agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Ceviz
(https)

Beğeni Düzeni38Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-11-2014, 16:31   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-08-2013
Ormancı_ali06 / Özel Ağaçlandırma Sahası Chendler (Tokat, Zile)

Bu arada 2013 arazi hazırlığı aşamasında çekilen resimlerden birkaçını göndereyim dedim
2014 yılı resimleri ve fidanların gelişim durumlarını bulup tekrar sizlerle paylaşırım.
iyi akşamlar.

Eklenen Resimler

hzal, pria, orion1988 ve 3 kişi beğendi.
Ormancı_ali06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2014, 16:42   #2
Ağaçsever

Resimlerin Devamı

5 adet resimden fazlasını yayınlayamadığım için...

Eklenen Resimler

pria, zeyve, Muda ve 1 kişi beğendi.
Eski 14-11-2014, 17:38   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-11-2014
Ali bey hayırlı olsun yeni resimleri bekliyorum bende bir yer aldım ceviz yasa kiraz ekicem puanda kararsızım tapu işlemleri 1 ay sürüyormuş bakalım karar vermemlazım

06eses Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2014, 11:19   #4
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi 06eses Mesajı Göster
Ali bey hayırlı olsun yeni resimleri bekliyorum bende bir yer aldım ceviz yasa kiraz ekicem puanda kararsızım tapu işlemleri 1 ay sürüyormuş bakalım karar vermemlazım
sayın 06eses düşündüğünüz araziyi alıp işlemlere bir an önce başlamanızı tavsiye ederim. Bu işte gerekli koşullar sağlanmışsa zaman kaybetmemek çok önemli. İşe başlamadan önce toprak ve su analizlerinizi yaptırmanızı tavsiye ederim. Ceviz artık ben yapayım torunlarım faydasını görür şeklinde yapılan bir yatırım olmaktan cıktı. Doğru tür ve yer seçilerek dikimi takiben 5. yıl içerisinde ekonomik açıdan bir getiri sağlamaya başlıyor ve 7-8. yıldan itibaren sizi bir hayli tatmin edecek düzeyde gelir sağlıyor. Eğer planlama yaptığınız saha 10 Dekar ve üzerinde ise Orman Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan 15 yıl geri ödemesiz krediden faydalanmanızı öneririm. Sahanın tesis aşamasında oldukça faydalı oluyor.
Saygılar.

pria beğendi.
Eski 05-12-2014, 14:00   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-06-2012
Galeri: 2
Su kenarı olması iyi olmuş, bildiğim kadarıyla Zile'de bu sene su sorunu vardı.

pria beğendi.
gingy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2014, 23:01   #6
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-11-2014
Ali bey tekrar merhaba arazinin tapusunu aldım çok şükür kenarlarında kavak Ağaçları var onları kestiriyorum bu sene pek Bişey yapamayacağım gibi Hayırlısı bakalım

06eses Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2014, 14:22   #7
Ağaçsever

ilkbahar dikimi mi yapacaksınız yoksa dikim için 2015 sonbaharı bekleyecekmisiniz?

Eski 10-12-2014, 15:32   #8
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gingy Mesajı Göster
Su kenarı olması iyi olmuş, bildiğim kadarıyla Zile'de bu sene su sorunu vardı.
Ülkemiz su kaynakları bakımından oldukça zengin bir potansiyele sahip ancak mevcut su kaynaklarının kullanımı konusunda malesef henüz yeterli bilince sahip değiliz. Bu nedenle başta kendi memleketim olmak üzere bir çok yerde su sıkıntısı çekiliyor. Binbir emekle tesis edilen bahçeler sulama sıkıntısı nedeniyle daha ilk yıllarında kuruyup gidiyor. Bu konuda kendimi şanslı hissediyorum tabi şimdilik... Basından da takip edeceğiniz üzere ağaçlandırma yapmış olduğum Çekerek Irmağı üzerinde 3 Adet Hidroelektrik santrali yapılması planlanmış. Enerji üretimi konusunda da su potansiyelini değerlendirme konusunda olduğu gibi hala bilinçli bir seviyeye gelmediğimizi düşünüyorum. 1. sınıf tarım arazileri üzerinde bilinçsizce kurulan HES ler sayesinde su kenarında bile susuz kalmak konusunda endişelerim gün geçtikçe artmakta. Umarım bu güzellikleri muhafaza edebiliriz ve bizden sonra gelecek nesile emanetlerini ulaştırabiliriz...
Ali Rıza UĞURELLİ
Orman Mühendisi

Eski 10-12-2014, 15:43   #9
Ağaçsever

Ceviz Bahçesinden Kareler (08.11.2014)

Sonbahar...

Eklenen Resimler

pria, zeyve, Muda ve 2 kişi beğendi.
Eski 10-12-2014, 16:01   #10
Ağaçsever

Rtanyel's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2014
Sayın ali bey, çalışmalarınızı imrenerek takip ediyorum, bende nasipse yakın bir zamanda chandler ceviz arası topraksız sebze yetiştiriciliğine başlamayı düşünüyorum, tecrübeli olduğunuzu umarak sormak istediğim konu şu, özel ağaçlandırma için, devletten 49 yıllığına arazi kiralamayı haber siteleri balon gibi şişirmekte iken tarım müdürlüklerine giden gariban vatandaş hep eli boş dönmekte ve bu fırsatlar her zaman varlıklı insanlara yaramaktadır, bu işin yol haritası nedir, prosedürleri kolaylıkla aşabileceğimiz püf noktaları nelerdir, bu projeyi, hangisi daha kolaysa, şahsım adınada, derneğim adınada yürütebilirim, ancak devletin uzun kanunlarından, küçük dipnotlarından ve yıldırma politikalarından bezdim açıkçası, bildiğiniz veya öğrenebileceğiniz bir çıkış yolu varsa değerli tavsiyelerinizi bekleriz...

pria ve zeyve beğendi.
Rtanyel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2014, 16:56   #11
Ağaçsever

Öncelikle ilginiz için teşekür ediyorum sayın Rtanyel,
Özel ağaçlandırma çalışmaları Orman arazilerinin tahisis, Hazine arazilerinin tahsisi ya da şahsi arazileriniz üzerinde yapılabilmekte. Bu 3 şekilde de devletten kredi ve hibe alabiliyorsunuz. (Tabi Projeli olması kaydıyla) Gelelim bu arazilerin tahsis işlemlerine;
1.Orman Arazilerinin Tahsisi
Orman Genel Müdürlükleri Bölgeler bazında değişiklik göstermekle birlikte Mayıs-Haziran aylarına doğru bu sahaları belirler ve ilana çıkarlar. Belirlenen sahalar için alanın büyüklüğüne göre bir katılım bedeli alınır. Bu şekilde her sahaya kaç kişinin müracat ettiği belli olur ve belirlenen gün ve saatte talep sahiplerinin huzurunda çekilen kura sonucunda 1 asil 2 yedek olmak üzere hak sahibi belirlenir. Bu 3 kişinin dışında kalan kişilere kuradan çıkmadıkları için yatırdıkları para geri iade edilir. Asil olan kişi 3 ay içerisinde serbest orman mühendisliği şirketine projesini yaptırır. Projenin tanzimini takiben ilgili Orman idaresince proje incelenerek onaya sunulur. Yine İlgili Orman Bölge Müdürlüğü tarafından proje incelenerek proje onayı verilir. Bu süreç sonucunda müracat sahibi kişi ağaçlandırma çalışmalarına projeye uymak koşulu ile başlayabilir. İstek doğrultusunda Orman Genel Müdürlüğü tarafından 100.000 TL ye kadar 15 yıl süre ile geri ödemesiz krediden faydalanma şansı vardır. (Faiz oranı çok ama çok düşük) Kredinin ödemesini 15 yılın sonunda 1 defaya mahsus olmak koşulu ile yapar....
Mesai saatimin bitmesi nedeniyle diğer 2 maddeyi de en kısa zamanda yapacağıma söz vererek müsadenizi istiyorum. Sanırım servisi kaçırmak üzereyim
İyi akşamlar.
Ali Rıza UĞURELLİ
Orman Mühendisi

zeyve, aksazli ve ayzek20 beğendi.
Eski 15-12-2014, 13:03   #12
Ağaçsever

Şimdi gelelim 2. başlığımıza
2.Hazine arazilerinin Tahsisi
Milli Emlak Genel Müdürlüğünün web sayfasından yapılacak takip sonucunda hangi ilde ne kadar sahanın tahsisinin yapılabileceği ve müracat koşulları açık bir şekilde yazmakta. Yine de bu konuyu daha da ayrıntı vererek özel ağaçlandırma kapsamında saha tahsisi yapmak isteyen arkadaşlarıma elimden geldiğince izah etmeye çalışacağım. Web sayfası üzerinde ilan edilen sahalara mal müdürlükleri vasıtası ile bir dilekçe ve başvuru bedeli yatırılarak müracat gerçekleşir. Daha önceden belirlenmiş gün ve saatte yapılacak açık arttırma ile en yüksek rakamı veren gerçek **** tüzel kişiler hak sahibi olarak belirlenir. Alanın büyük olması durumunda müracat sahipleri kendi aralarında anlaşarak sahayı birkaç parça olarak değerlendirebilirler. Özel ağaçlandırma maksadı ile kişiye 10'ar yıllık peryotlar halinde saha tahsisi yapılır. Bu saha tahsis belgesi ile birlikte sahanın bağlı bulunduğu orman işletme müdürlüğüne veya Orman İşletme Şefliğine gidilerek özel ağaçlandırma isteği ile ilgili dilekçe verilir. İşletme Şefliği bu dilekçeye istinaden müracat sahibinin serbest ormancılık büro veya şirketlerine özel ağaçlandırma projesi hazırlamaları konusunda bir yazı yazar. Bu süreden itibaren 3 ay içerisinde gerekli projenin tanzim ettirilip ilgili işletme müdürlüğüne teslim edilmesi gereklidir. Proje sahası ile ilgili herhangi bir mücbir sebep doğrultusunda proje tanzimi için verilen 3 aylık süre 1 ay daha uzatılabilir. Sahanın ilk yılki kira bedeli açık artırma fiyatı ile birlikte alınır. Daha sonra Orman Genel Müdürlüğünün belirlemiş olduğu fiyatlandırma koşullarına göre yıllık kira bedeli belirlenir. Özel ağaçlandırma yapılacak olması nedeni ile alınacak kira bedeli çok düşük bir rakamdır. Bu nedenle sahanın büyük olması gözünüzü korkutmasın. (Yıllık kira bedeli dönüm başı ortalama 3-5 tl gibi bir rakam olacaktır) Bundan sonra proje tanzimi için işleyecek olan süreç tamamen orman arazilerinde olduğu gibidir. Yukarıda anlatıldığı için tekrar anlatmaya gerek duymadım.

zeyve beğendi.
Eski 15-12-2014, 17:21   #13
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-12-2014
chandler fidanlarını nereden aldınız ve de fiyat bilgisi verebilirmisiniz

sonerkonya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2014, 13:32   #14
Ağaçsever

Fidanlar kendi üretimimiz sayın sonerkonya. Fiyat olarak bu yıl yabancı çeşitler 15 Tl (Chandler, Fernor, Fernette, Franguette vb.), Yerli çeşitler ise 11-12 Tl civarından satışa sunulmaktadır. Genel itibarı ile tüm illerde bu fiyatlara fidan bulabilirsiniz. Fidanlarınızın aşılı olup olmadığını anlamanız ilk yıllarda pek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle tanıdığınız bildiğiniz ve sizinle gerek tür garantisi gerekse fidanlarda ilk yıl % 15 in üzerindeki fidan zahiyatını karşılama konusunda sözleşme imzalamada sıkıntı yaratmayacak üreticileri tercih etmenizi öneririm.

zeyve ve mtiris beğendi.
Eski 30-12-2014, 15:25   #15
Ağaçsever

Milli emlak Genel Müdürlüğünün sitesinde 31.12.2014 son müracat tarihi olmakla birlikte 29 adet 20-300 dönüm Özel ağaçlandırma kapsamında değerlendirilecek saha bulunmakta. İlgilenen arkadaşlara duyrulur...

ideaid beğendi.
Eski 04-01-2015, 15:24   #16
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-06-2013
Ali bey *** bende zile de bahçe kurmak istiyorum orman arazisi kiralayacağım yeri buldum sizin bahçeniz zile de nerde acaba ? Ya da sizinle nasıl irtibat kurabilirim

bermuha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2015, 19:12   #17
Ağaçsever

Syn. Bermuha merhaba,
Öncelikle belirtmeliyimki özel ağaçlandırma yönetmeliği tamamen değişmiş durumda. Daha önceden özel ağaçlandırma yapılması istenilen orman arazileri bir dilekçe ile ilgili orman işletme şefliğinden talep edilebiliyordu. Akabinde sahanın bağlı bulunduğu köy **** köylerin tüzel kişiliklerinde ilana çıkıyordu. Bu sahalar ile ilgili olarak köy muhtarlığının ya da köy nüfusuna bağlı herhangi bir vatandaşın talebi olması durumunda öncelik onlara tanınıyordu. bir müracat olmaz ise hak sahibi olarak ilk müracat sahibi belirleniyordu. Gelelim şimdiki duruma;
Artık kafamıza göre arazi bulup şefliklere müracat edemiyoruz. Her işletme eğer isterse bu tür sahaları kendisi belirliyor ve yılda 1 kez (genelde mayıs hazirab ayları gibi) web sayfalarında yayınlayarak müracat topluyor. Bu müracatçılar arasından kura çekilerek hak sahibini belirliyor. Ama dediğiniz gibi bulduğunuz saha gerçekten uygun ise ilgili orman işletme şefi ile görüşüp bu sahayı da potansiyel özel ağaçlandırma sahaları içerisine ekletebilirsiniz. Ama kura size değil de bir başkasına çıkarsa eminim çok üzülürsünüz. Bence o saha için bi süre daha bekleyin kim bilir yönetmelik belki yine eskiye döner
Numaramı özelden sizinle paylaşmıştım. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa çekinmeden arayabilirsiniz. Ben de Orman Genel Müdürlüğünde çalışıyorum. Orman mühendisiyim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
İyi akşamlar dilerim.
ALi Rıza UĞURELLİ
0532 697 54 20

zeyve beğendi.
Eski 06-01-2015, 19:22   #18
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-10-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ormancı_ali06 Mesajı Göster
Syn. Bermuha merhaba,
Öncelikle belirtmeliyimki özel ağaçlandırma yönetmeliği tamamen değişmiş durumda. Daha önceden özel ağaçlandırma yapılması istenilen orman arazileri bir dilekçe ile ilgili orman işletme şefliğinden talep edilebiliyordu. Akabinde sahanın bağlı bulunduğu köy **** köylerin tüzel kişiliklerinde ilana çıkıyordu. Bu sahalar ile ilgili olarak köy muhtarlığının ya da köy nüfusuna bağlı herhangi bir vatandaşın talebi olması durumunda öncelik onlara tanınıyordu. bir müracat olmaz ise hak sahibi olarak ilk müracat sahibi belirleniyordu. Gelelim şimdiki duruma;
Artık kafamıza göre arazi bulup şefliklere müracat edemiyoruz. Her işletme eğer isterse bu tür sahaları kendisi belirliyor ve yılda 1 kez (genelde mayıs hazirab ayları gibi) web sayfalarında yayınlayarak müracat topluyor. Bu müracatçılar arasından kura çekilerek hak sahibini belirliyor. Ama dediğiniz gibi bulduğunuz saha gerçekten uygun ise ilgili orman işletme şefi ile görüşüp bu sahayı da potansiyel özel ağaçlandırma sahaları içerisine ekletebilirsiniz. Ama kura size değil de bir başkasına çıkarsa eminim çok üzülürsünüz. Bence o saha için bi süre daha bekleyin kim bilir yönetmelik belki yine eskiye döner
Numaramı özelden sizinle paylaşmıştım. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa çekinmeden arayabilirsiniz. Ben de Orman Genel Müdürlüğünde çalışıyorum. Orman mühendisiyim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
İyi akşamlar dilerim.
ALi Rıza UĞURELLİ
0532 697 54 20
ali beyin cevabına ekleme yapmak isterim, doğru mu emin değilim yalnız köy tüzel kişileri maksimum 500da(500.000 m2) alan için kuraya katılmaksızın hak talep edebiliyor. Afyon-İhsaniye tarafında geçen sene 3.000.000 m2lik orman vasfını yitirmiş alan için badem fidanı ile ağaçlandırılmak suretiyle başvuru toplandı ve köy muhtarlığı da başvurdu. 500 dönüm kendilerine tahsis edildi geriye kalan alan için kura çekildi.

arkeo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2015, 11:06   #19
Ağaçsever

Evet bu başvurularda köy tüzel kişilikleri için 500 da kadar bir sınırlama var. Onun haricinde kalan alan için de yine kuraya katılma şansları var. Her müracatçı gibi köy tüzel kişiliği de bu kuraya katılarak hak sahibi olabiliyor.

Eski 05-02-2015, 11:33   #20
Ağaçsever

alıntı

zeyve beğendi.

Düzenleyen Ormancı_ali06 : 11-02-2015 saat 15:44
Eski 08-02-2015, 13:07   #21
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-02-2015
Ali bey merhaba.sizin yazilarinizi okuduktan sonra siteye uye olup sizin bilgilerinizden faydalanmak istedim.ben zileliyim.ama zilede ikamet etmiyorum.fakat zile turhal civarinda bir yere ceviz bahcesi kurmak istiyorum.ama bu konuda bilgim 15-20gundur internetten arastirdigimla sinirli malesef.oyuzden size bir kac soru sormak istiyorum.
1. orman arazisi **** hazine arazisi kamu personeline de kiralaniyor mu?
2. Internette cok kirli bilgi de var malesef.siz hem bu isin uzmani olarak hem de yapan birisi olarak bir ceviz bahcesi kurulum maliyeti (donum basina) tahminen ne kadar?

Tesekkur ederim iyi calismalar

Arel15 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-02-2015, 22:05   #22
Yeni Üye

ali bey tekrar merhaba.yorumlari forumlari okudukca daha da cok soru geliyor aklima )

siz bir yorumunuzda benim de en buyuk kaygimi dile getirmissiniz.bahceniz zile'de ama siz ankara'da ikamet ediyorsunuz.bu durum zor degil mi? ben de ceviz bahcesi kurmayi dusunuyorum ve durumum tamamen sizinki gibi olcak.surekli gidip gelme sansim olmayacak.evet ilgilenecek yakin akrabalarim var ama kendim basinda olmadan bu is yapilabiir mi?

diger bir sorum ben orman mudurlugunden kiralanan arazilerin devredilemedigini okumustum bir yerde.ama siz devretme niyetinde oldugunuza gore yanlis bilgi siz ne kadar dusunuyosunuz arazinizin bedelini? yok alabilecegimi sanmiyorum da kafamda birseyler canlanmasi acisindan soruyorum.

tekrar iyi calismalar

Eski 09-02-2015, 09:18   #23
Ağaçsever

alıntı

Düzenleyen Ormancı_ali06 : 11-02-2015 saat 15:43
Eski 12-02-2015, 08:37   #24
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-02-2015
Ali bey bilgileriniz için teşekkürler..
Benimde birkaç sorum olacak
1: Devlet memurları başvura biliyor mu
2: Proje hazırlama ve teknik destek alma- arazinin temizlenip hazır hale getirilmesi - Çevre düzeni -Fidan ve dikim işlemleri gibi tüm harcamalar dönüm başına ortalama kaç liraya maliyeti oluyor.
3: İkamet edilen ilde mi kiralana biliyor yoksa istenilen ilde kiralaya biliyor muyuz
4: Orman il müdürlüklerine gidince konu hakkında bilgi veriyorlar mı vatandaşa yol gösterip yardımcı oluyorlar mı yoksa başlarında salma söz konusu mu

Cevap verirseniz memnun olurum. Teşekkürler...

2015bursa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2015, 09:05   #25
Ağaçsever

Syn.2015bursa,
Sorularınıza sırasıyla cevap vermeye çalışayım;
1. Orman arazilerine Orman Teşkilatı mensupları hariç olmak üzere Devlet memurlarının başvurmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Orman Teşkilatı personelleri de Orman vasfında olmayan Hazine arazileri veya kendi şahsi arazileri üzerinde Özel Ağaçlandırma çalışması yapabilirler.
2. Projede kullanılabilecek kredi miktarını soruyorsanız dönüme max. 800 TL ile 1.000 TL arasında düşünebilirsiniz. Bu tutarın içinde proje bedeli de bulunmaktadır. Ancak arazinin size ne kadara mal olacağı tamamen size bağlı. Etrafının ihatasının dikenli telmi kafes telmi yapılacağından tutun da alacağınız fidanlara vereceğiniz ücrete kadar maliyeti etkileyecek faktörler bu bütçeyi bir başkasının belirlemesini zorlaştırır. Sİze tavsiyem işe başlamadan önce bu iş kalemlerini belirlemeniz ve ona göre fiyat çıkarmanız olacaktır. Örneğin arazinin ihatası için bana 5 sıra dikenli tel yeter, fidan başı bütçem max. 15 Tl, arazi için yapacağım sulama damla sulama olacak, fidan dikim çukurlarını kepçe ile açtırıp hayvan gübresi ile takviye edeceğim gibi....
3. Bu tür sahalar için Hazine arazilerinde milli emlak web adresinde, orman sahaları için orman genel müdürlüğü web adresinde duyurular yapılır. Ve Ülke sınırları içerisindeki Tüm sahalara ikamet aranmaksızın isteyen herkes müracat edebilir. Hak sahibi belirlenirken Hazine arazilerinde açık artırma usulü esas alınır, orman arazilerinde ise noter huzurunda kura çekilir ve hak sahibi belirlenir.
4. Genelde yardımcı olacaklarını sanıyorum, ya da ümit ediyorum diyelim. Kendi meslektaşlarım için aksini düşünmem pek te doğru olmaz Bu biraz karşınızdaki kişinin o gün ki ruh haline bağlı ikili ilişkileri kuvvetli olan biri için sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
Şimdiden kolay gelsin.

Ali Rıza UĞURELLİ
Orman Mühendisi

ideaid ve Resulgur beğendi.
Eski 18-02-2015, 16:02   #26
Yeni Üye

ali bey iyi aksamlar

milli emlak genel mudurlugu agaclandirma amacli kira ilani vermis. ilgilenen arkadaslar bakarlar ama bizim tokat yok malesef ( umutla orman mudurlugunu bekliycez artik

Eski 19-02-2015, 15:45   #27
Ağaçsever

Gaziantep, Bayburt, Hatay, Sivas, Antalya, Karaman, Karabük illeri için 28 Adet saha da müracat toplanmaktadır. İlgilenen arkadaşlara duyrulur...
Ceviz ağaçlandırması yapmak için arazimi arıyorsunuz işte size fırsat.
Ağaçlandırma Amaçlı Kiralama İlanları-3
Ali Rıza UĞURELLİ
Orman Mühendisi

Resulgur beğendi.
Eski 25-02-2015, 16:26   #28
Ağaçsever

Sahalar için müracatlar son hızıyla devam ediyormuş, ilgi büyük olunca ihtimaller de azalıyor tabi... Herkes için hayırlısı olur umarım.

Eski 25-02-2015, 23:18   #29
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-10-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ormancı_ali06 Mesajı Göster
Sahalar için müracatlar son hızıyla devam ediyormuş, ilgi büyük olunca ihtimaller de azalıyor tabi... Herkes için hayırlısı olur umarım.
ali bey başvuran kişi sayısı hakkında bilginiz var mı?

arkeo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2015, 08:48   #30
Ağaçsever

Karabükteki saha için bildiğim kadarı ile o köyde ikamet eden en son 16 kişi müracat etmişti. Tabi sayı giderek artıyor. Dİğer sahalar ile ilgili şu an için bilgim yok. Ama son müracat tarihine kadar sayı epey bi artacak gibi görünüyor.

arkeo beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024