaba

Fotoğraf makinemde bir sorun var. O yüzden çektiğim fotoğrafları (şimdilik) ekleyemiyorum. Arıza giderilir giderilmez paylaşacağım.
Sayın malbman,

Sizlerle birlikte olmaktan büyük keyif aldık.

Doğru, sadece 8 duble içebilmiştiniz. Yemin-billah saymadım ki...

İnşallah makinanızdaki arızayı giderirsiniz de fotoğrafları kurtarırsınız.

Kurtarabilirseniz, arşivimde saklamak için, çözünürlüklerini ve ebatlarını küçültmeden e-mail ek'i olarak aşağıdaki adreslerimden birine gönderebilirseniz sevinirim.

Aynı şekilde çektikleri fotoğrafları mail olarak göndermelerini sayın Nail Sarı ve sayın ozen'den de rica ediyorum.

gunersenan@yahoo.com
gunersenan@hotmail.com

Eski 28-09-2009, 22:00   #439
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Eh 8 duble diyorsanız içmeye yeni başlamışım ve başlamışken de bırakmışım diyebilirim

Fotoğrafları hiç merak etmeyin. Sorun makinemin ara kablosunda. Bir ara kablo bulur bulmaz halledeceğim.

Eski 29-09-2009, 18:48   #440
Ağaç Dostu

Talking Dev kabak

Yarın hayırlısıyla A. Giant türü dev kabağımın hasadını yapıyorum 135 günlük macera sona erdi.Umarım bu kadar uğraşının sonunda en azından ilk üçe girme başarısını gösterebilirim.Bu yıl oldukça iddialı arkadaşlar var.Herkese başarılar dilerim....

Eski 29-09-2009, 19:38   #441
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Sn indomie,2009 Dev bal kabağı yarışmasında emeginizin karşılıgında ilk üce girersiniz, şimdiden sizi tebrik ederim.
Üyelerimizle bir araya gelmeniz hoş sohbetler ve fotoğraflarla bizlerle paylaşmanız her şeye deger.
Ben izmirin havası, suyu topragı dev kabak yetiştirmek için elverişli değil demiştim ama sahil kesimine yakın yerlerde dev kabak olabiliyor.
Benim bulundugum semt yakınımda olan iş yerinin(beton boru üretimm)aşırı tozu toprakta çok kalın sert tabaka oluşturuyor, toprağı suladıkca sertleşiyor.
İzmirli üyelerin yetiştirdigi, kabakları gördügümde benim yetiştirdigim ürünlerin neden fazla gelişmedigini anlamış oldum.

Eski 29-09-2009, 20:32   #442
Ağaç Dostu

Kabak hasadı

Kabağını hasad edenlerin hemen tartmasının daha doğru olacağını düşünüyorum.Geçen yıldan tecrübem olduğu için biliyorum kabağın %85 den fazlasını su oluşturuyor.Kökle bağlantısı kesildikten sonra geçen her gün kabağın ağırlığının biraz daha düşmesine neden olur.Bu yuzden şahitleri de yanımıza alıp hasadı yaptığımız gün kabağın tartılmasının daha doğru olacağını düşünüyorum.

Eski 29-09-2009, 22:54   #443
Ağaç Dostu

envor's Avatar

Giriş Tarihi: 05-01-2008
Galeri: 17
Sayın İndomie; o ellerinizden öperim

Ne güzel bir kabak yetiştirmişsiniz, ne güzel bir gün organize etmişsiniz, elinize sağlık ve tebrikler...

envor Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-09-2009, 09:24   #444
Ağaç Dostu

indomie's Avatar

Toprağım ne zaman görecek diye merak ediyordum.

Teşekkürler sevgili envor.

Eski 30-09-2009, 09:33   #445
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Sevgili indomie, ben fotoğrafları akşam üstü yükleyeceğim. Ama kantarın göstergesi de var fotoğrafların arasında. Sanırım kabağın ağırlığını kendin açıklamak istersin. Bu yüzden fotoğrafları yüklemeden sana haber vermek istedim. Talimatına göre hareket edeceğim.

Eski 30-09-2009, 10:26   #446
Ağaç Dostu

indomie's Avatar

Rica ederim, talimat ne kelime sevgili malbman.

Hadi ilgilenenleri merakta bırakmayalım. Esasında neticeyi jüri üyelerinin açıklaması daha uygun olur.

Dilediğiniz resimleri yükleyebilirsiniz.

Eski 30-09-2009, 16:30   #447
Ağaç Dostu

Dev Kabak

Bugün nihayet hasadı gerçekleştirdim.Hasad dan önceki kabağın fotoğrafını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Eklenen Resimler

Eski 30-09-2009, 16:55   #448
Ağaç Dostu

2009 Dev Kabak Yarışması

Tohum Ekim Tarihi: 2 Mayıs

Fide Dikimn Tarihi : 15 Mayıs

Hasad Tarihi: 30 Eylül

Net Ağırlık: 50.140 Gr

Ağaçlar nete üye 3 genç arkadaş sağ olsun bana şahitlik yaptılar....

Eklenen Resimler

Eski 30-09-2009, 16:58   #449
Ağaç Dostu

Kabağın yakından çekilmiş görüntüsü....

Eklenen Resimler

Eski 30-09-2009, 18:58   #450
Ağaç Dostu

isolet's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2009
Tebrik ederim sercan. Başarılı bir hasat olmuş. Seneye daha başarılı olmanız dileğiyle.

isolet Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024