agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Ceviz
(https)

Beğeni Düzeni54Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-09-2013, 22:15   #1
Ağaçsever

yunusx's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Ceviz hasadı yöntemleri

Burda ceviz ağaçlarını sopalarla özellikle vurarak hasat ediyorlar, eğer ceviz ağacı bu şekil de dövülürse seneye daha çok verirmiş bu doğru mu? Neticede ceviz her sene biraz daha büyüyor tabi ki fazla verecek bence.

yunusx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2013, 11:51   #2
Ağaç Dostu

Çamtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2010
Sopadan medet umanın sonu hüsran olur. Dikkatli baksalar önümüzdeki senenin meyve gözlerini görebilirler. Sopa o gözlere zarar verirse dizlerini döverler.

Çamtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2013, 12:15   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2009
Bizim bölgede de bu yıl ilk defa ceviz hasadı gövde sarsıcı İtalyan marka bir makineyle yapıldı.

7. yazındaki yerli çeşitlere hasat yapıldı.Alçak taçlandırıldıkları için makine bazılarına zor yaklaştı ancak sonuç mükemmeldi diyebilirim.Titreşimi çok güçlü ve etkiliydi.

4*4 çeker olan makinenin fiyatı 170.000 civarıymış.

Ağaç başı titretme bedeli 5 TL.

formullaone Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2013, 19:53   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2012
Ceviz hasatı herkese bereketli olsun.Sırıkla cevizlerinizi silkelemeyın.Ceviz aynı yılın filizinden olur.Bu sene filizler kırılırsa seneye az verir.Ağaç az ise genç delikanlılara dalları sallatın.Ağaç çok ise kancalı zeytin silkeleme makinası alın ağaç çok ve traktör var ise kuyruk mili ile çalışan makina alın.ikiside ortalama 1500 tl civarı.Bende kancalı zeytin silkleme makiması var yetiştiği yere kadar silkeliyor ağaca zarar vermez vişne 50 kr iken vişne bile silkeledim.Seneye kuyruk mili ile çalışanı alacağım.Kolay gelsin.

ömür-uşak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2013, 22:01   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-11-2009
Herkese merhaba. 40-50 yıllık ceviz ağaçları nasıl silkeleyebiliriz? fikri olan var mı? Bizim memlekette cevizin üzerine çıkıp uzun sırıkla dokuyorlar. ancak bu hem tehlikeli hemde cevizi açısından zararlı. benim aklıma itfaiye merdiveni gibi ya da troktörün hidroliği ile çalışan bir sisitem geliyor ama biraz uğraşmak gerek.yani merdiveni hidroliğe bağlayıp yükseltmek gibi. yorumlarsanız memnun olurum. en azından 15-20 mt yükseğe çıksa oradan da silkeleme aracıyla rahat çalışırız. bu arada memleketten kastım bolu mudurnu ekinören köyü

DERİN SU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2013, 06:27   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-05-2013
az önce bir program izledim onda ceviz hasadı yapılıyordu sopa ile silkme yapılıyordu sapanca bölgesinde ve sopa ile silken adama "dokumacı" deniyordu agaçlara merdiven ile çıkan bu adamlar vurarak agaçtan ceviz hasadı yapıyorlardı ve günlükleri 150 tl ile çalışıyorlarmış.Ağaölar çok büyük idi tahmini boyları 10-15 metre.Programın adı CNN türkte "PARA DEDEKTİFİ" idi.

bulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2013, 21:13   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-11-2009
Ceviz hassas bir ağaç, bu nedenle ona nazik davranmak gerek. aslında o meyvasını yere kendisi bırakıyor. yeşil kabuğu kuruyup çatladığı zaman. insanlar sabretmesini bilmiyor. daha yeşilken hemen toplamaya başlıyorlar. doğum zamanı henüz gelmeden anne karnından yavruyu çekip almaktan ne farkı var. yukarıda söylediğim şekilde olursa hasat geç oluyormuş. kalitesi bozuluyormuş. nereden uyduruyorlar bilmiyorum. illa yüzdeyüz kar istiyorlar.

Musti ve murky black beğendi.
DERİN SU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2013, 23:47   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-05-2011
Galeri: 37
Ceviz Silkeleme Makinesi

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yunusx Mesajı Göster
Burda ceviz ağaçlarını sopalarla özellikle vurarak hasat ediyorlar, eğer ceviz ağacı bu şekil de dövülürse seneye daha çok verirmiş bu doğru mu? Neticede ceviz her sene biraz daha büyüyor tabi ki fazla verecek bence.
Sayın yunusx merhabalar,

Öncelikle ceviz konusunda ilgi ve bilgi sahibi olmadığımı söylemek isterim. Fakat açtığınız başlığı görünce girip bir bakma isteği duydum.

Bir iki hafta önce Tokat-Niksar'da bir fidanlığa gittim. Bir çok türde aşılı ceviz fidanları üretip satıyorlar. Fidanlığı gezerken bize yeni bir makine tanıttılar. Traktör arkasına bağlanan basit bir makine. %100 yerli yapım olduğunu söylediler. Daha sonra bir kaç ceviz ağacı üzerinde nasıl çalıştığını birebir izleme şansı buldum. 10 metrelik bir halat sistemi var. Bu mesafe sayesinde traktör uygunsuz arazilerde dahi ağaca çok yaklaşmak zorunda kalmıyor. Halat ağacın belli bir yerine geçiriliyor daha sonra traktör halatı çekerek ağacı biraz gerdiriyor. Bununla birlikte makine devreye sokuluyor. Makine verdiği titreşimle ağaçtaki cevizleri kısa sürede döküyor. Bu sayede sopalarla sırıklarla öldürülen gözler kurtulmuş oluyor ki gelecek senenin meyve verimi için ağaca zarar verilmemiş oluyor. Makinenin, öğrendiğim kadarıyla fiyatı da çok uygun. Bu makine her yıl ödenen işçilik masrafından da kurtarıyor.

gokselcetin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-09-2013, 00:04   #9
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Bu aparadı daha öncede görmüştüm çok hoşuma gitmişti, basit ve kullanışlı, yalnız fiatı bana biraz yüksek gibi geldi, bir tamircinin tornacının daha ucuza da yapabileceklerini düşünüyorum.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-09-2013, 00:12   #10
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-05-2011
Galeri: 37
Makinenin satış bölge bayiliğini yeni almışlar. Yanlış hatırlamıyorsam Çorum, Amasya, Sivas, Ordu gibi illeri saydılar. Fiyatı da 1500 TL. Tanıtım fiyatı olduğunu söylediler. Sanayide de tanıdığım bir kaç ustayla konuştuğumda seri üretim sayesinde uygun fiyata satıyorlardır dediler.

gokselcetin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2013, 20:03   #11
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokselcetin Mesajı Göster
Makinenin satış bölge bayiliğini yeni almışlar. Yanlış hatırlamıyorsam Çorum, Amasya, Sivas, Ordu gibi illeri saydılar. Fiyatı da 1500 TL. Tanıtım fiyatı olduğunu söylediler. Sanayide de tanıdığım bir kaç ustayla konuştuğumda seri üretim sayesinde uygun fiyata satıyorlardır dediler.
Dün izmir tarım fuarında kuyruk mili ile çalışan halatlı makinayı gördüm.Sağlam yapılmış krank sistemli çalışıyor şanzuman yok. Birde ağaç dalına kemerle halat bağlanıyor.Halatın gerdirmesi traktörün hareketi sağlanıyor.Sürücü çok usta olmalı traktörü kaydırmamalı.Kaydırırsa dalı kırar.fiyatını 1300 tl dediler.Yapılması basit.Şu ana kadar benim bildiğim kadarıyla 2 firma yapıyor.Yapan firma artarsa fiyatın düşmesi lazım.Fazla malzeme yok.İyi bir tornacı olsa 200 tl ye çıkar işçilik hariç.Güzelyapılmış günde 3-4 ton ceviz 2-3 ton badem hasatı yapması lazım.

gokselcetin ve ermana beğendi.
Eski 21-09-2013, 23:04   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ömür-uşak Mesajı Göster
Dün izmir tarım fuarında kuyruk mili ile çalışan halatlı makinayı gördüm.Sağlam yapılmış krank sistemli çalışıyor şanzuman yok. Birde ağaç dalına kemerle halat bağlanıyor.Halatın gerdirmesi traktörün hareketi sağlanıyor.Sürücü çok usta olmalı traktörü kaydırmamalı.Kaydırırsa dalı kırar.fiyatını 1300 tl dediler.Yapılması basit.Şu ana kadar benim bildiğim kadarıyla 2 firma yapıyor.Yapan firma artarsa fiyatın düşmesi lazım.Fazla malzeme yok.İyi bir tornacı olsa 200 tl ye çıkar işçilik hariç.Güzelyapılmış günde 3-4 ton ceviz 2-3 ton badem hasatı yapması lazım.
Bahsettiğiniz makineyi kullanılırken gördüm.Çok yavaş ve ağacı yerinden oynatarak sallıyor.

Ağaç titretmek için üretilmiş makineyi de gördüm.Arasında dağlar kadar fark var.Bu makine,çok daha yoğun ve hızlı bir titreşimle bütün meyveleri yere döküyor.Üstelik ağacın gövdesi minimum seviyede titriyor.

Açıkçası,kuyruk miliyle çalışan makineyi kullanıcağımı hiç sanmıyorum.Onun yerine,sırta takılan,benzinli zeytin silkeleme aleti alırım daha iyi.

formullaone Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-09-2013, 09:40   #13
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi formullaone Mesajı Göster
Bahsettiğiniz makineyi kullanılırken gördüm.Çok yavaş ve ağacı yerinden oynatarak sallıyor.

Ağaç titretmek için üretilmiş makineyi de gördüm.Arasında dağlar kadar fark var.Bu makine,çok daha yoğun ve hızlı bir titreşimle bütün meyveleri yere döküyor.Üstelik ağacın gövdesi minimum seviyede titriyor.

Açıkçası,kuyruk miliyle çalışan makineyi kullanıcağımı hiç sanmıyorum.Onun yerine,sırta takılan,benzinli zeytin silkeleme aleti alırım daha iyi.
Sırta takılan benzinli silkeleme makinası bende var 2007 yılında vişneler için aldım.Cevizlerimide onunla silkeliyorum.Yaklaşık 3-4 cm çapında yana giden eğik dallarda çok başarılı.Yukarıya giden dallara takılamıyor.Hatta bizim göremediğimiz yaprak altına saklanan cevizleri bile buluyor.Bütün dallara ayrı ayrı takmak gerekiyor.Çok yorucu makine ama iyi.Güçlü kuvvetli kafası çalışan eleman lazım.Makinenin kancasını takacağı yeri bilmeli.Kuyruk milli makinenin devri iki katına çıkarılırsa iyi olacak.Govdeden değilde ana yan dallara takılmalı.Geliştireceklerini düşünüyorum.Bir yıl bekliyelim.

Eski 10-10-2013, 17:07   #14
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-10-2013
merhaba sarsmatik dogansahın tarım makınlarına aıt bır sılkme makınası var hem cevızde hem bademde gayet basarılı ekonomık agacı yıpratmadan tıtresım sansızmanı var traktore takılıyor gayet kulanıslı

sarsmatik44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-10-2013, 17:09   #15
Ağaçsever

ızmır tarım fuarında gordugunuz makına ıtalayan ama tıtresım sanzımanı yok basıt bır mekanızma cevız gıbı saglam yaslı buyk agaclarda tam anlamıyla ıslevını yerıne getırmez dogansahın tarım sarsmatık adlı makınayı ınternetden ıncelyınız hatda gazetelrde falan yayınlandı cevız agaclarında super verımı calısması ayrıca yerlı yuzde yuz 2 yıl garantılı foyatıda cok uyugn tavsıye ederım

Eski 10-10-2013, 17:10   #16
Ağaçsever

sarsmatik cevız sılkme makınası halatlı tıtresım sanszımanlı engebelı arazıde gayet basarılı ınternetden ıncelyın tavsıye ederım

Eski 10-10-2013, 17:13   #17
Ağaçsever

Alıntı:
Bizim bölgede de bu yıl ilk defa ceviz hasadı gövde sarsıcı İtalyan marka bir makineyle yapıldı.

7. yazındaki yerli çeşitlere hasat yapıldı.Alçak taçlandırıldıkları için makine bazılarına zor yaklaştı ancak sonuç mükemmeldi diyebilirim.Titreşimi çok güçlü ve etkiliydi.

merhaba onun yerıne malatyada bır fırma dogansahın tarım hem sılkelem hem toplama maınası yapmıss sılkelemın fıyatı 1500 lıra toplama ıse 9000 lıra toplam 10500 lıraya o dunya bır parlar verdgın makınanın ısnı yapıyor ayrıca bedenden sılkmedıgı ıcın zararı yokk saygılarımla

Eski 10-10-2013, 17:15   #18
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Çamtepe Mesajı Göster
Sopadan medet umanın sonu hüsran olur. Dikkatli baksalar önümüzdeki senenin meyve gözlerini görebilirler. Sopa o gözlere zarar verirse dizlerini döverler.
bu yıl nıksarda ve kamanda sarsmatık dokme maıknasıyla hasat yaptık ıkı bahcede ayrı ayrı ama her bahcede 10 agac bırakıp belırledık sopalrla hasat patık bakalım seneye gorecegızz hasat mıktarınıhepsını gecdım 20 kısnın yaptıgı ısı ıkı kısyle yapıyosun hemde 1 saatde
tavsıye ederım

Eski 10-10-2013, 17:18   #19
Ağaçsever

Alıntı:
pardon ama 1500 lıralık bır makınayı 200lıray ıngırgeyemezsınız hurdaya versenız bıle o fıyat eder zatenkı su gercek o makınada sanszıman yokk basıt mekanızma varr 700 lıra gıbı bır malıyet cıkar ama buyk guclu agaclarda sııntı olur badem zeytınde calısmaz cunku tıtresım sanszımanı yok onemlı olan dakıkadakı vurs sayısı sarsmatık adlı bır fırma var dogansahın tarım bence ınceleyın nıksar bayısı cevızsann

deniz44 beğendi.
Eski 10-10-2013, 17:27   #20
Ağaç Dostu

Sn sarsmatik doğan şahin makinayı uşak bölme beldesinde bizzat gördüm.Makina gerçekten hoşuma gitti.seneye haziran ayında alacağım.Eğer fabrikasından bir yetkili iseniz düzgünce söyleyin saklamaya gerek yok.Size soracaklarım var.Çalıştırma esnasında halatın gerginliği,halatın uzunluğu vs gibi sorularım olacak.Çünki izmir tarım fuarında bursadan başka makine gördüm.Sizinki daha mantıklı geldi alacağım.Fabrika yetkilisi isenizde açıklamanızda sorun yok.Ceviz yetiştiricisi arkadaşlar mantıklı güzel sorular sorar.Cevaplarını bekleriz. Kolay gelsin.

formullaone ve hdoğan beğendi.
Eski 10-10-2013, 17:37   #21
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sarsmatik44 Mesajı Göster
pardon ama 1500 lıralık bır makınayı 200lıray ıngırgeyemezsınız hurdaya versenız bıle o fıyat eder zatenkı su gercek o makınada sanszıman yokk basıt mekanızma varr 700 lıra gıbı bır malıyet cıkar ama buyk guclu agaclarda sııntı olur badem zeytınde calısmaz cunku tıtresım sanszımanı yok onemlı olan dakıkadakı vurs sayısı sarsmatık adlı bır fırma var dogansahın tarım bence ınceleyın nıksar bayısı cevızsann
3 bilye 1ad 30 cm mil ve traktöre takma aparatı fazla bile söyledim işçilik hariç 200 tl yi bulmaz.Ama sizin makine şanzumanlı 1 e 1 çalışıyor 7 cm krank mesafesi.Sizinkide çok pahalı gübre saçma pırpırı kadar tefarruat yok 1300 tl gübre saçma pırpırı 400 tl daha tefarruatlı.Bir kaç firma daha yapsa 400 tl ye her yere reklam varirsiniz.Kaz ayağı 9 tane ayak var 220cm yer işliyor 300 kg dan fazla 1500-2000 tl arası.Lütfen üreten az diye fırsatçılık olmasın.

Eski 10-10-2013, 17:56   #22
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-06-2013
Alıntı:
Kaz ayağı 9 tane ayak var 220cm yer işliyor 300 kg dan fazla 1500-2000 tl arası.Lütfen üreten az diye fırsatçılık olmasın.
ayrıntıya girersek kaz ayagı bile 200% kyarlı
yaylı ayak 20 lira
güclendirici yay - 20 lira
kırlangıc - 10 lira
ıvır zıvır -5 lira

9 adet * 55 lira = 495lira
taşıyıcı şasi demir fiatından 100 kilo gelse kaynak dahil 400 lira yapsın (ki yapmaz)

topladık cıktı = 895 ... 2000 satsak güzel para.

sarsma makinasını hesaplasak gercekten 200ü gecmez

karabuz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-10-2013, 22:16   #23
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-10-2013
arkadaşlar adamlar güzel makina üretmiş allah razı olsun diyeceğinize vay efendim pahalıymış aslı kaç liraya mağal olurmuş vs.. önemli olan o makinayı iki demiri bir araya getirip yapmak değil icaat etmek emeğe saygı diye bişey var ben şunu anladım bişey icaat edersin çok para derler demeleri yetmez fırsatcı derler herkes kötü burdaki bi kaç kişi dürüst yani öylemi madem o kadar basitt bişeyi üretmek bu zamana kadar nerdeydiniz kendiniz neden yapamadınız şimdi diyecekler aha sen kesin bu firmanın adamısın ben kimsenin adamı değilim sadece eme saygı göstermeyip herşeye bi bahane bulup karşısındakini hemen fırsatcılık vs şeylerle suçlayan insanlara sinirt oluyorum o kadar..

nevsehirli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-10-2013, 22:34   #24
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Dün izmir tarım fuarında kuyruk mili ile çalışan halatlı makinayı gördüm.Sağlam yapılmış
Sayın ömür uşak, bursa fuarında bende gördüm kalite olarak hoşuma gitmedi, bilemiyorum aynı firmadan mı bahsediyoruz, belki sizin gördüğünüz başka bir markadır.
Alıntı:
Sırta takılan benzinli silkeleme makinası bende var 2007 yılında vişneler için aldım.Cevizlerimide onunla silkeliyorum.
Benim bahçemde küçük olduğu için bende sırta takılan silkeleme makinasını düşünüyorum fakat dalları yaralar diye endişe ediyorum, siz kullanıyorsunuz dallara kabuğa zarar vermiyor mu?

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2013, 07:24   #25
Ağaçsever

M.Fıstık's Avatar

Giriş Tarihi: 14-06-2013
Wink

Alıntı:

Sn:formullaone bizim satışını yaptığımız makinenin sahibi de o bölgede hasat yaptı acaba aynı kişiden mi bahsediyoruz diye merak ettim Mehmet ÇİÇEK isminde biri mi yaptı hasadı kırmızı kendi yürüyen makine midi?

M.Fıstık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2013, 09:12   #26
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Sayın ömür uşak, bursa fuarında bende gördüm kalite olarak hoşuma gitmedi, bilemiyorum aynı firmadan mı bahsediyoruz, belki sizin gördüğünüz başka bir markadır.

Benim bahçemde küçük olduğu için bende sırta takılan silkeleme makinasını düşünüyorum fakat dalları yaralar diye endişe ediyorum, siz kullanıyorsunuz dallara kabuğa zarar vermiyor mu?
Bursa fuarında gördüğünüz makineden bahsediyorum.Videolarını seyrettim bana güzel geldi.Ama uşakta silkelerken gördüm malatyalı makineyi o dahada güzeldi.Bursadaki firmadan 2007 yılında sırta takılan makine aldım o yaz 70 ton vişne hasat ettik 2 elaman makineyi hiç durdurmadan çalıştılar.Devamlıda cevizleri onunla silkeledim.Dallara zarar vermiyor kancasında lastik var.Gerçekten dayanıklı makine ben çok memnunum daha arıza yapmadı.Genç olmak lazım beni çok yoruyor.Yoruldukça ucunu ağaca takmak zorlaşıyor kollar kaldırmakta zorlanıyor.3 cm çapında yana giden dallarda iyi yukarıya giden dallar ve 3cm den büyük dallara takılmıyor.

Lilium ve formullaone beğendi.
Eski 11-10-2013, 09:19   #27
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-10-2011
Alıntı:

Ağaç başı 5 tl hem üretici hemde makine sahibi için uygun bir fiyat. 20-30 bin ağaç olan bir bölgede, bir adet bundan olsa, 3-5 yıl gibi kısa sürede kendisini amorti eder.

ykaya194 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2013, 09:36   #28
Ağaçsever

M.Fıstık's Avatar

OLİSTAR AKREP MODELİ kendini bir yılda amorti etmiş bir makinedir. Çanakkale geyiklide 10.000 ağacı olan bir müşterimiz bu ürünle hem kendi ağaçlarını hemde civardaki ağaçları toplayarak bunu başardı ama ortalama amorti süresi dediğiniz gibi 4 yıldır. Bu süreye etki eden çalışma temposu ve yoğunluğudur. Burada göz önüne alacağınız bir etkende makinenin yıpranma payıdır. Ürün ne kadar sağlam olursa amorti süresinden sonra size o kadar fayda sağlayacaktır. ZEYTİN başta olmak üzere CEVİZ , BADEM , KAYISI gibi meyvelerde kullanılan ürünlerimize ;OLİSTAR buradan bakabilirsiniz.

Eski 11-10-2013, 09:58   #29
Ağaçsever

M.Fıstık's Avatar

Wink

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sarsmatik44 Mesajı Göster
merhaba onun yerıne malatyada bır fırma dogansahın tarım hem sılkelem hem toplama maınası yapmıss sılkelemın fıyatı 1500 lıra toplama ıse 9000 lıra toplam 10500 lıraya o dunya bır parlar verdgın makınanın ısnı yapıyor ayrıca bedenden sılkmedıgı ıcın zararı yokk saygılarımla
sn:sarsmatik44 bedenden silkeleme yapmadığı için zararı yok demişsiniz bedenden yani gövdeden silkeleme yapan makinelerin zararlı olduğunu mu söylemek istediniz yoksa söz konusu makinenin bedende zararlı olacağını mı düşünüyorsunuz?

Eski 21-10-2013, 16:09   #30
Ağaçsever

arkadaslar dısardan gorundugu gıbı degıll

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi karabuz Mesajı Göster
ayrıntıya girersek kaz ayagı bile 200% kyarlı
yaylı ayak 20 lira
güclendirici yay - 20 lira
kırlangıc - 10 lira
ıvır zıvır -5 lira

9 adet * 55 lira = 495lira
taşıyıcı şasi demir fiatından 100 kilo gelse kaynak dahil 400 lira yapsın (ki yapmaz)

topladık cıktı = 895 ... 2000 satsak güzel para.

sarsma makinasını hesaplasak gercekten 200ü gecmez
arkadaslar maslah ıkı dakıkada yaptılar urunu hemde 200 lıraya mal etdıler arkadasım 200 degıl 800 lıraya ben toptan alırm kac tane varsa ama kalıte govde aynı olacak pıston krom govde dokum bıyel kolu muylu celık dkum olacak otomasyon dedgınız gıobı 200 300 3 yaparsın ama bu urune 2 yıl garantı veremezsınız

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024