agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Ceviz
(https)

Beğeni Düzeni771Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Prev Önceki mesaj   Sonraki mesaj Next
Eski 27-04-2012, 11:39   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
Kapama Fernor bahçesi (Kırşehir, Mucur)

uzun araştırmalar sonucu 2011 başında kararımı vermiştim tabi bu tarihte tarlada buğday ekili idi.

2011 haziranda analiz için toprak alıp analizi yaptırdım.ph biraz yüksekti 7.8 dekara 90 kg toz kükürt ve dekara 120 kg leonardit uyguladım. önce pullukla sürüp peşinden dip kazan ile tarla sürüldü. su sorununu çözmek için sondaj yaptık suyu bulduk.

Elektrik çevre çiti vs derken kış yaklaştı fidan araştırmalarına başladım her kafadan bir ses çıkıyordu her fidancı elinde olan cinsi övüyor en iyisi bu diyordu neyse işe başlamadan araştırmanında verdiği rahatlıkla ana çeşit olarak fernor tozlayıcı olarak fernette almaya karar vermiştim ama illada dilcikli aşı olacak dediğim için fidan dikimini kışa yetiştiremedim tüplü olarak 2012 mayıs sonu almak üzere anlaştık.

Kıştan önce pikajı yapıp fidan çukurlarını 150X150X150 olacak şekilde kepçe ile kazdık üst toprağı çukur başına bir elarabası yanmış koyun gübresi ile karıştırıp dibe koyduk tüm kış boyu yarı dolu çukurlar bekledi hala beklemekte.

Önümüzdeki hafta çukurlar analiz sonucu verilen gübreleme programına uygun şekilde gübrelenerek kapatılacak fidan kazıkları dikilecek damlama sulamanın ana hatları yer altından gidecek kanallar kazıldı borular döşendi. ana hattan ilk fidanlara gidecek olan damlama boruları ağaç dibine kadar yer altından gelecek sonrası yer üstünden olacak.

Nasip olursa haziran başında tüplü olarak fidanları dikmeye başlayacağız.
Bahçe büyüklüğü 70 dekar
Fidanlar 7X8 ölçülerinde dikiliyor
Toplam 1300 kadar olacak

Eklenen Resimler

bahtiyar02 beğendi.

Düzenleyen ncp1963 : 03-11-2013 saat 21:09
ncp1963 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024