agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni205Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-01-2014, 21:14   #1
Yeni Üye

gülserenkulakac's Avatar

Giriş Tarihi: 01-01-2014
İstanbul'dan kurtulmak...

istanbuldan kaçmak için memleketimizden 3.5 dönüm arazi satın aldık
(giresun-görele).şuan arazi parasını ödüyoruz.istanbulda son 12 ayımız.bu arada nasıl ev yaptıracagız diye düşünüyoruz.betonarme yapsak ustalarsa uğraşırız prefabrik yaptırsak nasıl olur bilmiyorum.karadenizde prefabrik nasıl olur iklime uygun olurmu bilemiyorum ....:

gülserenkulakac Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2014, 09:44   #2
Ağaç Dostu

pomodoro's Avatar

Giriş Tarihi: 04-10-2012
Galeri: 5
Tüm iyi dileklerim sizinle. Umarim her şey gönlünüzce olur. Benim de bütün istediğim bu çivisi çıkmış şehirden kaçmak. Ama daha zamanı gelmedi

pomodoro Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2014, 10:30   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gülserenkulakac Mesajı Göster
istanbuldan kaçmak için memleketimizden 3.5 dönüm arazi satın aldık
(giresun-görele).şuan arazi parasını ödüyoruz.istanbulda son 12 ayımız.bu arada nasıl ev yaptıracagız diye düşünüyoruz.betonarme yapsak ustalarsa uğraşırız prefabrik yaptırsak nasıl olur bilmiyorum.karadenizde prefabrik nasıl olur iklime uygun olurmu bilemiyorum ....:

Öncelikle böyle bir karar verdiğiniz için sizi tebrik ediyorum. Çünkü bir hayatı bırakıp, başka bir yerde yeni bir hayata karar verebilmek oldukça riskli ve zordur.

Ev konusuna gelince; Çevremden edindiğim bilgi ve tecrübelere dayanarak söylüyorum, prefabrik evin bakımının biraz zor olduğu söylenir. Ne derece doğru bilmiyorum. Tabi burda kullanılan malzeme ve işçilik de önemlidir. Şahsen, prefabriK evler bana hep geçici konut gibi gelmiştir. Lütfen bu dediğimden etkilenmeyin. Ben şahsi fikrimi söylüyorum. Belki de, yanlış bir düşüncedir. Bence bu konuyu inşaat konusunda uzman bir-iki kişiyle konuşun. İklim şartlarını da dikkate almanızda yarar var diye düşünüyorum.

Bana kalırsa ve maddi imkanlarım da varsa, kesinlikle betonarmeden şaşmam.
Yine de tercih sizin.

Atum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2014, 11:02   #4
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Bu satırları okuyunca aklıma gelen şarkı....

Ne kadar söylesek de bu öyle bir sevgi ki içimizden atmamız zor.

http://www.youtube.com/watch?v=7d0EcXV9bYE

hozat, pria, ayred ve 1 kişi beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2014, 15:05   #5
Yeni Üye

gülserenkulakac's Avatar

iyi dilekleriniz için sonsuz teşekkürler .aslında biz şartları zorluyoruz.5 ve 13 yaşında küçük kızlarımız var.yani onlarıda maceraya sürüklüyoruz .bütün iyi niyetimle yola çıkacağım .allah utandırmasın.

Eski 30-01-2014, 15:09   #6
Yeni Üye

gülserenkulakac's Avatar

Unhappy

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atum Mesajı Göster
Öncelikle böyle bir karar verdiğiniz için sizi tebrik ediyorum. Çünkü bir hayatı bırakıp, başka bir yerde yeni bir hayata karar verebilmek oldukça riskli ve zordur.

Ev konusuna gelince; Çevremden edindiğim bilgi ve tecrübelere dayanarak söylüyorum, prefabrik evin bakımının biraz zor olduğu söylenir. Ne derece doğru bilmiyorum. Tabi burda kullanılan malzeme ve işçilik de önemlidir. Şahsen, prefabriK evler bana hep geçici konut gibi gelmiştir. Lütfen bu dediğimden etkilenmeyin. Ben şahsi fikrimi söylüyorum. Belki de, yanlış bir düşüncedir. Bence bu konuyu inşaat konusunda uzman bir-iki kişiyle konuşun. İklim şartlarını da dikkate almanızda yarar var diye düşünüyorum.

Bana kalırsa ve maddi imkanlarım da varsa, kesinlikle betonarmeden şaşmam.
Yine de tercih sizin.
aslında bende betonarme istiyorum ama inşaat uzun sürer bide ustalarla ilgili fikirlere baktım gözüm korktu.prefabrik yapı kullanan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çok sevineceğim..

pria beğendi.
Eski 30-01-2014, 17:26   #7
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Beton evde oturmak kadar rahatsız olduğum bir şey yok. Ahşap veya çelik evi tercih ederdim. Prefabrik ayrı çelik ev ayrı. Ahşap karkas evleri de şimdi çok hızlı monte ediyorlar. Umuyorum sonunda gönlünüze göre bir eviniz olur.

yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2014, 18:12   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Hayırlı olsun yeriniz...

Bu denli usta korkunuz yerinde değil. Bulunduğunuz yörede size geleneksel tarzda ev inşa edecek ustalar hala vardır ve iyi dürüst ustayı bulursanız inşaat yapmak zor gelmeyecektir.

Ben 2 yıl süren beraberliğimizde ustamla sorun yaşamadım desem yeridir.
Şunu yapmanız lazım : onların işi tarif edilemeyecek kadar ağır... Arada anlaşma dışı dahi olsa fark taleplerini karşılayacaksınız, sigortasını eksiksiz yatıracaksınız, bana para öde dedirtmeyeceksiniz hatta onun sizi makul miktarlarda içeriye almasına göz yumacaksınız ama o da size hakkı ile çalışacak. Ben ustamın hala her telefonunda onu açmaz reddederim ve hemen geri ararım, hafta sonu geliyorum usta bir şey lazımsa çekinme derim ve hiç evzinmeden ona gerekeni şehirden taşırım...

Biz karşılıklı helalleştik inşaat bitip hesaba oturunca. Ben hala ustamın sadece ev için 15-20 kamyon taşı elinden tek tek geçirerek ördüğü duvarlar içinde otururken ona hayır duası etmekten geri kalmıyorum.

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2014, 18:22   #9
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Şehirden kaçış planı olan üç çocuklu bir baba olarak İstanbul'da çocuk yetiştirmenin kötü bir macera olduğu kanaatindeyim.

Oysa 21. y.y. yaşantı şekli diye bize dayatılanlardan bir kaçının kırıldığını görerek, küçük bir yerde, bahçeli bir evde büyümek, çocuklarınız için güzel bir macera olacaktır.

Yolunuz açık, gözünüz aydın olsun.

Rastgele.

Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2014, 19:33   #10
Ağaç Dostu

İsmail Karagülle's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2009
Gitmek mi zor kalmak mı zor?

Safranlı beğendi.
İsmail Karagülle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2014, 20:24   #11
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2007
Galeri: 22
Hayırlısı olsun Allah gönlünüze göre versin. Ev konusunda prefabrik te yapsanız ahşap ta yapsanız zemine güzel bir beton atmak mecburiyetindesiniz. Atmadan da halledebilirsiniz ama bu seferde taş duvarlar yaparak topraktan yukarı çıkmak zorundasınız.
Benim size önerim kolay ve hızlı sağlıklı olması bakımından önerebileceğim kendim de yapsaam aynısını yaparım.
Arazinizin durumunu pek bilmiyorum ama az meğilli olarak kabul ederek önce zemini düzleyerek sert zemini bulup sonra üzerine biraz mcır ya da sert stabilize ile dolgu yapıp sıkıştırın.
Daha sonra 10 cm kadar bir koruyucu beton atın 1 günde atılabilir. Koruyucu betonun biraz düz ve güzel tesviye yaptırın daha sonra bohçalamaa dediğimiz işlemi yapmak için usulüne uygun mebran serdirin bu sizin binanızın alttan nem aalmasını önleyecektir.
Sonra 25-30 cm kalınlıkta donatılı radye temel dediğimiz temeli atın.
Zemini bu şekilde hazırlamak 10 günlük iştir. Sonra üstüne prefabrik te yapsanız kaplama malzemesine betopan malzemesidir genellikle onun içinde de zararlı asbest maddesi vardır.
En güzeli Bims piriket yapın hem doğal hem yalıtım sağlar hem de tuğlaya göre daha hafiftir.
duvarları ördükten sonra duvar üzerine sağlam bir hatıl geçin üzerine yapacağınız çatıyı biraz dik tutarsanız çocuklarınıza üst katta iki oda elde edebilirsiniz. Aşap ve piriket karadeniz bölgesindeki nemde sizi kurtaracaktır.
Eğer parada proplem olmaz ise bu inşatınız en fazla 90 günde oturulacak hale gelir. Biraz zorlanırsa 60 günde de yerleşebilirsiniz.

Sarıyer Kilyos tarafında bir arkadaşımıza yaptığım ev. Umarım size fikir verir.

betito, Güler, sevoş ve 3 kişi beğendi.
Harun Parlak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2014, 20:31   #12
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Karagülle Mesajı Göster
Bence kesinlikle gitmek zor, isi pisi kalabalığı trafiği kısacası her şeyine alışığım, İstanbul doğumluyum ve bırakıp gitme düşüncesine bile tahammül edemiyorum.

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2014, 21:02   #13
Yeni Üye

gülserenkulakac's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmur Mesajı Göster
Beton evde oturmak kadar rahatsız olduğum bir şey yok. Ahşap veya çelik evi tercih ederdim. Prefabrik ayrı çelik ev ayrı. Ahşap karkas evleri de şimdi çok hızlı monte ediyorlar. Umuyorum sonunda gönlünüze göre bir eviniz olur.
güzel dilekleriniz için teşekkürler.ahşap ev enuygun olanı ama maddi olrak beni aşıyor.prefabrik olanı düşünüyorum tek takıldığım konu aşırı yağış ve nem olayı.

yağmur beğendi.
Eski 30-01-2014, 21:15   #14
Yeni Üye

gülserenkulakac's Avatar

Smile

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
Hayırlı olsun yeriniz...

Bu denli usta korkunuz yerinde değil. Bulunduğunuz yörede size geleneksel tarzda ev inşa edecek ustalar hala vardır ve iyi dürüst ustayı bulursanız inşaat yapmak zor gelmeyecektir.

Ben 2 yıl süren beraberliğimizde ustamla sorun yaşamadım desem yeridir.
Şunu yapmanız lazım : onların işi tarif edilemeyecek kadar ağır... Arada anlaşma dışı dahi olsa fark taleplerini karşılayacaksınız, sigortasını eksiksiz yatıracaksınız, bana para öde dedirtmeyeceksiniz hatta onun sizi makul miktarlarda içeriye almasına göz yumacaksınız ama o da size hakkı ile çalışacak. Ben ustamın hala her telefonunda onu açmaz reddederim ve hemen geri ararım, hafta sonu geliyorum usta bir şey lazımsa çekinme derim ve hiç evzinmeden ona gerekeni şehirden taşırım...

Biz karşılıklı helalleştik inşaat bitip hesaba oturunca. Ben hala ustamın sadece ev için 15-20 kamyon taşı elinden tek tek geçirerek ördüğü duvarlar içinde otururken ona hayır duası etmekten geri kalmıyorum.
ustanızla olan dostluğunuza bayıldım lakin benim hep başkalarının ustalarıyla ilgili sorunlarım aklımda kaldı.şöyle oturduğum eve taşındığımda oturulabilir durumda ama eksikleri vardı.ev sahibimiz mantolamasını yaptırırken iskele kurulduktan sonra ustaların hastalıkları ve hastaları hiç bitmedi.tam gelmiş çalışacak usta hafi f çise ben yağmurda çalışamam der ve usta kaçar.iskele binada tam 45 gün kaldı.sıkıntıyı biz çektik.hırsız korkusu köyümdeki ustalarında az biraz huylarını biliyorum .usta korkum ondan.kendime güveniyorumda ustalara güvenemiyorum.sizin ustanızın insanığı varmış inşalllah bizede öylesi denk gelir.

yağmur beğendi.
Eski 30-01-2014, 21:16   #15
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Öncelikle arsanız hayırlı olsun sayın Gülseren Kulakaç.. İnşallah gönlünüze göre bir ev yaparsınız ve huzurla oturursunuz.. Biz de Istanbul kaçkınlarındanız. Usta işinden o kadar korkmamanız gerektiği konusunda sayın Hoşseda'ya katılıyorum. Biz de 2005 yılından bu yana her yıl ufak **** orta çapta inşaat yapıyoruz. İşi her seferinde evimizi yapan ustamıza veriyoruz. O bizden memnun biz ondan. Evimizi yaparken ben ustaların yanında onları izliyordum, zaman zaman şurasını söyle yapalım gibi uyarılarda bulunuyordum. Bir ara ustamız yaptığı bir bölümü geri söktü,aslında benim de hoşuma gitmemişti ama henüz bir şey demeden söktüğü için neden söktüğünü sordum. Cevabı " Hoşuma gitmedi." oldu. Yani işini seven işine saygısı olan bir usta olduğunun itirafıydı bir anlamda. O gündür bugundür hep aynı ustayla çalışırız. Yani usta konusunu biraz sorar soruşturursanız iyi bir usta bulmanız mümkün olur. İnşaaat malzemesi satanlar ustaların çoğunu iyi tanırlar, onlardan fikir alabilirsiniz. Bir de yapacağınız inşaat tipinde de öncelikle yörenizdeki yapıların tarzını ve depremselliğini de gözönüne alarak karar vermenizin uygun olacağını düşünürüm. Kolay gelsin..

yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2014, 21:20   #16
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Alıntı:
İstanbul'a geldiğinizde ilk bir hafta içinde geri gidebilirseniz kolay, bir haftayı aşkın sürede İstanbul'da kalırsanız siz de potansiyel İstabullulardansınız demektir. İstanbul'un esrarengiz bir manyetik gücü var, biraz oyalandınız mı o gücün manyetizması sizi artık kolay kolay bırakmaz..

yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2014, 21:28   #17
Yeni Üye

gülserenkulakac's Avatar

Unhappy

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Harun Parlak Mesajı Göster
Hayırlısı olsun Allah gönlünüze göre versin. Ev konusunda prefabrik te yapsanız ahşap ta yapsanız zemine güzel bir beton atmak mecburiyetindesiniz. Atmadan da halledebilirsiniz ama bu seferde taş duvarlar yaparak topraktan yukarı çıkmak zorundasınız.
Benim size önerim kolay ve hızlı sağlıklı olması bakımından önerebileceğim kendim de yapsaam aynısını yaparım.
Arazinizin durumunu pek bilmiyorum ama az meğilli olarak kabul ederek önce zemini düzleyerek sert zemini bulup sonra üzerine biraz mcır ya da sert stabilize ile dolgu yapıp sıkıştırın.
Daha sonra 10 cm kadar bir koruyucu beton atın 1 günde atılabilir. Koruyucu betonun biraz düz ve güzel tesviye yaptırın daha sonra bohçalamaa dediğimiz işlemi yapmak için usulüne uygun mebran serdirin bu sizin binanızın alttan nem aalmasını önleyecektir.
Sonra 25-30 cm kalınlıkta donatılı radye temel dediğimiz temeli atın.
Zemini bu şekilde hazırlamak 10 günlük iştir. Sonra üstüne prefabrik te yapsanız kaplama malzemesine betopan malzemesidir genellikle onun içinde de zararlı asbest maddesi vardır.
En güzeli Bims piriket yapın hem doğal hem yalıtım sağlar hem de tuğlaya göre daha hafiftir.
duvarları ördükten sonra duvar üzerine sağlam bir hatıl geçin üzerine yapacağınız çatıyı biraz dik tutarsanız çocuklarınıza üst katta iki oda elde edebilirsiniz. Aşap ve piriket karadeniz bölgesindeki nemde sizi kurtaracaktır.
Eğer parada proplem olmaz ise bu inşatınız en fazla 90 günde oturulacak hale gelir. Biraz zorlanırsa 60 günde de yerleşebilirsiniz.

Sarıyer Kilyos tarafında bir arkadaşımıza yaptığım ev. Umarım size fikir verir.
kilyosda yaptığınız eve bayıldım.aslında yazdılklarınızı okuyunca hemenyaptım bitirdim evi .anlattığınız gibi ama bizim orada ustalar başına buyruk davranıyorlar.tek korktuğum ustalarla uğraşmak .küçük çocuklar olmasa herşeyi bu kadar düşünmem. ama onların okulu servisi dresanesi düş
ndükçe başım ağrıyor....

Eski 30-01-2014, 21:38   #18
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

İşini ciddiye alan ustalar mutlaka bulabilirsiniz. Ben memlektte olsaydım sizin işinizi kolayca halledebilirdim. Ama ben hanüz İstanbul dan ayrılmayı düşünmüyorum. Karadenizde iyi ustalar vardır ama Mart ayından sonra zor bulursunuz gurbete çıkmadan ayarlamalısınız.

Eski 30-01-2014, 21:40   #19
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Alıntı:
Sonra üstüne prefabrik te yapsanız kaplama malzemesine betopan malzemesidir genellikle onun içinde de zararlı asbest maddesi vardır.

Harun Bey yanlış bilmiyorsam sadece betopan kullanılmıyor çelik ev kaplamasında alçıpan da tercih edilebilir. Tabi ben kimyasal içeriklerini bilemiyorum her ikisininde.

Eski 30-01-2014, 21:45   #20
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Alçıpan iç mekanda kullanılabilir ama dışarıda kullanılamaz. Her ne kadar neme karşı korunmaya alınsa da. İri bir sığır çarpsa içeri girebilir.
Ahşap kaplama da yapılabilir.
Maliyet hesabı yapıp en uygun fiyata en kaltili inşaatı yapmak biraz araştırmak bilenlerden bilgi almak işi bilenler ile yapmak ileride başınızın ağrımaması demektir.

yağmur beğendi.
Eski 30-01-2014, 21:48   #21
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

2 sene kadar Ordu'da eski ahşap bir evde yaşamış biri olarak Karadeniz'e en yakışanı ahşap aslında. Yazın cayır cayır yanmaz, kışın buz gibi donmazsınız. Ama en önemlisi sizin isteğiniz elbette. Size çok imrendim şu an, demek ki eşinizde buralardan kaçıp gitmeye hevesli biri. Nasip olursa kısa zaman sonra pencerenizden Karadeniz'deki yeşilin binbir tonunu görecek sık sık yağan yağmurlardan sonra toprak kokusunu içinize çekeceksiniz.

Eski 30-01-2014, 23:38   #22
Ağaç Dostu

Konuyu ilgiyle izliyorum .

Bundan bir buçuk yıl öncesine kadar , yani 62 yıl İstanbul'da doğup büyüyen , hatta yaşlanan biri olarak İstanbul'dan kaçıp köyümüze dönme hayalleri ile vakit geçirdim .

Ve Köye geldim .

Önce ev yapmak lazımdı .

Evden vaz geçip bir kulube yaptım .

İstanbul'da alıştığımız konfora sahip tabii sahip değilim . Ama köylünün alıştığından az biraz daha konforlu hale getirebildim .

Bir sera yaptım . Hala eksikler bitmedi .
Ve hiç bir zaman da bitmeyecek .

İstanbulda hareketsizlikten yakınıyordum . Köyde sürekli hareket halindeyim . Önceleri biraz yoruluyordum . Ama zamanla alışılıyor.

Konu ev yapımına gelince ben çok ucuza mal ettim .

Yerden yüksek ve OSB denilen plakaları kullanarak , Ahşap bir kulube yaptım .

yaklaşık 5000 tl harcadım .

30 metre kare bir kulubem oldu .

Bir yerlerde resim olacak bakayım bulunca göndereyim .

pria, zeyve, laparaki ve 3 kişi beğendi.
Eski 30-01-2014, 23:46   #23
Ağaç Dostu

Köye geldim ve kulubemi yaptım .

Konu hakkında bilgi verebilecek rsimler.

İlk zamanlar köye gitme konusuna iyi gözle bakmalyan eşim de şimdilerde bundan memnun , ve keyfini çıkarıyor.

Eklenen Resimler

Eski 30-01-2014, 23:48   #24
Ağaç Dostu

Mevsim yaz olduğu dönemde kulube henüz yoktu .Ve çadırım vardı .☺

yağmur beğendi.
Eski 31-01-2014, 00:19   #25
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Bu kulübenizi kabladığınız OSB leri neme karşı korumazsanız üç yıl içinde şişmeye başlayıp dökülmeye başlarlar. Keşke Su Kontrplakaları kullansaymışsınız. Ya da sadece ahşap tahta da sağlıklı olurdu.
Sıcak havalarda kimyasal koku da alma ihtimali olasıdır ama belki oraların temiz havasından fark etmeyebilirsiniz.

Eski 31-01-2014, 01:55   #26
Yeni Üye

gülserenkulakac's Avatar

Alıntı:
İşini ciddiye alan ustalar mutlaka bulabilirsiniz. Ben memlektte olsaydım sizin işinizi kolayca halledebilirdim. Ama ben hanüz İstanbul dan ayrılmayı düşünmüyorum. Karadenizde iyi ustalar vardır ama Mart ayından sonra zor bulursunuz gurbete çıkmadan ayarlamalısınız.
prefabrik yapıyı eşim ısrarla istiyor arkadaşının prefabrik fabrikası varmış.en kaliteli malzemeyle daha uygun yaptırmak için ısrarcı.en iyisi oraya taşınmak inşaatın başında durup betonarme yaptırmak.zaten yazın vaktimiz dışarıda geçer kışın 3 ay evde kalırız diye düşünüyorum.siz memlekete gelemesenizde bize yapım aşamasında fikir verirseniz çok sevinirim...

Eski 31-01-2014, 02:03   #27
Yeni Üye

gülserenkulakac's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmur Mesajı Göster
2 sene kadar Ordu'da eski ahşap bir evde yaşamış biri olarak Karadeniz'e en yakışanı ahşap aslında. Yazın cayır cayır yanmaz, kışın buz gibi donmazsınız. Ama en önemlisi sizin isteğiniz elbette. Size çok imrendim şu an, demek ki eşinizde buralardan kaçıp gitmeye hevesli biri. Nasip olursa kısa zaman sonra pencerenizden Karadeniz'deki yeşilin binbir tonunu görecek sık sık yağan yağmurlardan sonra toprak kokusunu içinize çekeceksiniz.
köyümüze kaçmak eşimle en büyük sevdamız oldu.daha önce kaçabilirdik ama biz kendi yerimiz olsun istedik. araziyi bulmak 2 yılımızı aldı.şimdi kredileri ödüyoruz.bu arada dükkanımızı devretmeye çalışıyoruz.yeşilin binbir tonu toprağın kokusu için son 12 ayımız .aslında ahşap çok güzel olurdu .bende ahşap bir evde büyüdüm.çocukluğum dan aklımda kalan ahşap evdir.

cemo, yağmur ve Atum beğendi.
Eski 31-01-2014, 02:06   #28
Yeni Üye

gülserenkulakac's Avatar

Alıntı:
kaçıp gitmek için kalmak çok zor. malum tamamen duygusallll

Eski 31-01-2014, 02:13   #29
Yeni Üye

gülserenkulakac's Avatar

Alıntı:
Mevsim yaz olduğu dönemde kulube henüz yoktu .Ve çadırım vardı .☺
ismail bey kulübenize bayıldım. çok doğal ama bizim küçük çocuklarımız olduğu için olurmu bilmiyorum .aslında bizde ahşap kulübe düşündük ev yaptırdıktan sonrada misafir evi olarak kullanırız dedik ama kafamızda bir türlü netleştiremedik.aslında burada ahşap ustası bir komşumuz var. işinde tam bir profesyonel onu ikna edebilirsek önce ahşap kulübe daha sonra ev diye düşünüyoruz.daha bunun ahırı var kümesi var hepsini düşünüyoruz .

Eski 31-01-2014, 02:26   #30
Ağaç Dostu

Alıntı:
Bu kulübenizi kabladığınız OSB leri neme karşı korumazsanız üç yıl içinde şişmeye başlayıp dökülmeye başlarlar. Keşke Su Kontrplakaları kullansaymışsınız. Ya da sadece ahşap tahta da sağlıklı olurdu.
Sıcak havalarda kimyasal koku da alma ihtimali olasıdır ama belki oraların temiz havasından fark etmeyebilirsiniz.
dışarıdan saçaklar 50 cm uzatıldı . yağmur neredeyse değmiyor. ayrıca bu yaz yat verniği süreceğim .
Koku konusunda haklısınız. çok rahatsız eden bir koku değil.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024