agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni461Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-04-2022, 19:10   #91
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Soydan Mesajı Göster
Daha önce video olarak izlemiştim bu göçün haberini. Belgesel izliyor gibiydim, daha önce izlediğim bir çok videodaki (romantik) göç hikayelerine göre hem şehri terkedişte, hem yerleşme de yaşanan tüm zorlukları da içeriyordu. Yazı ise tam bir bilgiseli olmuş, daha yazının ilk paragrafını okurken videonuz geldi aklıma. Bereketli işleriniz, mutlu yaşamlarınız olsun ailecek.
Begonvil yetiştirmenizi öneririm

chelik26 beğendi.
ahmeter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2022, 13:01   #92
Ağaçsever

ancestral's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2019
Merhabalar,

Gerek Ağaçlar.net başlığı gerekse videoları izleyen kişiler destansı mesajlarla bize yardım eder misiniz diye soruyorlar.

Telefon açan, mesaj atan, instagramdan yazan, youtube videolarının altın yorum bırakan, yardım isteyen, eleştiren, fikir belirten, bazen haddini de aşan kişiler mevcut.

Gelecekte bu tarz şeylerin önüne geçmek adına bazı açıklamaları buraya not olarak düşsem iyi olacak. Zira bu iş epey vaktimizi almaya ve bizi sinirlendirmeye başladı.

Birincisi,
Burada kullandığım dil ve paylaştığım bilgiler insanlara biz bedava danışmanlık için doğduk, işimizi gücümüzü bırakıp tüm kredimizi kullanarak insanlara yardım ediyormuşuz izlenimi oluşturmuş, maalesef böyle bir şey yok. Anlayamayanlar için, inşaat, emlak ve devlet işinde bedava diye bir şey yok. Güzelce alırlar paranızı, olmadı der kapatırlar konuyu.

İkinci olarak,
Burada yaşağımız bazı olumsuzlukları rehber olması adına paylaştık fakat bunlar yaşadıklarımızın %10'u bile değil. Takdir edersiniz ki her yaşananı günlük gibi buraya yazmak doğru olmaz. Böyle bir vaktimiz yok ve bilgi birikimimizi kimseye ücretsiz vermek gibi bir lüksümüz de yok.

Bu iş kolay bir iş değil, dolayısıyla 10 satır yazı yazıp "yardım" istiyorum deyip karşılığı istenince trip atan, hatta terbiyesizleşen kişilerle karşılaşıyoruz. Artık sıkıldık.

Biz vakit, para ve enerji harcayarak şu anda sahip olduğumuz şeylere, bilgiye ve çevreye ulaştık. Bunu bedava kimseye teslim etmemiz de sözkonusu değil.

İnsanlar garip, armut piş ağzıma düş.
'Rica', 'Zor durumdayız', 'Çaremiz kalmadı' gibi cümleler kullanılınca herkesin işi gücü bırakıp onlara yardım etme zorunluluğu varmış gibi davranıyorlar.

Öyle bir dünya yok maalesef.

Sevgiler.

ancestral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2022, 21:39   #93
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ancestral Mesajı Göster
Merhabalar,

Gerek Ağaçlar.net başlığı gerekse videoları izleyen kişiler destansı mesajlarla bize yardım eder misiniz diye soruyorlar.

Telefon açan, mesaj atan, instagramdan yazan, youtube videolarının altın yorum bırakan, yardım isteyen, eleştiren, fikir belirten, bazen haddini de aşan kişiler mevcut.

Gelecekte bu tarz şeylerin önüne geçmek adına bazı açıklamaları buraya not olarak düşsem iyi olacak. Zira bu iş epey vaktimizi almaya ve bizi sinirlendirmeye başladı.

Birincisi,
Burada kullandığım dil ve paylaştığım bilgiler insanlara biz bedava danışmanlık için doğduk, işimizi gücümüzü bırakıp tüm kredimizi kullanarak insanlara yardım ediyormuşuz izlenimi oluşturmuş, maalesef böyle bir şey yok. Anlayamayanlar için, inşaat, emlak ve devlet işinde bedava diye bir şey yok. Güzelce alırlar paranızı, olmadı der kapatırlar konuyu.

İkinci olarak,
Burada yaşağımız bazı olumsuzlukları rehber olması adına paylaştık fakat bunlar yaşadıklarımızın %10'u bile değil. Takdir edersiniz ki her yaşananı günlük gibi buraya yazmak doğru olmaz. Böyle bir vaktimiz yok ve bilgi birikimimizi kimseye ücretsiz vermek gibi bir lüksümüz de yok.

Bu iş kolay bir iş değil, dolayısıyla 10 satır yazı yazıp "yardım" istiyorum deyip karşılığı istenince trip atan, hatta terbiyesizleşen kişilerle karşılaşıyoruz. Artık sıkıldık.

Biz vakit, para ve enerji harcayarak şu anda sahip olduğumuz şeylere, bilgiye ve çevreye ulaştık. Bunu bedava kimseye teslim etmemiz de sözkonusu değil.

İnsanlar garip, armut piş ağzıma düş.
'Rica', 'Zor durumdayız', 'Çaremiz kalmadı' gibi cümleler kullanılınca herkesin işi gücü bırakıp onlara yardım etme zorunluluğu varmış gibi davranıyorlar.

Öyle bir dünya yok maalesef.

Sevgiler.
Aklıma en son hatta hiç gelmeyecek bir mesaj )

İşin içinde olmayanlar çekilen zorlukları maalesef tahmin bile edemezler. Tek başınıza nasıl çabalayıp koşturduğunuzu bilemezler. Zannederlerki görünen tüm güzellikler baktıkları anda olmuş, bu güzelliklere hiç emek harc anmamış, kendiliğinden olmuş her şey.

Tam 3 yıldır taşıma su ile bahçe güzelleştirmeye çalışıyorum.
Ayrıca bizim ülkemizde hiç değer verilmeyen tek şey bilgi ve tecrübedir. Oysa en değerli olan 2 şey dünyada budur.

ahmeter ve i.sunaz beğendi.
chelik26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2022, 18:39   #94
Ağaçsever

ancestral's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2019
Koyunlar doğurmaya devam. Bu sene peynir denemesi ve yoğurt yapımı ile geçti. Yüzlerce kilo yoğurt ve peynir yapıldı. 1.5 tona yakın çiğ koyun sütü sattık. Bu senenin 38. kuzusunu dün aldık, 6 gebe hayvanımız kaldı. 16 adet erkek kuzu satıldı, dişiler sürüde. Halen eksideyiz ama geçen seneye göre çok iyi bir yere geldik.

Arilik çalışmalarımızı da tamamladık. Türkiye'de 2022 yılında mevcut küçükbaş ari işletme sayısı 12. Bunların 9 adedi keçi, 3 adedi koyun.

Muğla'nın ilk, Türkiye'nin 3. Ari Koyun İşletmesi olduk. İlçe Tarım Müdürümüz ziyaretimize geldi. Birde fırça yedik, böyle yer yapmışsın niye bekledin arilik için diye.

Eklenen Resimler

ancestral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2022, 17:12   #95
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-12-2020
hocam hayırlı olsun, süreci anlatmanız da çok şık bir davranış. insanın canı çekiyor ama zorluklar balkonda domates yetiştirsem yeter dedirtiyor

ancestral beğendi.
kizilsakal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2022, 06:52   #96
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2022
günaydınlarrrr, yazılarınızı okudukça içim açıldı şuan ofisteyim köye uçmak için neler vermezdim bizim köyde evimiz var fakat iki çocuk ve okulları eşimin ve benim iş tempomuz ayda 1 defa bile gidemiyoruz yaşımız ilerledikçe şehir sıktı bunaltı şimdi köye kaçmak için yer arıyorum fakat maddiyat bizi buraya bağladı bende bu siteye üye oldum sitedeki yazıları okudukça mutlu oluyorum bu günde sizin sayfanıza denk geldim ba-yıl-dımmm MAŞALLAH BAREKALLAH size eşinize Rabbim yolunuzu bahtınızı açık etsin

ancestral beğendi.
DERYA KOÇHAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2023, 13:48   #97
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-05-2023
merhaba sayın @ancestral inşaat yapılış hikayenizi okudum şu anda bizde benzer süreçlerden geçiyoruz gerçi bizimki sadece ev inşaatı bir çiftlik değil ama inşaat konusunda neredeyse benzer şeyler yaşamışız. O yüzden yazıp bi selam vermek istedim gerçi uzun zamandır girmemişsiniz ama olsun Biz 210 m2 tripleks evimizin inşaatına geçen sene mayıs ayında başladık ve bu hafta taşınmayı planlıyoruz. Evimizin maliyeti neredeyse 2 milyonu buldu. Siz tam zamanında yaptırmışsınız inşaatınızı. Umarım hayallerinizden bile daha mutlu ve huzurlu bir hayat yaşıyorsunuzdur. Sevgiler..

ancestral beğendi.
yenibahceci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024