agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Bitkiler Hakkında Genel Konuşmalar
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-11-2011, 20:10   #1
Yeni Üye

excite's Avatar

Giriş Tarihi: 04-09-2011
Thumbs up işyerime süs bitkisi koymak istiyorum

selam arkadaşlar bu forumda yeniyim süs bitkilerinde de yeniyim hatta yabancıyım demek daha doğru olur ben Ankara da ikamet ediyorum market işletiyorum geçenlerde aklıma geldi dükkanımda benden başka canlı olmadığını fark ettim ve güzel bir bitki yetiştirebileceğim aklıma geldi ve kesinlikle çok geç geldi iki haftadır gezinip duruyorum nette ama bir türlü bulamadım ya da bilemedim .durum şu, dükkanımın içerisi kışları hep sıcak olmuştur, merkezi ısıtma olduğu için,birde dükkanımdan 2-3 yerden boru geçiyor onlar bile yetiyor içerinin ısısına kışın bile kapıyı açıp havalandırırım (yazında çok serindir dışarı çıkmam) güneş almaz sadece sabah dışarıdan çok az bir yeri güneş alır ama içeri girmez sizlerden istediğim bana bu konuda yardım etmeniz arkadaşlar istediğim bitki biraz uzun olmalı 2-3 çeşit bitkide olur daha ferahlatıcı olacağına eminim ve içeriye girince dikkat çekmeli hemde rahatlatmalı , bakması kolay olmalı zora da varım ama bunun için beni aydınlatmanız lazım forumda çok iyi bilgisi olan arkadaşlar vardır mutlaka işyerimde biraz değişiklik yapmak istiyorum ve daha az stresli olmak tabii ki.önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar lütfen paylaşımlarınızı eksik etmeyin saygılar ve sevgiler dilerim.

Eklenen Resimler

Düzenleyen excite : 25-11-2011 saat 17:09
excite Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2011, 23:50   #2
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Ne güzel düşünmüşsünüz ve ne güzel ifade etmişsiniz ''..dükkanımda benden başka canlı yok...'' ).

Size gereken güneş istemeyen, sıcak ve aydınlık seven bitkiler olmalı.

Aklıma benjamin geldi.....

( Başka da bir şey gelmedi ..).. geldikçe eklerim.)

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2011, 08:58   #3
Yeni Üye

excite's Avatar

teşekkür ederim gerçekten de öyle,tek canlı benim ,geç oldu ama güç olmadı sanırım öneriniz için teşekkür ederim tekrardan benjamin bitkisine baktım az önce uzaması nasıldır bu bitkinin bilmiyorum yaprak çok döker mi acaba hemen bilgi almaya başlıyorum netten diğer tavsiyelerinizi de merakla bekliyorum iyi günler.

Eski 25-11-2011, 09:26   #4
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Benjamini sizin için uygun görmüyorum, bol ışık ister, anlattığınız mekanda ışık sorun. Japon şemsiyesi, yukka gibi dayanıklı bitkiler kullanmalısınız.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2011, 09:34   #5
Ağaç Dostu

ankstel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-11-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi excite Mesajı Göster
selam arkadaşlar bu forumda yeniyim süs bitkilerinde de yeniyim hatta yabancıyım demek daha doğru olur ben Ankara da ikamet ediyorum market işletiyorum geçenlerde aklıma geldi dükkanımda benden başka canlı olmadığını fark ettim ve güzel bir bitki yetiştirebileceğim aklıma geldi ve kesinlikle çok geç geldi önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar lütfen paylaşımlarınızı eksik etmeyin saygılar ve sevgiler dilerim.

Sayın excite

Siteye hoş geldiniz şartlarınız okuyunca sanki bazı kaktüs ve sukkulenttin en sağlıklı şekilde yaşam ortamında bahsediyorsun sandım.

Bence bu konuyu düşünün ve kaktüs ve sukkulent başlıklı yazıları okuyun..Ankara da size bu konuda rehberlik yapacak kaktüs sever dostlar mevcut

Size her konuda yardımcı olurlar.

Bol çiçekli günler

ankstel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2011, 16:10   #6
Yeni Üye

excite's Avatar

tekrar selamlar verdiğiniz öneriler için teşekkür ederim tekrar
@ankstel hocam kaktüs tarzı bitkiler çok güzeller ama ben yere koycağım için bitkinin büyük olmasını istiyorum önerin için tekrar teşekkür ederim.
@mine pakkaner, önerileriniz için teşekkür ederim sizede, evet verdiğiniz örnekleri inceledim güzel ve istediğim gibiler
nette gezinirken "Areca Lutescens (Chrysalidocarpus)" adında bir bitki gördüm bu da çok yakışır işyerime bugün çok karıştırdım bitkileri zaten kafam bulandı bazıları çok benziyor birbirine,birde kauçuk ağacı,deve tabanı ,Pachira Aquatica (para ağacı) özellikle bu son bitki dikkatimi çekti tabii ki bunlar bir benimseniş olsa gerek önerilerinizi takip etmeye devam edeceğim arkadaşlar herkese tekrar teşekkür ederim.

Düzenleyen excite : 25-11-2011 saat 17:10
Eski 26-12-2011, 18:31   #7
Ağaçsever

yssahin's Avatar

Giriş Tarihi: 26-12-2011
Kaktüs yetiştirmek isterseniz, oldukça boylanan türleri mevcut. Ancek ben iri yaprakları olan bitkilerin daha gösterişli duracağını düşünüyorum. Devetabanı bunun için biçilmiş kaftandır.

Ortam şartlarınıza ise Croton en iyi uyacak bitkidir diye düşünüyorum(Nem oranını dengeemek için yapraklarına su püskürmeniz gerekebilir).

Alternatif için ise Kılıç Çiçeği ni söyleyebilirim. Normal şartlarda aydınlık seven bir bitki ancak az ışığa da dayanıklıdır. Hatta ışık az olursa biraz daha uzun yapraklar elde edilebilir. Bunu elde etmek daha kolay olduğu için ekledim. Ancak marketinizin nispeten daha soğuk olan bir kısmında bulundurmanız gerekebilir kış mevsiminde.

Kolay gelsin.

yssahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024