agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Ceviz
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-12-2011, 00:06   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2010
Sayın Kırkmerdiven hocam konunuzu okudum hikayeniz üzücü girişimizin ise ondan çok daha güzel size şimdiden başarılar kolaylıklar dilerim. Lilium abimizin belirttiği gibi benim arazide de çalılar vardı dozer çalıştırmıştım ve sizin edindiğiniz bilgiler ışığında ben de dikim yapıp yapmama arasında tereddütte kalmıştım. dozer genel olarak 0.5-1 mt yer yer 2 3 mt derine inerek ham toprağı ortaya çıkardı. mantar bakteri eksikliği gibi konular yüzünden ben de ilk sene dikim yapmadım. geçen sene ocak ayında tesviye ettirmiştim edindiğim bilgilere göre bakteri oluşumu için yeterli süre olmasa da 2 sene iki senedir deyip ceviz fidanı siparişimi verdim. 1 ay içinde Allah nasip ederse dikim işlemini gerçekleştireceğim. dikim için sim derma ve sim organik siparişimi bugün verdim ayrıca hümik asit kullanacağım. yanmış ahır gübresi bulamadığım için dikimde gübre kullanmayacağım onu seneye halletmeyi düşünüyorum. bunun haricinde yapacağım bir çalışma yok mikoriza mantarı aklımda ama nasıl uygulayabilirim pek bilmiyorum çalıları temizlemek bile beni oldukça yordu 16 dönüm arazide o yüzden pek yoğunlaşamadım bu konuya beton direkleri kendim döküyorum etrafını kendim çevireceğim tek başıma bir yere kadar ilerliyor işler. sizin aklınıza iyi bir fikir gelirse benden esirgeemzseniz sevinirim aynı şekilde aklıma bir fikir gelirse size haber vericeğim inşallah

hasan_ka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2011, 22:01   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2010
Sayın Kırkmerdiven fidanları dikerken mikoriza mantarı kullanmaya karar verdim yarın satın almayı düşünüyorum. 250 grlık paket 500 fidan için yeterliymiş ben 1 paket endo roots soluble adlı üründen kullanacağım. Aynı zamanda kök kanserine önlem olarak nogall kullanacağım. size de fikir olması açısından haber vereyim dedim İyi günler.

hasan_ka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2013, 13:43   #33
Ağaçsever

obahar's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2011
ceviz bahçesi

ceviz bahçesi kurmayı düşündüğüm arazi 1500 m rakımlı. ve kar 1 ay yerde kalıyor nasıl bir çeşit önerirsiniz? güney cephe

Eklenen Resimler

orion1988 ve dadaşım beğendi.
obahar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:53.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024