agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni12Beğeniler
  • 2 Gönderen zevraki
  • 1 Gönderen mandalinleerik
  • 1 Gönderen zevraki
  • 1 Gönderen mandalinleerik
  • 3 Gönderen Perhan
  • 1 Gönderen zevraki
  • 2 Gönderen tamerr

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-03-2013, 11:03   #1
Ağaçsever

zevraki's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2013
Ormanlardaki yol kenarlarında bulunan çöpler

Arkadaşlar dün(10/03/2013) Kütahya Kent Ormanına gittim.çok güzel bir orman düzenlenmiş.fakat alkol tüketen insanlar(içtiklerinde şişeleri çöpe atamayan engelsiz engelliler),pet şişeler,poşet gibi doğaya zarar verici bir çok madde atılmış sizce devletin ve bizlerin ne yapması lazım?

miralay ve Manifesto beğendi.
zevraki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2013, 11:06   #2
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Herbirinin tek tek eğitilmesi lazım.

gulcingiller beğendi.
mandalinleerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2013, 11:10   #3
Ağaçsever

zevraki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinleerik Mesajı Göster
Herbirinin tek tek eğitilmesi lazım.
eğitim yeterli mi sizce sn. mandalinleerik

Örneğin askerde.Askerlik süresi boyunca sigara izmaritlerini yere at(a)mayız.ama askerlik bitince çıkar çıkmaz kapının önünde sigara içip yere atan insanlar var.Düşünün askerlik 15 ay.adama eğitim veriyorsun adam çıkar çıkmaz eğitimi çiğniyor.

gulcingiller beğendi.
Eski 11-03-2013, 11:16   #4
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Eğitimsiz olmaz. Askerde verilen eğitim faydalı olabilir ama çocuk yaştan itibaren bu eğitimi almazsa geri dönüşü çok zor. Sonuç sizin yazdığınız gibi olur. Eğitim yeterli midir? Evet yeterlidir. Tabii ki kişilik bozukluğu yoksa.

gulcingiller beğendi.
mandalinleerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2013, 11:33   #5
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-02-2013
İlk okuldan başlamak kaydıyla bütün okullara zorunlu ders olarak konulmalıdır. İnsana saygı, doğaya saygı, canlılara saygı tek tek detaylı olarak anlatılmalı ve sözlü, yazılı imtihanı olmalıdır. Saygısızlığın caydırılıcılığıda olmalıdır. Ülkemizde seyircisiz maçlar oynanmaya başladı. Topluma ve doğaya saygısı olmayanlar cezalandırılmalıdır. Kanada'da bir geçe kafayı bulmuş bir adam kucağındaki kağıt parçalarını yere döke döke gidiyordu. Sivil bir adam geldi ve kağıtları toplamasını söyledi. Yere kağıtları döken adam sanki kaldırımı yalar gibi topladı. Üstünde çop, kelepçe, silah olmayan adamın polis olduğunu anladık.

Perhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2013, 12:42   #6
Ağaçsever

zevraki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinleerik Mesajı Göster
Eğitimsiz olmaz. Askerde verilen eğitim faydalı olabilir ama çocuk yaştan itibaren bu eğitimi almazsa geri dönüşü çok zor. Sonuç sizin yazdığınız gibi olur. Eğitim yeterli midir? Evet yeterlidir. Tabii ki kişilik bozukluğu yoksa.
evet.haklısınız.

Eski 13-03-2013, 14:54   #7
Ağaçsever

tamerr's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2009
İzmir merkeze 20 km mesafede bir yere yerleştim köye 1 km kasabaya 1,5 km mesafede,doğayla iç,içe yaşayalım ama insanlardanda fazla uzaklaşmayalım istedik.Biraz aşağımızda küçük bir köprü var dere kışın akıyor inanın çöp ve moloz döküm alanı,köyden gelenler çöpleri oralara atıp İzmire vs.gidiyorlar ve her gidiş,gelişte o uygunsuz,iç sızlatan manzarayı görüyorlar.Kasabada yaşayanlar getirip oralara döküyorlar,aşırı yağmurlarda o çöplerin bir kısmı yine aşağıya gidiyor.Gördüklerimizi uyarıyoruz cevap 1 çuval attım,herkes atmış oluyor.Bir sabah işe giderken ağzına kadar çuvallarla dolu kamyon ve çalışan kepçe gördüm kepçe mevcut çöp ve molozları dereye itiyor kamyondaki çuvallarıda oraya boşaltacaklar anladım ve jandarmaya söyledim,araç görevde plakası olsa gerekeni yaparız dediler tekrar gidip resimlerini çekip geldim çalışan kepçe ve kamyonun plakası görünür şekilde akşam döndüğümde hepsinin oraya boşaltıldığını gördüm ruh halimi siz düşünün.Çam ağaçlarının altına dökülen çöpleri görseniz ağlarsınız.Bazen küçük oğlumla yürüyüşe çıkıyorum ormana ve ormandan çalma tarlalara,bahçelere doğru inanın traktörlerin çıktığı her yere çöp dökmüşler çalıların içlerine yol kenarlarına oğluma açıklamakta zorluk çekiyorum.Bazen umutsuzluğa kapılıyorum güzel ülkemin,güzel insanları yüzünden.Resimleri çekip adresini vererek muhtara anlattım K.paşa belediyesine,İzmir b.ş.belediyesine mailler attım tınnnnnnn.Evimi satıp oralardan gitmek istedim,satamadım çaresiz orda yaşamaya devam ediyoruz.Üzgünüz,kırgınız,umutsuzuz ama ALLAH tan ümit kesilmez.Sağlıklı kalın.

zevraki ve gulcingiller beğendi.
tamerr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024