agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları > Başlangıç Aşamasındaki Çalışmalar
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-04-2008, 23:20   #1
Ağaçsever

ergunka's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2008
ergunka / Zeytin

Merhaba arkadaslar;
Bonsai konusunda araştırma yaparken bulduğum ağaçlar neti birkaç aydır sürekli takip ediyordum ve çalışmaları gördükçe imreniyorum en sonunda bende bir bonsai sahibi olacağım sanırım diyordum; galiba ogün bugünmüş Bonsaiye gönül veren ve yetiştirmek isteyen ama bu konuda tecrübesiz biri olarak site içerisinde dikkatimi çeken ve kendisini yetiştirmiş arkadaşların yardımına ihtiyacım war, benim elimde bonsai yapmayı düşündüğüm bir zeytin fidanım war sizce nasıl bir stil bu fidan için uygun budama ve tellemeyi nasil yapmalıyım kısacası bu fidanı bonsai tekniklerine uygun bir hala nasil getirebilirim yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler. ( resimler ekte )

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg 1.jpg (72.1 KB, 162 views)
Dosya Türü: jpg 2.jpg (76.0 KB, 154 views)
Dosya Türü: jpg 3.jpg (71.9 KB, 152 views)
Dosya Türü: jpg 4.jpg (50.2 KB, 154 views)
ergunka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2008, 23:33   #2
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2007
Galeri: 69
Hoşgeldin Ergunka,

Zeytin fazla bilgi sahibi olduğum bir ağaç değil, benden daha çok yardımı dokunacak çok kişi olduğunu biliyorum burda. Gövde şekli ve dallanması güzel, kalınlık olarak yetersiz olsa da, zamanla istenen kalınlığa ulaşacaktır, ben olsam önce en dipteki kuvvetli sürgünleri keserek işe başlardım. Acele etme diğer arkadaşların yorumlarını alıp, kararını verirsin. Kolay gelsin.

vyssera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2008, 23:46   #3
Ağaçsever

ergunka's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vyssera Mesajı Göster
Hoşgeldin Ergunka,

Zeytin fazla bilgi sahibi olduğum bir ağaç değil, benden daha çok yardımı dokunacak çok kişi olduğunu biliyorum burda. Gövde şekli ve dallanması güzel, kalınlık olarak yetersiz olsa da, zamanla istenen kalınlığa ulaşacaktır, ben olsam önce en dipteki kuvvetli sürgünleri keserek işe başlardım. Acele etme diğer arkadaşların yorumlarını alıp, kararını verirsin. Kolay gelsin.
Hoşbulduk vyssera;

bende sizinle aynı fikirdeyim suan dip kısımdan gelen cok fazla sürgün war baharın gelmesiylede bu sürgünler hızla uzamaya başladı ekteki resimde kırmızı daire içine aldığım sürgünleri sanırım keseceğim ancak tam anlamıyla ne yapmam gerektiği konusunda hiçbir fikrim yok o bakımdan kararsız kaldım yorumun için teşekkürler

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg kesilecek sürgünler.jpg (73.5 KB, 149 views)
Eski 16-04-2008, 23:52   #4
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2007
Galeri: 69
İşaretlediğin yerdeki sürgünleri kesmenden yanayım evet, bu ağaç ne olur diyorsan, Kıvrımlı dik tarz olacak gibi. İşaretlediğim yerlerde dallar var gibi, onlardan faydalanır bişeyler yaparız Şimdilik uyumam lazım, iyi geceler.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg kesilecek sürgünler.jpg (63.6 KB, 142 views)
vyssera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2008, 14:05   #5
Ağaçsever

ergunka's Avatar

kesim

dipten gelen surgunleri kestim üzerindeki surgunler geliştikten sonraki islem nedir acaba ?

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg 1s.JPG (33.5 KB, 135 views)
Dosya Türü: jpg 2s.JPG (38.0 KB, 134 views)

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024