agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Ceviz
(https)

Beğeni Düzeni5Beğeniler
  • 1 Gönderen rlcalikoglu
  • 3 Gönderen belkibirgun54
  • 1 Gönderen Asoo

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-12-2017, 19:46   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-11-2014
Question Ceviz için ot ilacı

Herkese merhaba,

Üç yaşındaki ceviz bahçem ver. Artık yabancı otlarla ne yaptımsa baş edemedim. Yıl içinde kaç kez çapalama kaç kez sürme ama nafile. Bahçem sakaryada olduğu için nemli ve yağışlı olduğundan özellikle ayrık otu çok oluyor. Çözüm için ot ilacı öneriyorlar. Çünkü çevrede çok fazla üzüm bağı var ve bağda ot ilacı ile mücadele ediyorlar. Ben işin açıkçası pek taraftar değilim ama artık bıkkınlık geldi. Ceviz bahçesine ot ilacı kullanan var mı? önerebileceğiniz bir marka var mı?

şimdiden teşekkür ederim

Murat_Gezer beğendi.
rlcalikoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2017, 09:08   #2
Yeni Üye

belkibirgun54's Avatar

Giriş Tarihi: 16-10-2014
merhaba
ilk 2 yıl ot ilacı bende kullanmadım boyumu aşan otların içinde sulama ve bakım mücadelesi verdim çapalama ile mücadele etmek çok zordu oluruna bıraktım ve geçtiğimiz dönem raundop sıra ilacını kullandım ceviz aralarında güzel sonuç verdi ben gövdelerine değmeyecek şekilde ilaçlama yaptım .önümüzdeki yıl daha düzenli periyotlar ile birkaç kez ilaçlamayı düşünüyorum.

belkibirgun54 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2017, 10:23   #3
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Göynük'teki bahçemin orta kısmında 4-5 dönüm kadar bir bölümün otlarına hiç dokunulmamıştı. İçlerinde dikili fidanlar görünmüyor; sadece gidip gelirken ezilen kısımlarda oluşan patikalar vasıtasıyla fidanlar bulanabiliyordu.

Bahçeye gelen her komşu, ya otları biçmemi salık verdi, ya da şu çadır olmasaydı yakıverirdik şunları diye hayıflandı. "Otların ne zararı var?" sualinin cevabı: Daha güzel olur; fidanlar ortaya çıkar; temiz olur vs.

Yazı patikalarda yürüyerek geçirdim. Şimdi ilk karla beraber hepsi yattı. Sanki toprağın üstüne birileri bir hasır örmüş gibi. 4-5 dönümlük bir hasır.

Bu hasıra benzettiğim tabakanın birçok faydası olacağını düşünüyorum; ot ilacının da birçok zararı.

Fidanların etrafında yapmam gereken işler artınca 8-10 adet kaz alacağım.

Ceviz ekili alanlara civardaki küçük başlar hayvanlar da periyodik olarak sokulabilir. Bizim köyde keçi sürüsü var. Diğer birçok ağacın kabuk, hatta dallarını yiyen keçi bile cevize zarar vermiyor.

Murat_Gezer beğendi.
Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:35.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024