agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni112Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-03-2018, 11:09   #31
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-06-2015
Tekrar Merhaba arkadaşlar ben biraz da benim gibi aklında soru işaretleri olanlar için bir şeyler paylaşmak istiyorum.Benim arsa ANKARA ili Polatlı ilçesi Kocahacılı mahallesinde.. Kanuna göre köyden mahalle olan bir yer.Bu arsaları belediye imara açtı.Bizde bahçemizi hem hobi amaçlı hemde hafta sonları kalabileceğimiz yer olması için Belediyeye gittik. Konteyner koyacağımızı belirttik benim bir avantajım daha önceden bir yerleşimin olması 2008 yılından bir yapı varmış ve yıkılmış çevrelerde tuğla ve vb malzemeler vardı.Belediye sisteminden harita dan bakarken bunu görerek resim olarak paylaştığım şekilde ev yapmamı ve ya konteyner koymamı söylediler.Bu şekilde izin aldık.Gerekli evraklarda bir yandan topluyoruz. Oysaki orada herhangi bir yapı olmasaydı bildiğimiz müteahhit gibi evraklar isteyeceklerdi. Allah'tan bu bakımdan şansımız yüzümüze güldü.

Muhtarımızdan yazımızı aldık. Buradan eskiden bir yapı vardı diye. Sonrası için istenilen evrakları yapı denetim firması bir arkadaşın vasıtasıyla işleri kendisine devrettik.

Bana kalan işler nüfus cüzdanı , tapu fotokopisi , muhtar yazısı ve numarataj..

Numarataj ile alakalı öncelikle konteyner koymamızın bizim için avantaj olacağını belediyedeki arkadaş belirtmişti.Cumartesi konteyner koyulduktan sonra Pazartesi numarataj için keşife gelecekler.Bakalım durumlar ne olacak şu an beklemedeyiz.Sonrası konu ile alakalı size bilgi veririm.

Eklenen Resimler

makovad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2018, 09:41   #32
Ağaçsever

https://hizliresim.com/5DvdMq

Merhaba arkadaşlar bahçemin son hali telefondan atiyorum resimleri forum boyuttan ötürü kabul etmedi bende link olarak gönderdim.Konteyner evimiz pulluk ile tarlayi sürdürdüm şimdi iş zamani tirmik ile temizlenecek kepçe bekliyoruz foseptik yeri açılacak. Yarın numarataj ekibi gelecek sonrası su elektrik

Eklenen Resimler

Düzenleyen makovad : 19-03-2018 saat 16:54
Eski 18-03-2018, 10:42   #33
Ağaç Dostu

Selma_321's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2016
Hayırlı olsun sayın makovad

makovad beğendi.
Selma_321 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2018, 10:45   #34
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selma_321 Mesajı Göster
Hayırlı olsun sayın makovad
Çok teşekkürler. Herkesin hayallerini gerçekleştirmesi dileğiyle

ahmeter ve Selma_321 beğendi.
Eski 19-03-2018, 17:02   #35
Ağaçsever

Bugün numarataj ekibi geldi.Yarın numaramızı alacağız.Belediye işleri ile alakalı işlemleride başlatacağız inşallah..

Eklenen Resimler

Eski 20-03-2018, 07:38   #36
Ağaçsever

Arkadaşlar merhaba önceden bahçeye gittiğimde hiç böyle birşey ile karşılaşmadım ama en son gittiğimde neredeyse saldırıya uğradım ağzıma gözüme burnuma kulağıma saldırı yaptılar şu ekte resmi görünen sinek cinsi nedir ve nasıl kurtulurum arkadaşlar aşırı derecede bir anda fazlalaştılar.

Eklenen Resimler

Ayazkızı beğendi.
Eski 22-04-2018, 00:42   #37
Ağaçsever

Merhaba son gelişmeler arkadaşlar ; Su hatti bahçeme 20 mt mesadeydi.Malzemeleri aldim kepçenin müsait olduğu anda yolumuzu açtirdik elektrik kablosu ve su hattini geçirdik. Suyumuzda elektriğimizde geldi şükür ).. Suyu kendim çektim kaplin denilen malzeme ile çok basit. Elektrik işi biraz sıkıntıydı elektrikçiye verdik işi gücü hep o takip etti.

Eklenen Resimler

Eski 14-08-2018, 11:30   #38
Ağaçsever

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır bişiler paylaşmadık.

Mini bir sera yaptık maşallah verimli ne eksek çıkıyor.Allah bereket versin.Yok tarafındaki tel kısma limon servi dikmiştik.Onların gelişmesini bekliyoruz.Şu an ağaç dikemedik başka birde konteyner önüne oturum alanı için minik minik çalışıyorum.Tek başına olunca işler yavaş ilerliyor.Neyse böyle daha çok zevk veriyor.Ytong malzemeden balkon gibi birşey yaptık açık kısmıda haftaya malzeme götürüp kapatacam.Sonrası duvar sıvasını hal ederim.İşler çok yavaş yavaş hal ediyoruz.Zevk alarak

Ayazkızı beğendi.
Eski 14-08-2018, 12:30   #39
Ağaçsever

yeni fotolar ekte

Eklenen Resimler

Eski 23-09-2018, 18:05   #40
Ağaçsever

Bahçemize öncelikle balkon diye başladik ama geniş bir oturma odasi yaptik Haftasonu bu şekilde geçti. haftayada eksiklerimizi tamamlayacağız.

Eklenen Resimler

Eski 23-09-2018, 18:29   #41
Ağaç Dostu

birol baser's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2011
Hayirli ugurlu bol bereketli bir bahceniz olsun insallah zamanla hersey dahada yerli yerine oturur kolay gelsin size

makovad beğendi.
birol baser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-09-2018, 21:49   #42
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birol06busra Mesajı Göster
Hayirli ugurlu bol bereketli bir bahceniz olsun insallah zamanla hersey dahada yerli yerine oturur kolay gelsin size
Teşekkür ederim inşaat işini bir türlü hal edemedik kendim yaptiğim için her haftasonu bir eksiğini gideriyoruz Allah nasip ederse Ekim veya Kasim ayi yeşillendirmek ağaçlarimi dikmek istiyorum evineksikleri ve çevre düzenlemesi sonrasi herkesin gönlüne göre versin.

Eski 22-10-2018, 18:01   #43
Ağaçsever

Merhaba haftasonu yeni almış olduğum Kama by reis 075 seri çağa makinası ile toprağımızı geçtim bir defa daha temiz olsun diye geçeçem artık sonrası haftalarda şuraya da bir fotoğraf atayım..

Eklenen Resimler

Eski 24-11-2018, 21:48   #44
Ağaçsever

https://i.hizliresim.com/7a8yRr.jpg

Merhaba bu haftasonu çim alani için çalişmaya devam ettik diğer kismi düzlemesini ve temizlemisini yaptik çim atilip sulamaya geçtik.. Haftaya planda meyve ağaçlari dikmek var hayirlisi ile sorunsuz hal ederiz inşallah...

g.c., blick ve ismlozkn beğendi.
Eski 10-12-2018, 14:50   #45
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-12-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi makovad Mesajı Göster
https://i.hizliresim.com/7a8yRr.jpg

Merhaba bu haftasonu çim alani için çalişmaya devam ettik diğer kismi düzlemesini ve temizlemisini yaptik çim atilip sulamaya geçtik.. Haftaya planda meyve ağaçlari dikmek var hayirlisi ile sorunsuz hal ederiz inşallah...
hayırlı olsun hocam yeni katıldım foruma çok güzel samimi ve saygılı bir ortam var.

Prefabrik evi yaparken sizden proje vb. istedi mi belediye?

makovad beğendi.
ismlozkn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2018, 21:37   #46
Ağaçsever

Merhaba foruma hoşgeldiniz .. Benim aldiğim arsada daha önceden bir yapi varmiş orasi ne sebepten bilmiyorum yikilmiş biz burdan yürüdük belediyeye gittik google earth üstünden kendi sistemlerinde bir yapi görünüyordu. Onun üstünden muhtardan izin evraki ile beraber işleri takip etmesi için proje ve diğer istekler için bir arkadaş ile anlaştik ve herşeyi kendisi ayarladi takip etti projeleri hazirladi ve imar iznimizi aldik.Belediye 650 tl verdik diğer işler için iş takipçiye lihkap proje elektrik projesi mimari proje statik proje vb projeler içinde 1500 yapti. İşlemler 2 hafta sürdü. Sonrasi belediyeden verilen evrak ile su elektrik aboneliklerini aldik ve maceramiz başladı.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ismlozkn Mesajı Göster
hayırlı olsun hocam yeni katıldım foruma çok güzel samimi ve saygılı bir ortam var.

Prefabrik evi yaparken sizden proje vb. istedi mi belediye?

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024