agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-07-2011, 12:43   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-07-2011
Fatih Belediyesinin ağaç katliamı giderilebilir mi?

sevgili dostlar
ben fatih belediyesi ile ilgili bir sorunumu burada paylaşmak istiyorum katkısı olabilecek herkesten de yardım bekliyorum.

ben fatih ilçesinde oturmaktayım evimin arkasında kamuya ait oldugunu bildigim yaklaşık 4 dönüm bir alan mevcut, bu alanda ıhlamur, akasyaya,incir,erik gibi yaklaşık 50 adet agaç mevcut idi ,bu alandaki agaçlar belediye tarafından saglık ocagı yapılacagı gerekçesi ile 23 nisan 2011 tarihinde kesilmek istendi.

Belediye görevlileri ne bir izin ,ne bir yasal dayanak olmadan bu agaçları keseceklerini söylediler mahalleli olarak direndik ama buna ragmen ilk gün 9 agacın kesilmesine mani olamadık, polis dahi çagırdık ve polisler yasal izin olmadan yapılan bu kesimi durdurdu kalan agaçları kurtarabildik diye sevindik.

Daha sonraki araştırmalarımızda bu ve benzeri alanlarla ilgili DANIŞTAYIN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARIN na ulaştık belediye hatasını anladı diye düşündük ,belediye görevlileri seçime kadar mola vermişler meğer...

Haziran 2011 seçimlerinden hemen sonra tekrar kesime geldiklerinde mahalleli olarak yine direndik fakat belediye zabıtaları bu kez çok kalabalık gelmişlerdi ve fiziki kuvvet uygulayarak halkı ,yaşlı insanları yerlerde sürükleyerek,çekim yapan kameramanları döverek alandan uzaklaştırıp malesef amaçlarına ulaşarak kalan yaklaşık 40 agacıda kestiler ve halen bizlere yasal bir dayanak sunamadılar ama o agaçlar artık yok.

O agaçlar kesilirken kızımın döktügü göz yaşları beni çok etkiledi ve çaresizlik içinde sadece seyredebildik.

valilik, kaymakamlık ,il saglık müdürlügü ile yaptıgımız tüm yazışma ve girişimlerden de olumlu bir sonuç alamadık,bu konu ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor biz bu alanın tekrar agaçlandırılarak mahalleliye iade edilmesi için çaba sarfediyoruz bunu başarabilirsek bu tüm doga dostlarının başarısı olacak

şu andan itibaren yargıya başvurmaktan başka çaremizde kalmadı SİZLERDEN BU KONUDA DESTEK BEKLİYORUZ,bu ve benzeri olaylarla karşılaşmış arkadaşlardan bize yol göstermesini rica ediyoruz hukuki olarakda destege ihtiyacımız var bu konudaki mevzuatıda bilmiyoruz
gösrereceginiz ilgiye şimdiden teşekkür ederiz.

NOT :ıhlamur agacı kesildiginde binalara zarar verebilir düşüncesi ile kesilemedi çünkü ıhlamurun boyu binalardan da yüksek

Eklenen Resimler

ibrahim özdede Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024