agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni46Beğeniler
  • 9 Gönderen kahvegozlum58
  • 1 Gönderen siflera12
  • 1 Gönderen hosseda
  • 1 Gönderen Portakal Rengi
  • 1 Gönderen kahvegozlum58
  • 2 Gönderen kahvegozlum58
  • 4 Gönderen kahvegozlum58
  • 2 Gönderen selim_50
  • 6 Gönderen kahvegozlum58
  • 10 Gönderen kahvegozlum58
  • 1 Gönderen hosseda
  • 1 Gönderen su teresi
  • 1 Gönderen unal24
  • 3 Gönderen Kozanli
  • 1 Gönderen kahvegozlum58
  • 2 Gönderen kahvegozlum58

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-11-2019, 13:42   #1
Yeni Üye

kahvegozlum58's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2019
Red face Köye ev yapma fikri

Dedemden anneme kalan bir tarla vardı burada biraz araştırma yapıp her Sivaslının nerede olursa olsun hayalini kurduğu evi yapmaya karar verdim öncelikle tapu işlemlerini yaptıktan sonra tarlanın sınırlarını belirlemek için tapu müdürlüğüne başvurup tarla sınırlarını ölçtürmek istedim yaklaşık 1500tl gibi bir masraf çıkardılar daha sonra bir kadastro çalışanı bulup (o köylere hakim olan veya yakın köylü olursa daha çok bilgi sahibi oluyor) tarlanın sınırlarını belirleyip köye ev yapma doğayla baş başa olma fikrini uygulamaya başladım. İlk iş olarak belediyeden izin almaya gittim izin için o kadar çok prosedür çıkardılar ki inanın insanı her şeyden soğutuyorlar fakat benim çocukluk hayalimdi ne pahasına olursa olsun başlamaya karar verdim burada formlarda bulunan arkadaşların paylaştığı bir ev modelini kendim biraz daha değiştirerek başladım yapmaya amacım burada ev yapmayı düşünen arkadaşlara bir nebze olsun yardımcı olmak ilk iş olarak bir kepçe tutup başladık önce yok daha sonra temel ve fosseptik çukur açmaya çukuru açarken suyu bulduk ki zaten köylülere ve dayılara sorduğumuzda önceden burada su vardı dediler bizde yüzey suyunu bulduk ve büyük bir çukur açarak başladık su depolamaya buraya sizlere aşama aşama hem fotoğraflamaya hemde yaşadığım problemleri ve çözümlerimi anlatmaya çalışacağım...

kahvegozlum58 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2019, 13:50   #2
Ağaç Dostu

siflera12's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kahvegozlum58 Mesajı Göster
Dedemden anneme kalan bir tarla vardı burada biraz araştırma yapıp her Sivaslının nerede olursa olsun hayalini kurduğu evi yapmaya karar verdim öncelikle tapu işlemlerini yaptıktan sonra tarlanın sınırlarını belirlemek için tapu müdürlüğüne başvurup tarla sınırlarını ölçtürmek istedim yaklaşık 1500tl gibi bir masraf çıkardılar daha sonra bir kadastro çalışanı bulup (o köylere hakim olan veya yakın köylü olursa daha çok bilgi sahibi oluyor) tarlanın sınırlarını belirleyip köye ev yapma doğayla baş başa olma fikrini uygulamaya başladım. İlk iş olarak belediyeden izin almaya gittim izin için o kadar çok prosedür çıkardılar ki inanın insanı her şeyden soğutuyorlar fakat benim çocukluk hayalimdi ne pahasına olursa olsun başlamaya karar verdim burada formlarda bulunan arkadaşların paylaştığı bir ev modelini kendim biraz daha değiştirerek başladım yapmaya amacım burada ev yapmayı düşünen arkadaşlara bir nebze olsun yardımcı olmak ilk iş olarak bir kepçe tutup başladık önce yok daha sonra temel ve fosseptik çukur açmaya çukuru açarken suyu bulduk ki zaten köylülere ve dayılara sorduğumuzda önceden burada su vardı dediler bizde yüzey suyunu bulduk ve büyük bir çukur açarak başladık su depolamaya buraya sizlere aşama aşama hem fotoğraflamaya hemde yaşadığım problemleri ve çözümlerimi anlatmaya çalışacağım...
Sayfanız ve Eviniz Hayırlı Olsun İnşAllah , Sayfayı Takipteyim Diğer Paylaşımlarınızı Da Bekliyorum

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kahvegozlum58 beğendi.
siflera12 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2019, 16:16   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
hayırlı olsun ev inşaatınız.

kahvegozlum58 beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2019, 12:39   #4
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kahvegozlum58 Mesajı Göster
Çukur açıp, suyu depoluyorum demişsiniz.
Su, çukurdan toprağa sızmaz mı ? Çukur su doldukça çevresindeki toprağı yumuşatıp, çukura yıkılmasın ?
Kolaylıklar diliyorum.

kahvegozlum58 beğendi.
Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2019, 12:31   #5
Yeni Üye

kahvegozlum58's Avatar

fosseptik çukuru kazıp herhangi bir işlem yapmadan su olup olmayacağını düşünerek bekledik 2 gün sonra gittiğimizde ise karşımıza çukuru muzun yaklaşık %75 i su dolmuştu biz bu suyu tutmak veya sızıntılarını önlemek için ekstra bir çaba sarf etmedik bu suyu biz hem inşaat işlerinde hemde ağaçların sulamasında kullandık ağustos sonuna kadar yumuşayan toprağın yıkılması vede hava sıcaklığından dolayı suların çekilmesiyle suyumuz kurudu buna bu yıl önlem alarak 3. veya 4.ayda hava durumuna bağlı olarak sondaj vurdurmayı düşünüyorum.**** tekrar yüzey sularını tutabileceğim betondan bir havuz yapmayı düşünüyorum

Eski 27-11-2019, 12:34   #6
Yeni Üye

kahvegozlum58's Avatar

burada kuyunun ilk günkü ve 1 hafta sonraki fotoları

Eklenen Resimler

Muda ve g.c. beğendi.
Eski 27-11-2019, 12:54   #7
Yeni Üye

kahvegozlum58's Avatar

daha sonra hafta sonu giderek inşaat malzemeleri ve soyunma barınma gibi konularda bana yardımcı olacak bir kulübe inşa etmeye karar verdim bunun faydasını çok gördüm ki bunu hala depo olarak kullanıyorum evi nasıl yapacağım neler yapacağım kısmında çevremde olan inşaatla uğraşan arkadaşlarımla fikir alış verişinde bulunarak kafamda bir taslak hazırladım ki en çok yıpratan konu bence burası burada ihtiyaçlar belirlenmeli ve ona göre bir yaşam alanı yapılmalı burada formda bulduğum bir planı kendi kafamda uyguladığım değişikliklerle uygulamaya karar verdim ekteki plana benzer ama ölçüleri değiştirdim aklınızda bulunsun köy evi bağ evi tarzında bir yer yapacak olursanız mutlaka balkon teras kısmını uzatın alan ne kadar büyük olursa o kadar iyi oluyor bizde tecrübeyle öğrendik .inşaat malzemelerini ve işçiliği bir müteahhit arkadaşımın taşeronuyla oturup hesaplayıp işe koyulduk burada dikkat edilmesi en önemli husus bağ ve köy evi yapıyorum deyince ustaların işçilik ücretini ve malzemelerin nakliye ücretleri şehirde yapılandan daha pahalı oluyor bunu iyi araştırmak gerekiyor. malzemeleri hep fazla fazla aldım ki hem bir daha lazım olur hemde tekrar tekrar nakliye ücreti vermeyeyim diye benim bahçemin şehire uzaklığı 14-15 km yaklaşık traktör 200 250 tl kamyonda 400-450 tl gibi bir ücret çıkarıyor ki inşaata başlandığında o kadar çok eksik çıkıyor ki bir şekilde git gel çok oluyor o yüzden iyi hesaplamak gerekiyor işcilikde öyle melasa aynı yeri sıvamak için 1500 tl isteyen ustada vardı 5000 tl isteyen ustada çevredeki köylerden veya tanıdık bulmak işinizi kolaylaştırıyor kesinlikle araştırmadan asla yaptırmayın .

Eklenen Resimler

Eski 27-11-2019, 13:04   #8
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2007
plan güzel ama wc girişe yakın olabilir veya dışarda ikinci bir wc olabilir, tarlada çalışırken çamurlu ayaklarla evin en dibindeki wc'ye gitmek hanım tarafından hoş karşılanmayabilir,

Muda ve kahvegozlum58 beğendi.
selim_50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2019, 13:05   #9
Yeni Üye

kahvegozlum58's Avatar

dışarıya bahçeye kümeslerin yanına bir wc yapmayı düşünüyorum

Eski 27-11-2019, 13:12   #10
Yeni Üye

kahvegozlum58's Avatar

ve inşaata başladık burada işten anlayan daha önce ev yaptırmış insanlarla diyalog halinde olursanız eksiklikleri ve yeni fikirleri devamlı elde edersiniz mesela beton atılırken müteahhit arkadaşım betonu ev alanından biraz daha büyüterek depo kömürlük gibi yerlerin tabanı olarak kullanmayı olursa ileride haşaratın (fare vb gibi) hazır betonu delmelerinin zor olduğu ve elle atılan betonun hazır betondan daha çabuk deforme olduğunu varsayarak öyle davrandık ki sonradan gerçekten işimize çok yaradı

Eklenen Resimler

Eski 27-11-2019, 13:20   #11
Yeni Üye

kahvegozlum58's Avatar

ve evimiz 20 gün içerisinde kullanılabilir hale geldi bitti bir kaç tane görsel koyabildim evin bahçesine 60 tane tüplü meyve ağacı diktim 70 tane kadarda orman müdürlüğünden sarı ve kara çam aldım aklınızda bulunsun orman müdürlükleri fidan satan yerlere göre daha ekonomik 50 cm boyundaki çamların tanesini 3.85 tl ye aldık bahçeme biraz çiçek ektim onlarında görsellerini atacağım 2020 de tamamen bitmiş olacak inşallah ....

Eklenen Resimler

Eski 27-11-2019, 16:28   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Tam köy evi olmuş, harika. Sağlıkla huzurla oturun diliyorum.

kahvegozlum58 beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2019, 22:05   #13
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-11-2018
Merhaba evinizle ilgili yazıyı okurken kuyudan ustalardan bahsedince süreç uzun olacak sanırım derkeeen sayfayı bitirdiğimde evde bitmiş oldu siz işi bitirmiş öyle gelmişsiniz Maşallah.
Allah sağlık ve huzurla yaşam nasip etsin güle güle oturun sefanız bol olsun.

kahvegozlum58 beğendi.
su teresi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2019, 16:06   #14
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-11-2019
Kardeş Allah hayırlı etsin. Bende ev yaptırmayı düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim
İnşaatta neden tuğla yerine bims kullandınız bıms kışın tuğlaya göre soğuk olurmuş.
Ev kaça mal oldu.
İçeri fotoları paylaşırsanız sevinirim.
Bu tip evler projeden geçiyor mu ?
Teşekkürler

kahvegozlum58 beğendi.
unal24 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2019, 16:45   #15
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2015
Bağ evi

1985-2010 arası kullandığım bağ evi.
1990 yıllara kadar her bağa bir ev yapılırdı Avrupa'da o tarihten sonra yapılanlar bir bir yıkıldı, yani bilinçli yıktılar.
Ama resimdeki ev 🏡 halâ duruyor...
Nihayetinde bağ evi, büyük yapmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum.

Eklenen Resimler

Kozanli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2019, 10:22   #16
Yeni Üye

kahvegozlum58's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
Tam köy evi olmuş, harika. Sağlıkla huzurla oturun diliyorum.
güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim Allah herkesin gönlüne göre versin

Eski 29-11-2019, 10:24   #17
Yeni Üye

kahvegozlum58's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi su teresi Mesajı Göster
Merhaba evinizle ilgili yazıyı okurken kuyudan ustalardan bahsedince süreç uzun olacak sanırım derkeeen sayfayı bitirdiğimde evde bitmiş oldu siz işi bitirmiş öyle gelmişsiniz Maşallah.
Allah sağlık ve huzurla yaşam nasip etsin güle güle oturun sefanız bol olsun.
Amin çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için

Eski 29-11-2019, 10:33   #18
Yeni Üye

kahvegozlum58's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi unal24 Mesajı Göster
Kardeş Allah hayırlı etsin. Bende ev yaptırmayı düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim
İnşaatta neden tuğla yerine bims kullandınız bıms kışın tuğlaya göre soğuk olurmuş.
Ev kaça mal oldu.
İçeri fotoları paylaşırsanız sevinirim.
Bu tip evler projeden geçiyor mu ?
Teşekkürler

çok teşekkür ederim tuğla yerine bims kullanmamı müteahhit arkadaşlarım önerdiler hem ekonomik hemde işçiliğinin daha kolay uygulanabilir olduğu için Sivas ta olduğumuzdan bizim buralarda kışın kar çok oluyor gidip gelmemiz problem olacağı için yaklaşık yılın 7 8 ayı kadar kullanmak amaçlı yaptık evin kaba inşaatına 4000 tl işçilik sıva alçı için 1500 tl işçilik 17000 tl malzemeler (kapı pencere tuğla çimento vb.) tel örgü için 6000 tl bahçe çiti (250 metre) ama bunlar haricinde o kadar çok ince işçilik küçük masraflar çıkıyor ki inanın totale vurduğumuzda yaklaşık 3000-4000tl bunlara masraf gidiyor ayrıca ben projeli yaptırmadım elektrik kısmını güneş paneli ve aldığım jeneratörle çözmeye çalışacağım

camouflage beğendi.
Eski 29-11-2019, 10:35   #19
Yeni Üye

kahvegozlum58's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kozanli Mesajı Göster
1985-2010 arası kullandığım bağ evi.
1990 yıllara kadar her bağa bir ev yapılırdı Avrupa'da o tarihten sonra yapılanlar bir bir yıkıldı, yani bilinçli yıktılar.
Ama resimdeki ev 🏡 halâ duruyor...
Nihayetinde bağ evi, büyük yapmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum.

eviniz çok güzel Allah huzurla sağlıkla oturmayı nasip etsin

Etiketler
bahçe, köy evi, sivas

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024