agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları > Başlangıç Aşamasındaki Çalışmalar
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-11-2011, 05:02   #1
Ağaç Dostu

tekomusti's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2011
tekomusti / Begonvil

begonville
begonville.jpg
begonville1.jpg

tekomusti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2011, 07:16   #2
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Begonvili Konya kışında korumak gerekir. On litrelik bir saksıya alın bence gövdesinin gelişmesi için. Ben önümüzdeki yaz sadece büyümesini izler öbür seneye budama yapmayı düşünürdüm.
Ağaçlardan biri çelebi tarzında, onun dallarını biraz daha aşağı eğmek daha iyi bir görünüm almasını sağlayabilir.

Yamadori yaşarsa güzel bir ağaç olacak.

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2011, 12:37   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Sayin tekomusti, agaclarinizin fotograflarina baktim. Bircok fidanla ise baslamissiniz, bircok fidanla baslamak iyidir daha fazla deneyim kaznirsiniz. Benim gozume carpan tel sarimlariniz. telleri yaklasik 45 derecelik acilarla sararsaniz istediginiz sonuca daha iyi ulasirsiniz.(Tellerin nasil sarilacagi konusunu isleyen sayfa var oraya bakabilirsiniz)

Bakabildiginiz kadar bol bonsai fotograflarina bakiniz, dal dizimlerini gozleyiniz. Bunu dogadaki agaclarda da yapabilirsiniz.(ornegin dogadaki, begendiginiz bir agacin fotografini cekip bir fidani ona benzetmeye ugrasirsiniz) Bonsaide herhangi cins bir bitki kullanabilirsiniz, bu cali, sarilici, agacik ve agac olabilir. Uzerinde calistiginiz bitki ne olursa olsun bonsaide onu bir agac gorunumune getirmeniz icin ugrasmalisiniz. Bunu budamalar ve tel sarimlariyla gerceklestireblirsiniz. Tel sarimlarindaki amac agaci istenilen sekle sokmak icindir, bakir ve aliminyum teller en uygun tellerdir.

Yazilarinizin bir yerinde yamadoriden soz ediyor ve yamadori yapmayi dusundugunuzu saniyorum. Yamadori yapmadan once yamadori hakkinda yazilanlari okumanizda fayda var diye dusunuyorum.

Biliyorum havai koklendirme ve diger metotlarla kendiniz fidanlar yetistiriyorsunuz, bu guzel birsey yine de ara sira fidanliklari gezmenizi oneririm. Karsiniza her zaman guzel bonsai olabilecek fidanlar cikabilr.

Unutmayin bonsai, bir omur sizinle birlikte arkadas olacak bir ugrastir, o yuzden fidanlarinizin her asamasinda keyifle , onlarin geleceklerini tasarlayip uzerlerinde oyle calisiniz.

Bonsai calismalarinizin uzun soluklu olmasini ve bir gun Turkiyede en guzel bonsaileri yapanlardan biri olmanizi dilerim.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2013, 21:06   #4
Ağaç Dostu

tekomusti's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2011
Pembe beyaz çiçek açtı

tekomusti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024