agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni1896Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-11-2013, 19:58   #211
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2013
Bir süredir gayet yavaş giden ev işleri galıba bitiyor .
Geçtiğimiz hafta sonu köyde idik ve biraz boya çalışması yaparak kapıları bitirdik...

Eklenen Resimler

abk, Asia, Kiraz ve 23 kişi beğendi.
korucak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2013, 20:01   #212
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Ayrıca marangozumuz da çalıştı ve mutfak dolaplarının bir kısmını monte etti...

Eklenen Resimler

Eski 06-11-2013, 20:15   #213
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Önümüzdeki hafta tekrar köyde olacağız, Mutfağımız tamamlanacak,temizlik yapılacak ve inşaallah artık evde kalabileceğiz...

Bu arada belki ilginizi çeker diye yazmak istedim; Köyde komşular üzüm pekmezi ve kurutulmuş üzüm yapıyorlar. Tamamen doğal yöntemlerle. Çünkü başka bir usul bilmiyorlar. Köyde önemli geçim kaynağı da bağcılık zaten. 40-50 kg. kadar pekmez ve 30-40 kg. kadar kuru üzüm var. İlgilenen arkadaşlar bana mail atabilirler. yardımcı olmaya çalışırım...

Eski 06-11-2013, 21:15   #214
Ağaçsever

arruana's Avatar

Giriş Tarihi: 22-08-2013
Sayın Korucak
Allah bileklerinize güç kuvvet versin yeni evinizden huzur esenlik eksik olmasın.
Ne kadar güzel bir iş yapmışsınız. Şimdi sizinki gerçekten ( burası bizim evimiz diyeceğiniz) bir yuvanız olmuş her yerinde bir emek alın teri ve bir hatıra var. güle güle oturun.

orion1988 ve korucak beğendi.
arruana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2013, 18:30   #215
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-10-2011
ben giriş kapınızı çok beğendim .sevgiyle açın sevgiyle kapatın...

elve Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2013, 20:44   #216
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Teşekkür ederim elve, kapımı ben de beğendim ama, kapı tutamaklarını İstanbul'da unutmuşuz, biraz eksik kaldı. Haftaya tamamlamayı umuyorum.

Bütün kapıların sevgi ile açılması dileğiyle...

orion1988, elve ve yağmur beğendi.
Eski 19-11-2013, 12:17   #217
Yeni Üye

emlakdanisman's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2013
Hayırlı Olsun,

Masraflarınız çok olacağa benziyor, ev yığma tuğladan yapılmış. Tek katlı olduğu için sağlamlık konusunda sorun olmaz fakat dediğim gibi çok uğraşırsınız. ama buna değer diye düşünüyorum.

emlakdanisman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2013, 22:11   #218
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emlakdanisman Mesajı Göster
Hayırlı Olsun,

Masraflarınız çok olacağa benziyor, ev yığma tuğladan yapılmış. Tek katlı olduğu için sağlamlık konusunda sorun olmaz fakat dediğim gibi çok uğraşırsınız. ama buna değer diye düşünüyorum.
Sayın Emlak Danışmanı, masraflar benim tahmin ettiğimden daha fazla olmadı.(Siz ne tahmin etmiştiniz bilmiyorum?) Ev tuğladan değil kerpiçten yapılmıştı, bende aynı malzeme ile devam ettim. Ayrıca tek katlı değil iki katlıdır. Evet, biraz uğraştım ama, bence çok değildi.
Bence ev ile ilgili tek doğru tahmininiz buna değdiği. Şimdi bakınca hakikaten değdiğini düşünüyorum ) . Sağlıkla kalın...

bahcedenn, ciroz, oz26 ve 3 kişi beğendi.
Eski 20-11-2013, 22:12   #219
Yeni Üye

emlakdanisman's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2013
Resimlerden çok fazla belli olmuyor, buradaki köy evleri genellikle tek katlı olduğuna dayanarak tek katlı yorumunu getirdim. Sağlık olsun, Allahtan memnun kalmışsınız yoksa oda karavana olacaktı

korucak beğendi.
emlakdanisman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2013, 21:28   #220
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Ev ile ilgili son rötuşlar ve yılbaşı hazırlıkları için tekrar köye geldik ve kapıyı açıncaaaa, Dehşet! Patlayan bir boru nedeni ile evimizi su basmış....

Eklenen Resimler

Ayazkızı, SUDEM ve £kin beğendi.
Eski 05-12-2013, 21:43   #221
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Sonra iki günlük hızlı bir çalışmadan sonra; suları tahliye ettik, duvarlar kurumaya başladı, marangozumuz arka odanın tavan lambrilerini bitirdi, mutfak dolaplarımız tamamlandı, badanacımız üst kat kirecini bitirdi...
Vee, bütün yorgunluk, stres ve dağınıklık içinde kahvemizi içmeye de vakit bulabildik...

Eklenen Resimler

Eski 05-12-2013, 21:54   #222
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Sayfanızı başından beri ilgiyle takip ediyorum. Su basması umarım çok fazla zarar vermemiştir? Soğuk nedeniyle mi olmuş acaba? Her şeye rağmen son karedeki ocak başındaki görüntünüz dünyalara bedel bir güzellik. İçine yerleşeceğiniz günleri de dört gözle bekliyorum. Sağlıcakla kalın.

yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2013, 08:57   #223
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

sn.Yağmur, tahminime göre bir işçilik hatası olabilir,fazla sıkıldığı için çatlayan bir bağlantı parçası olduğunu düşünüyorum.Çok fazla zarar yok ama, bu kış arka odayı kullanamayacağız gibi gözüküyor. sağlıkla kalın, selamlar...

yağmur beğendi.
Eski 08-12-2013, 20:15   #224
Ağaç Dostu

çok geçmiş olsun .son kare güzeldi

korucak beğendi.
Eski 09-12-2013, 22:30   #225
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Sevgili dostlar,
Bu yılın Mayıs ayında başlayan maceramız içinde bulunduğumuz Aralık ayında sona ermiş gibi gözüküyor."Sona ermiş gibi" diyorum çünkü, henüz tam olarak evimizi bitiremedik. Ancak içinde yaşanılabilir hale getirdik. Biraz boya ve ufak tefek eksiklerin giderilmesi ile tamamen bitmiş olacak.( Gerçi, bu tip evlerin işinin hiç bitmeyeceği bilenler tarafından söyleniyor ama, onu da yaşarken göreceğiz.)
Evimizi aslına sadık kalarak; ama bizim yaşam alışkanlıklarımızı da sürdürebileceğimiz bir şekilde yapmak istedik. Galiba buna muvaffak olduk.(Gençler buna başarmak diyorlar.) Şunu ifade etmeliyim ki; ben inşaat ile ilgilenirken, ailenin diğer fertleri; yani, eşim ve oğlum istanbul'daki işlerimiz ile ilgili destek olmasalardı herhalde ben ev ile ilgili gelişmeleri 2014 yılında da yazıyor olacaktım..
2-3 Ayda bitiririz dediğimiz işler 7 ay sürdü. Tam olarak da bitmiş değil. Defalarca İstanbul-Bayramiç arasında gidip gelmek, her çeşit "usta" kaprisi çekmek, haklı olduğunuz halde hak etmeyen insanların sırtını sıvazlamak, her arkanızı döndüğünüzde söylediğinizden farklı işler yapıldığını görmek, lazım olan birçok şeyi bulamayıp bir sonraki sefer İstanbul'dan getirmek vb. gerçekten çok yorucu ve sinir bozucu bir uğraş oldu.
Diğer taraftan; çok faydalı tarafları da olmadı değil : Çamur sıvanın nasıl yapıldığını bizzat hazırlayıp, uygulayarak öğrenmek, su tesisatının nasıl döşeneceğini "usta"lara anlatarak ve aynı işi 3 kez yeniden yaptırarak öğrenmek, elektrikçi gelmeyince, bu yaşa kadar özenle kaçındığım elektrik işlerini yapmak, çok sıkıldığı için çatlayan bir musluk parçası yüzünden evi su basınca,fayansçı ve tesisatçıyı kovalayıp bütün muslukları yeniden bağlayıp, kırılan fayansları döşemeyi öğrenmek ve bütün bunlardan ders çıkarıp boya işlerini kimseye bırakmamak gibi..
Ayrıca komşularla salça kaynatıp köyün dedikodusunu yapmak,onların şivelerini çözmeye çalışmak, en güzeli de; nadiren kurnazca, ama çoğunlukla içten ve dostça yaklaşımlarını izlemek, ellerindekini karşılıksız paylaşmalarını görmek, müthiş keyifli ve mutluluk verici bir deneyimdi.
Şimdi İstanbul'dayız. İşleri toparlamak lazım. Ama kısmet olursa yılbaşında köyde olacağız. Belki kocaman bir ateş yakarız bahçemizde..
Size evimizin son fotoğraflarını aşağıda sunuyorum, kısa açıklamaları ile birlikte. Bahçe ile hiç ilgilenemedik, bu yüzden onu gelecek yıla bıraktık
Hepinize sevgiler, Sağlıkla kalın...

Aşağıdaki fotoğraf evimizin girişi, merdiven basamakları henüz boyanmadı...

Eklenen Resimler

Eski 09-12-2013, 22:36   #226
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Bu fotoğraflar mutfağımıza ait, henüz masamız gelmedi. Ocağı da iki gün kullandık böyle oldu )

Eklenen Resimler

Eski 09-12-2013, 22:40   #227
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Bunlar da üst kat sofa,kapılardan biri boyanmamış...

Eklenen Resimler

Eski 09-12-2013, 22:44   #228
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Üst kat odamız, bütün konforu ile....

Eklenen Resimler

Eski 09-12-2013, 22:46   #229
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Üst kattaki diğer odamız, henüz eşyası yok...

Eklenen Resimler

Eski 09-12-2013, 22:50   #230
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Son olarak; su bastığı için şimdilik kullanamadığımız alt kat odamız...

Eklenen Resimler

Eski 09-12-2013, 22:53   #231
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2013
Çok güzel olmuş. Ağız tadıyla güle güle yaşayın

TRAKLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-12-2013, 23:35   #232
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Teşekkür ederim traklı...

Eski 10-12-2013, 08:59   #233
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Sıcak, güzel bir köy eviniz olmuş sn. korucak. Sağlıkla huzurla oturmanızı diliyorum.

korucak beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2013, 23:17   #234
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Üst kattaki sofa ile kuzinenin olduğu odaya nasıl imrendim anlatamam. Mutfaktaki ocak ise simsiyah olduğunda daha da güzel olacak. O ocakta sacayağın üstüne bulgur pilavı veya buğday aşı (keşkek) yapıp tepeye de köy tavuğunu asıp buharında pişirirsiniz artık Aman Allah'ım nasıl imrenmiş isem senaryo moduna geçtim hemen, kusuruma bakmayın.

Düzenleyen yağmur : 11-12-2013 saat 07:50 Neden: noktalama
Eski 11-12-2013, 22:40   #235
Ağaç Dostu

çok güzel olmuş güle güle oturun .
sobada eşinizle birlikte kestane yaparsınız artık.
eşinize selam burada paylaştıklarınız için teşekkürler.
belki bizlerinde hayalleri gerçek oldu sizinle birlikte tekrar teşekkür....

Eski 11-12-2013, 23:50   #236
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmur Mesajı Göster
Üst kattaki sofa ile kuzinenin olduğu odaya nasıl imrendim anlatamam. Mutfaktaki ocak ise simsiyah olduğunda daha da güzel olacak. O ocakta sacayağın üstüne bulgur pilavı veya buğday aşı (keşkek) yapıp tepeye de köy tavuğunu asıp buharında pişirirsiniz artık Aman Allah'ım nasıl imrenmiş isem senaryo moduna geçtim hemen, kusuruma bakmayın.

Sn.yağmur, Senaryonuz çok güzel, bulgur pilavı ve tavuk konusunda size katılıyorum, ama keşkek için çekimser kalıyorum. Galiba keşkeki çok sevemedim. Yerine köz üzerinde sucuk yapsam? )

yağmur ve Sevgi07 beğendi.
Eski 12-12-2013, 03:12   #237
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2009
Galeri: 7
sayın korucak.eviniz pek güzel olmuş.bayıldık.güle güle iyi günlerde sağlıkla yaşayın.
görüştüğümüzde yanlış hatırlamıyorsam sizinle yörenin ustaları hakkındaki bilgilerimi paylaşmıştım.artık siz de deneyimlerinizle epey bilgi sahibi olmuşsunuz
evinizi su basmasına üzüldüm.inşallah eşyalarınıza bir zarar gelmemiştir.bir de kışın aşırı soğuklarda donan boru ve musluklar patlayabilir.kurşunluda bir kaç defa benim başıma gelmişti.bilginiz olsun.
ocak başında kahve içmenize çok imrendim.bir ara bayramiçe geldiğimizde sizi evde yakalarsak bir kahve de ben isterim
tekrar görüşmek üzere.
yöre köylerinde keşkek yaparken çok fazla yağ kullanıyorlar.midemde rahatsızlığım olduğu için ben de keşkek yiyemiyorum.köy hayırlarına gittiğimde de bulgur pilavı varsa onu yiyebiliyordum.

yağmur beğendi.

Düzenleyen alideryacengel : 12-12-2013 saat 14:08 Neden: imla hatası
alideryacengel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2013, 07:07   #238
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Sayın korucak;
Sucukta olur; tek şartla bize fotoğrafını çekip koyarsanız, yemiş kadar oluruz Sizdeki güzellikler henüz bizde yok en azından resimlerine bakıp mutlu olalım. Evinizde güle güle oturun.

Eski 12-12-2013, 09:24   #239
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Ali beyin suyun donması konusundaki uyarısına dikkat etmek lazım.

Geçen yıl bu zamanlarda bahçenin alt tarafındaki pirinç musluk donma sebebiyle yan kısmından kağıt gibi yırtılmış. Bunu bilmem mümkün değil tabii. Bir tane ana bir tanede sadece eve hükmeden iki vanayı kapatıp giderim. Hafta sonu gece gelince vanaları açtım ve normal hayatımıza devam ettik ama çeşme yırtık yerden sabaha kadar bahçeye su akıtmış. Ne zaman sabah bahçeye bakmaya gittim o vakit görebildim olayı.

Devamlı oturulmayan evde çokça vana şart. Bunun yanında boruları boşaltmakta bir çare. Yani anadan kesip çeşmeleri açmak içerdeki suyu boşaltmak veyahutta tamamen aksi, vanalar açık bırakılacak ve bir çeşmeden az miktarda suyun devamlı olarak boşa akması sağlanarak donmadan mütevellit hasardan korunmuş olunacak..

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2013, 14:06   #240
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2009
Galeri: 7
dışarıda kalan musluk ve vanalara çuval sarıp en dışına da naylon sarardık.o zaman ıslanmıyor ve donmuyorlardı.

alideryacengel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024