agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Ceviz
(https)

Beğeni Düzeni104Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-05-2015, 22:51   #61
Ağaçsever

ahmetmut's Avatar

Giriş Tarihi: 25-02-2009
Teşekkür ederim ermana. Senin hesabına göre 150 cc den 105 ağaç 15.75 lt ediyor. yani 20 lt bidon alacağım. Senin kullandığın markalar nedir? eğer daha iyi bir marka önerin varsa ondan alayım?

ahmetmut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2015, 21:10   #62
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-05-2015
bu soylenen mıktarlar onerılen mınumum mıktarlar arkadaslar. humık asıtın fazlasının topraga ve fıdana bır zararı yok sadece cebımıze zararı olur. TKI humık asitide bekleyıp gorecegız . ermana o yazan ph saf halı ıle yuksek.buda mecburen potasyum oksıt ıle ıslem yapıldıgından dolayı ph yuksek cıkıyor. zaten ph dusuk yazan humık asıt leonardıtten elde edılmemiştir. humık asıtın tek kaynagıda leonardıttır. 1/5 su ıle karıstrınca ph 7-8 e dusuyor.

ahmetmut beğendi.
BURGAZ73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2015, 21:13   #63
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahmetmut Mesajı Göster
Burgaz73

bende geçen hafta fidanlarımı ektim. 105 tane. senin yazından sonra TKİ'nin sitesine girip inceledim. TKİ nin sitesinde şu yazıyor
'' Yeni bağ ve bahçe tesisinde dikim esnasında fidan başına 25-200 cc TKİ-HÜMAS en az 5 katı sulandırarak veya can suyu ile birlikte verilmelidir.''

Bu hafta bende 20 kg'lık bir bidon alıp denemeyi düşünüyorum. 100 lt hazırlayıp fidan başına 1 lt olacak şekilde deneyeceğim. Umarım güzel sonuçlar alırız.
ama galıba bir dahaki sefere gübretas ın humas-15 kulanacagım cunku bunda ılaveten iz elementler bakır-mangan ve cınkoda var. ayrıca humık+fulvık asıt %15. ama fıyatını bılmıyorum.

ahmetmut beğendi.
Eski 01-06-2015, 07:42   #64
Ağaç Dostu

ermana's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2013
Alıntı:
Teşekkür ederim ermana. Senin hesabına göre 150 cc den 105 ağaç 15.75 lt ediyor. yani 20 lt bidon alacağım. Senin kullandığın markalar nedir? eğer daha iyi bir marka önerin varsa ondan alayım?
bu dediğim miktarlar erken ilk bahar da ve sezon sonu toprağa karıştırılan miktarlar.Burgaz73 arkadaşımızın dediği gibi bunlar optimum miktarlar daha fazlası cebimize zarar. bu iki toprak uygulamasının haricinde de ben sezon içerisinde 2-3 kere damla sulama da gübre tankına koyarakta kullanıyorum. bu sene 150 ağaça 60 lt aldım.
bu sene bitkisel kaynaklı denemek için tarım spottan uygun fiyat ile humiks forte aldım. ben alırken yayıcı yapıştırıcı hediyesi ile 20 lt bidon 62 tl idi. ayrıca 1 lt plantol da hediye gönderdiler. şuan hediyesiz fiyatı 77 tl.

ahmetmut ve BURGAZ73 beğendi.
ermana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2015, 07:50   #65
Ağaç Dostu

ermana's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi BURGAZ73 Mesajı Göster
bu soylenen mıktarlar onerılen mınumum mıktarlar arkadaslar. humık asıtın fazlasının topraga ve fıdana bır zararı yok sadece cebımıze zararı olur. TKI humık asitide bekleyıp gorecegız . ermana o yazan ph saf halı ıle yuksek.buda mecburen potasyum oksıt ıle ıslem yapıldıgından dolayı ph yuksek cıkıyor. zaten ph dusuk yazan humık asıt leonardıtten elde edılmemiştir. humık asıtın tek kaynagıda leonardıttır. 1/5 su ıle karıstrınca ph 7-8 e dusuyor.
2 çeşit hümik asit vardır biri leonardit kaynaklı diğeri bitkisel kaynaklıdır. su ile karıştırdığında ph düşmesi karıştıracağınız suya bağlı ancak bu hümik asidin kalitesini etkilemiyor. kendi ph değerleri etkili. haklısınız leonardit kaynaklı hümik asitler ph olarak daha yüksek oluyor düşüğünü bulmak biraz zor. ancak bitkisel kaynaklılarda ph 3 e kadar mevcut.
tki hümik asit leonardit kaynaklı ph değeri 9-11 gibi bir değer. bu hümik asidin ( hümik alkalinin) topraktaki tüm etkinliği 5 sene kadar sürebiliyor. bitkisel kaynaklı ortalama 5 ph değeri olan bir hümik asit o sezon etkisini tamamen gösteriyor.

ahmetmut ve BURGAZ73 beğendi.
Eski 01-06-2015, 14:41   #66
Ağaçsever

ahmetmut's Avatar

Ermana ve Burgaz73 Ben geçen hafta bahçe tesisini gerçekleştirdim bu yüzden işin biraz acemisiyim. verdiğiniz değerli bilgiler için sizlere teşekkür ederim.
Ermananın verdiği bilgiden hareketle tarımspottan humiks forte buldum 77 tl HUMIKS FORTE H40 SIVI HUMIK ASIT / 20 KG

Bu ürünü kullanma periyodum nasıl olabilir? şimdi haziran başında fidanlara uyguladıktan sonra eylül ekim ayı gibi tekrar bir doz uygulamam gerekir mi?

benim ekim yaptığım yer Bursa Nilüfer İrfaniye köyünde toprak hafif killi tınlı daha önce buğday ve yulaf yetiştirilmiş bir tarla.

Eski 01-06-2015, 14:53   #67
Ağaç Dostu

ermana's Avatar

Alıntı:
Ermana ve Burgaz73 Ben geçen hafta bahçe tesisini gerçekleştirdim bu yüzden işin biraz acemisiyim. verdiğiniz değerli bilgiler için sizlere teşekkür ederim.
Ermananın verdiği bilgiden hareketle tarımspottan humiks forte buldum 77 tl HUMIKS FORTE H40 SIVI HUMIK ASIT / 20 KG

Bu ürünü kullanma periyodum nasıl olabilir? şimdi haziran başında fidanlara uyguladıktan sonra eylül ekim ayı gibi tekrar bir doz uygulamam gerekir mi?

benim ekim yaptığım yer Bursa Nilüfer İrfaniye köyünde toprak hafif killi tınlı daha önce buğday ve yulaf yetiştirilmiş bir tarla.
sulama sisteminiz nedir?
verdiğim marka ben alımı yaparken olan kampayadan dolayı mantıklıydı ancak şuan ki fiyat performans dengesi araştırılmalı bence daha iyi fiyat/performanslı olanı bulunabilinir.

Eski 01-06-2015, 15:26   #68
Ağaçsever

ahmetmut's Avatar

Ermana:

Geçen hafta dikimleri yaparken sulamayı tankerle yaptık. (salı günü bişey yoktu ama çarşamba günü sağanak yağmurun altında dikim yaptık Sanırım bu yazda sulama işi tankerle olacak. Ancak ağustosta yıllık iznime çıkınca kuyu açtırmayı ve damla sulama sistemi kurmayı planlıyorum. Fiyatlar konusunda benim öyle bir takıntım yok. Bu bahçeyi hem hobi amaçlı hemde Aileme ait bir arazinin değerlendirilmesi için kurdum. Babamla birlikte güzel vakit geçiriyoruz o da bana yetiyor

Eski 01-06-2015, 17:10   #69
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ermana Mesajı Göster
bu dediğim miktarlar erken ilk bahar da ve sezon sonu toprağa karıştırılan miktarlar.Burgaz73 arkadaşımızın dediği gibi bunlar optimum miktarlar daha fazlası cebimize zarar. bu iki toprak uygulamasının haricinde de ben sezon içerisinde 2-3 kere damla sulama da gübre tankına koyarakta kullanıyorum. bu sene 150 ağaça 60 lt aldım.
bu sene bitkisel kaynaklı denemek için tarım spottan uygun fiyat ile humiks forte aldım. ben alırken yayıcı yapıştırıcı hediyesi ile 20 lt bidon 62 tl idi. ayrıca 1 lt plantol da hediye gönderdiler. şuan hediyesiz fiyatı 77 tl.
ermana sanırım humık asiti daha oncede kullanmıssınız. kulandıysanız odamı bıtkıse kaynaklıydı markası neydı? ne gıbı bır fayda gordunuz **** gordunuzmu fayda?

Eski 01-06-2015, 17:12   #70
Ağaçsever

Alıntı:

sn ahmetmut fidan ekıldgı yıl ve sonrası yıl bebek gıbı bakmanız gerekli. ozellıkle sulamayı ve gereklı ve dogru gubreyı ve herekleme yapmayı unutmayınız.

ahmetmut beğendi.
Eski 01-06-2015, 17:43   #71
Ağaçsever

ahmetmut's Avatar

Burgaz73
evet dediğiniz gibi bebek gibi ilgi göstermeye çalışıyoruz. Haftasonu herekleme yaptım ama bağlamadım biraz daha toprağa alışsınlar diye bekledim bu haftasonu hem humik asit atmayı hemde hereklere bağlamayı planlıyorum.

Eklenen Resimler

Eski 02-06-2015, 08:03   #72
Ağaç Dostu

ermana's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi BURGAZ73 Mesajı Göster
ermana sanırım humık asiti daha oncede kullanmıssınız. kulandıysanız odamı bıtkıse kaynaklıydı markası neydı? ne gıbı bır fayda gordunuz **** gordunuzmu fayda?
geçen sene tki hümik asit kullanmıştım. dediğim gibi kısa sürede müthiş faydasını gördüm diyemem. amaç toprağımızı ıslah etmek ve yarayışlı maddelerin fidanın fidanın alabileceği hale gelmesini sağlamak. hümik asit vermezseniz çok daha fazla kimyasal gübre kullanacaksınız ancak bitkiniz bunu yinede alamayarak yeraltı sularını kirletmeye devam edeceğiz. toprak tahlilinde ağaç başı 150 gr azot yazmakta bunun 50 gramını organik azot ile,50 gramını kimyasal azot, 50 gramınıda toprakta bulunan azotu almasını sağlayarak karşılamaya çalışıyorum.
hümik asidin kullanımı konusunda çeşitli araştırmalar mevcut. ceviz ile ilgilide diğer meyvalarla ile yapılan çalışmalarda hepsi internette mevcut.

BURGAZ73 beğendi.
Eski 02-06-2015, 08:06   #73
Ağaç Dostu

ermana's Avatar

Alıntı:
Ermana:

Geçen hafta dikimleri yaparken sulamayı tankerle yaptık. (salı günü bişey yoktu ama çarşamba günü sağanak yağmurun altında dikim yaptık Sanırım bu yazda sulama işi tankerle olacak. Ancak ağustosta yıllık iznime çıkınca kuyu açtırmayı ve damla sulama sistemi kurmayı planlıyorum. Fiyatlar konusunda benim öyle bir takıntım yok. Bu bahçeyi hem hobi amaçlı hemde Aileme ait bir arazinin değerlendirilmesi için kurdum. Babamla birlikte güzel vakit geçiriyoruz o da bana yetiyor
hümik asidi yapraktan da verebilirsiniz ben her yaprak gübresinde hümik asitte katıyorum. fotosentezi güçlendirdiği söyleniyor. damlama sulamanız olmadığı için fidanların taç iz düşümlerine dökerek çapa ile toprağa karıştırmanız uygun olur. aynı işlemi sezon sonunda da yaparsanız kışın uykusunu daha rahat ve sağlıklı olarak geçirerek dinç uyanır.

Tugsad beğendi.
Eski 02-06-2015, 10:34   #74
Ağaçsever

ahmetmut's Avatar

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ermana. Dediğiniz gibi yapacağım. uygulama ile ilgili fotografları çekip foruma yüklemeye çalışırım. Belki benim gibi yeni başlayan bir arkadaşın da işine yarar

Tugsad beğendi.
Eski 03-06-2015, 12:13   #75
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-05-2015
Evimin bahçesindeki 2 adet chandler ceviz fidanından birine tki hümas verdim, diğerine vermedim. 1 haftalık bir periyotta hümas verdiğim fidanın yaprak rengi çok açıldı, açık yeşil bir renk aldı. Diğer fidanın yaprakları hala koyu yeşil duruyor. yaptığım araştırmalarda bu durum bana azot veya demir eksikliği gibi geldi. Bu durum hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim?

ftuncer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2015, 19:12   #76
Ağaçsever

ahmetmut's Avatar

Merhaba:
daha önce konuştuğumuz gibi 20 lt TKİ hümas aldım. Ürünün kendi sitesinden marmara bölgesi satış distribütörü istanbultarım diye bir şirket var. Buradan telefonla sipariş verdim ve 20 lt bidonu 92 tl ye aldım.
Buraya kadar herşey normal tabi
Bidonu incelerken son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu gördüm. Resmini de ekliyorum. Öncelikle yarın firmayı arayıp bilgi alacağım. Ayrıca imalatçı TKİ yi de arayacağım. Sormak istediğim şu: Bu ürün kullanılır mı acaba? daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu hiç? Karşı tarafla görüşmeden firmayı da kötülemek istemiyorum. Kapağı falan hiç açılmamış bir şey olmuş mudur acaba? kullansam fidanlara zarar falan verir mi?

Eklenen Resimler

orion1988 beğendi.
Eski 12-06-2015, 07:04   #77
Ağaç Dostu

ermana's Avatar

malesef tki hep böyle yapıyor sürekli tarihi geçmiş yolluyor. bende arqamıştım farketmez o dediler. ancak bidonun içi peltek peltek çıkıyor hep. aslında biştkisle geçişimin bir nedenide bu.damlama ile verilemiyor.

Eski 12-06-2015, 07:33   #78
Ağaçsever

ahmetmut's Avatar

Alıntı:
malesef tki hep böyle yapıyor sürekli tarihi geçmiş yolluyor. bende arqamıştım farketmez o dediler. ancak bidonun içi peltek peltek çıkıyor hep. aslında biştkisle geçişimin bir nedenide bu.damlama ile verilemiyor.
Ermana:

Herhangi bir sorun olmaz değil mi? ben zaten 10 lt'lik erikli su şişelerine 1.5 lt hümas 8.5 lt su koyup karıştıracağım. Sonra Her fidana da 1 lt ölçek ile dökeceğim. Topaklanmış olması çok sorun değil. Ben karışımı hazırlarken hallederim onları. Benim korkum fidanlara falan herhangi bir zararı olur mu? Fidanları gübreleyeceğiz derken zehirlemeyelim bari...

Meletli beğendi.
Eski 12-06-2015, 07:54   #79
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-05-2015
Eğer kullanmaya karar verirseniz etkilerini de buradan paylaşmanızı rica edeceğim.

ftuncer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2015, 08:43   #80
Ağaçsever

ahmetmut's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ftuncer Mesajı Göster
Eğer kullanmaya karar verirseniz etkilerini de buradan paylaşmanızı rica edeceğim.
Az önce Hümas'ı aldığım firmayı yani istanbultarımı aradım. Satış sorumlusu Merve Hanım bu şekilde tarihi geçmiş ürünleri sürekli sattığını ve herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Ürünün normalde daha uzun bir ömrü olduğunu ancak yasalar gereği 2 yıl şeklinde yazıldığını söyledi.
Ben de bu konuşmadan sonra Merve hanımı doğrulamak için TKİ Konya Ilgın üretim tesisini aradım. Mevlüt beyle görüştüm. O da aynı şeyi söyledi. Bu ürünlerin Amerikada kullanım ömrünün 5 yıl olduğunu ancak Türkiyedeki yasalar gereği 2 yıl yazdıkları kullanımında herhangi bir sıkıntı olmayacağını söyledi.
Bu bilgiler sonucunda ben ürünü kullanmaya karar verdim. İnşallah bir aksilik çıkmazsa yarın gidip fidanlara vereceğim. Ftuncer Fotoğraflarını çeker yarın akşama foruma atarım. İnşallah güzel sonuçlar alırız.

Tugsad beğendi.
Eski 12-06-2015, 14:10   #81
Ağaç Dostu

ermana's Avatar

Alıntı:
Ermana:

Herhangi bir sorun olmaz değil mi? ben zaten 10 lt'lik erikli su şişelerine 1.5 lt hümas 8.5 lt su koyup karıştıracağım. Sonra Her fidana da 1 lt ölçek ile dökeceğim. Topaklanmış olması çok sorun değil. Ben karışımı hazırlarken hallederim onları. Benim korkum fidanlara falan herhangi bir zararı olur mu? Fidanları gübreleyeceğiz derken zehirlemeyelim bari...
sorun olmaz kullanabilirsiniz bir zararı olmaz. ancak neden yıllardır tki tarihi geçmiş ürün satmaya devam eder anlam vermiş değilim. damla sulama ile verecekler bu ürünü kullanamaz ancak direk toprağa dökülecekse sorun yok.

ahmetmut ve formullaone beğendi.
Eski 12-06-2015, 19:39   #82
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2009
Alıntı:
sorun olmaz kullanabilirsiniz bir zararı olmaz. ancak neden yıllardır tki tarihi geçmiş ürün satmaya devam eder anlam vermiş değilim. damla sulama ile verecekler bu ürünü kullanamaz ancak direk toprağa dökülecekse sorun yok.
Sayın ermana, böyle olunca mecburen ağaçların etrafına dökmek zorunda kalıyor üreticiler. Aslında en güzeli damlama ile baharda başlayıp yaz sonuna kadar her ay dekara 1 litre vermekmiş. Mayıs-Ağustos aralığı gibi. Etrafına tek tek dökmek ve karıştırmak ayrı bir işçilik ve zaman istiyor. Hem her ay bunu yapmak imkansız.

Aslında damlamadan verilen her gübre için bu geçerli. Az ve sık aralıklarla vermek. Boş su vermemek gerek. Mutlaka içinde azot, fosfor, potasyum, hümik asit, cinko, manganez, vs. olmalı. Ağaçları sindire sindire, yavaş yavaş ama etkili şekilde beslemek en güzeli.

formullaone Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2015, 12:44   #83
Ağaç Dostu

ermana's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi formullaone Mesajı Göster
Sayın ermana, böyle olunca mecburen ağaçların etrafına dökmek zorunda kalıyor üreticiler. Aslında en güzeli damlama ile baharda başlayıp yaz sonuna kadar her ay dekara 1 litre vermekmiş. Mayıs-Ağustos aralığı gibi. Etrafına tek tek dökmek ve karıştırmak ayrı bir işçilik ve zaman istiyor. Hem her ay bunu yapmak imkansız.

Aslında damlamadan verilen her gübre için bu geçerli. Az ve sık aralıklarla vermek. Boş su vermemek gerek. Mutlaka içinde azot, fosfor, potasyum, hümik asit, cinko, manganez, vs. olmalı. Ağaçları sindire sindire, yavaş yavaş ama etkili şekilde beslemek en güzeli.
her sulama suyuna gübreler ile birlikte 1 lt hümik asit katıyorum. 4-5 günde bir sulama yapıyorum. ayrıca erken ilk baharda fidanalrın etrafına toprağa karıştırarakta veriyorum.

Eski 16-06-2015, 11:19   #84
Ağaçsever

ahmetmut's Avatar

Geçtiğimiz cumartesi TKi Hüması uyguladım. Ermana haklı çıktı bidonun içi pelte pelteydi hatta peynir kıvamına gelmiş bidondan dökülmüyordu. Bende bidonun üstüne su doldurdum daha sonra bidonun ağzından demir çubuk sokup karıştırdım. Ondan sonra akıcı olmaya başladı ve bidondan çıktı Daha önce bahsettiğimiz gibi 10 lt erikli su şişelerine 1,5 lt hümas 8.5 lt su koydum ve karıştırdım. Daha sonra babam Fidanların diplerini çapaladı ve taç çevresine 10- 15 cm derinliğinde karık açtı bende Her fidana 1 lt olacak şekilde Hüması uyguladım ve kapattım. Şimdilik sonuçları almak için çok erken tabi bakalım zamanla fidanlara nasıl etki yapacak. Benim gördüğüm kadarıyla fidanların hemen hemen hepsi tutmuş durumda sadece bir kaç tanesinde hafif sararma vardı. Hatta 50 60 tane fidan Sürgün uzatmaya bile başlamıştı bile. Fotoğraflarıı çekip foruma yükleyecektim ama her tarafım Hümas oldu o yüzden çekemedim...

Tugsad beğendi.
Eski 24-06-2015, 08:49   #85
Ağaç Dostu

acemi_cevizci's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2013
böyle pelte pelte olan hümik asiti su ile karıştırıp 10-15 gün erimesini sağladıktan sonra kullansak bu 10-15 günlük eritme sürecinde hümik asitte bozulma olurmu ?

acemi_cevizci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2015, 09:19   #86
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Cevızde "humat" kullanan oldu mu acaba? 1 kg toz humat 20 lt su ıle karıstırılıp donume 4-5 lt verılıyormus. (8 yasındakı cevızler ıcın. Ayrıca 1 kg humat 30 lıra cıvarı.)

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2015, 13:09   #87
Ağaç Dostu

ermana's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi_cevizci Mesajı Göster
böyle pelte pelte olan hümik asiti su ile karıştırıp 10-15 gün erimesini sağladıktan sonra kullansak bu 10-15 günlük eritme sürecinde hümik asitte bozulma olurmu ?
bir bozulma olmaz güneşte bırakmayın yeterli.
ancak pelteliğin çözüleceğini sanmıyorum.

Eski 24-06-2015, 20:22   #88
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi_cevizci Mesajı Göster
Bidonun dibindeki pelte olan kısıma kadar sıvıyı boşaltın. Sonra bidonun içine kaynama derecesine yakın sıcaklıktaki suyu döküp kapağını kapatıp güçlüce çalkalayın. Çözülecektir. 10-15 gün beklemeye gerek yok.

acemi_cevizci beğendi.
formullaone Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-07-2015, 08:06   #89
Ağaçsever

ilahi morluk's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Cevızde "humat" kullanan oldu mu acaba? 1 kg toz humat 20 lt su ıle karıstırılıp donume 4-5 lt verılıyormus. (8 yasındakı cevızler ıcın. Ayrıca 1 kg humat 30 lıra cıvarı.)
Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum.

ilahi morluk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2015, 21:35   #90
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-11-2014
merhaba, kışa girerken 1 yaşındaki cevizlerime her ağaç için 1 kg leonardit vereceğim. bunun yanında her ağaca 50 gr 20.20.0 ( azot ve fosfror ) taban gübresi vermeyi düşünüyorum. yararı **** zararı konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler

rlcalikoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
ceviz, gübreleme

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024