agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-06-2011, 14:10   #1
Ağaçsever

takorof's Avatar

Giriş Tarihi: 08-04-2011
Köy müzesi projesi

Merhabalar ,
geçtiğimiz yıl, Almanya 'ya yaptığım bir gezi sırasında, bizi bir köye götürdüler. Ormanlık bir alan içerisine sonradan yapılan, 1800'lü yılları, herşeyi ile yaşattıkları bu köy, çok dikkatimi çekti. O tarihlerde kullanılan alet edavattan, fırına, köy okuluna,değirmene kadar ne varsa, bire bir orjinal olarak ormanının içerisine yaptıkları köye yerleştirmişler. Arada yün eğiren, kapan yapan, hayvanlarla ilgilenen, köy okulunda ders veren öğretmenleri de, kıyafetleri ile köy içerisinde.
Tabii konu turistik olduğu içinde, o günlerin teknolojisi ile üretilen, mamüllerin satıldığı bir restorant da bulunmakta.
Maalesef zaman içerisinde, kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizi ortaya çıkartabilecek, onları gelecek nesillere aktaracak, böyle bir çalışmanın, ülkemizde yapılmadığını, olmadığını biliyorum. (İnşallah vardır da, ben yanılıyorumdur) vakit geçirmeden, hala sağda solda, ahır köşelerinde, antikacılarda bu tip, kullandığımız eşyalar varken, böyle bir köy bizde tesis etmeliyiz diye düşünüyorum.
Çekmiş olduğum resimleri de en kısa sürede yükleyeceğim, bu tip bir çalışma içerisinde bulunan veya bulunmak isteyen arkadaşların fikirlerini bekliyorum.
Kalın sağlıcakla.

takorof Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2011, 20:33   #2
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Önemli bir konuya değinmişsiniz. Teşekkürler...

İginizi çekecektir:

http://www.ekomuze.org/

Düzenleyen aygün : 16-06-2011 saat 10:10 Neden: yazım kural.
aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024