agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Balkon Bahçeciliği
(https)

Beğeni Düzeni188Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-04-2014, 12:22   #571
Yeni Üye

nagehank's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2014
sedum tohumum var ama o kadar küçük ki nasıl ekeceğimi bilmiyorum tuzluk yardımı bana saçma geldi tohumlar çok çok küçük ne kadarını eksem çok az bi tohum ne kadar alanı kaplar ?

nagehank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2014, 16:22   #572
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-04-2014
Merhabalar..
Bende yeni üyeyim.Sayfanızı çok beğenerek okuyorum.sizlere sormak istediğim sorular olucak yardımcı olursanız cok sevinirim bende saksıda sebze yetiştirmeye çok meraklım tohum aldım ( salatalık,çeri,tere,roka,maydonoz) torf ve saksı da aldım...fidelenmesi için evdeki plastik bardak ve küçük saksılara tohumu ektim sulamasını yaptım az önce.netten arastirdim fakat ne yapacağıma karar veremedim çünkü tohumları güneş alan bi cam önünde mi yoksa üzerine bişey örtüp güneş almayan bi yerdemi saklıcam lütfen cvplarınızı bekliorum...salatalık gölge bi yerdemi durmalı yoksa güneş mi almalı

burah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2014, 21:29   #573
Ağaçsever

eylülbelde's Avatar

Giriş Tarihi: 06-12-2012
Merhabalar. Daha önce de bir başlıkta sormuştum ama cevap alamadım.

Geçen yaz kompost elde etmek için şu şekil bir yöntem uygulamıştım. 50 lt lik bir çöp kovası alıp kovanın tabanına ve yanlarına yarısına gelecek şekilde 6-7 cm aralıklarla delik açıp kovayı yarıya kadar toprağa gömmüştüm.

3-4 günde bir de mutfak artıklarını(sebze,meyve vs.yi) turunçgiller,yağlı yiyecekler,süt ürünleri hariç bu kovaya atarak üzerlerini de bir miktar talaşla örterek(arada sırada da toprak serperek) bu uygulamaya devam etmiştim.
1. kova dolduğunda ağzını kapatıp 2. kovaya geçmiş, o da dolduğunda bekleme aşamasına gelmiştim ki 5-6 aylık bu beklemenin sonucunda kompost hazır gibi görünmekte. Kovalardan hiçbir koku gelmiyor. Atık namına bir şey de kalmamış. Kahverengi renkte ince talaş tozu kalmış sadece.
Şimdi sizden yardım istediğim konu şu; bu kompostu en uygun şekilde nasıl değerlendirebilirim?( Saksıdaki süs bitkilerinde kullanabilir miyim, ağaçların dibindeki toprağa gübre gibi karıştırıp verebilir miyim? vs vs.)

Merakla bekliyorum cevaplarınızı.

eylülbelde Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2014, 23:24   #574
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-03-2013
Wink Sakulent cinsi bu bitkinin Türkçe adını bilen var mı?

Hens and chicks veya rose jade diyorlar ama Türkçesini merak ediyorum

Eklenen Resimler

ladine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2014, 01:47   #575
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eylülbelde Mesajı Göster
Şimdi sizden yardım istediğim konu şu; bu kompostu en uygun şekilde nasıl değerlendirebilirim?( Saksıdaki süs bitkilerinde kullanabilir miyim, ağaçların dibindeki toprağa gübre gibi karıştırıp verebilir miyim? vs vs.)

Ağaçları alıştırmayın böyle şeylere...

Kanımca en en uygun kullanım şekli sebze bahçeleri.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2014, 15:56   #576
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-04-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eylülbelde Mesajı Göster
Merhabalar. Daha önce de bir başlıkta sormuştum ama cevap alamadım.

Geçen yaz kompost elde etmek için şu şekil bir yöntem uygulamıştım. 50 lt lik bir çöp kovası alıp kovanın tabanına ve yanlarına yarısına gelecek şekilde 6-7 cm aralıklarla delik açıp kovayı yarıya kadar toprağa gömmüştüm.

3-4 günde bir de mutfak artıklarını(sebze,meyve vs.yi) turunçgiller,yağlı yiyecekler,süt ürünleri hariç bu kovaya atarak üzerlerini de bir miktar talaşla örterek(arada sırada da toprak serperek) bu uygulamaya devam etmiştim.
1. kova dolduğunda ağzını kapatıp 2. kovaya geçmiş, o da dolduğunda bekleme aşamasına gelmiştim ki 5-6 aylık bu beklemenin sonucunda kompost hazır gibi görünmekte. Kovalardan hiçbir koku gelmiyor. Atık namına bir şey de kalmamış. Kahverengi renkte ince talaş tozu kalmış sadece.

kompostun tam olarak olgunlaştığını düşünüyorsanız bütün bitkiler için kullanabilirsiniz. ağaçlar için taç izdüşümüne serpilen kompost bir bel yardımı ile toprağa karıştırılır. süs bitkileriniz için ise bitki türüne göre değişmekle beraber maximum 1/3 oranında katılmalıdır. aklınızda bulunması gereken bir nokta kompostun bir gübre değil sağlıklı bir toprak düzenleyicisi olduğunu unutmamanız gerektiğidir. Elbette içinde bir miktar besin vardır ama içine hayvan gübresi katılmadan yapılan kompost bitkiyi tek başına beslemeye yetmez.gübre takviyesi gerektirir. 1/3 oranı geneldir. bitkinizin hangi ortamı sevdiğine göre değişen oran için önceden araştırma yapmalısınız.

Düzenleyen efor : 23-04-2014 saat 16:15 Neden: eksik yazım
efor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2014, 16:12   #577
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-04-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi burah Mesajı Göster
Merhabalar..
netten arastirdim fakat ne yapacağıma karar veremedim çünkü tohumları güneş alan bi cam önünde mi yoksa üzerine bişey örtüp güneş almayan bi yerdemi saklıcam lütfen cvplarınızı bekliorum...salatalık gölge bi yerdemi durmalı yoksa güneş mi almalı
bitkiler toprak yüzeyine çıkana kadar istedikleri sadece ısı ve nemdir.çıkana kadar üzerlerlerini küçük delikler açtığınız streç filmle örterseniz daha çabuk çimlenirler. çimlenme tamamlanınca streçi kaldırırsınız.Işık toprak yüzeyine çıkıştan sonra lazım. çıktıktan sonra ışığı mümkün olduğunca bol alacakları bir yere kaplarınızı yerleştirin ki bitkileriniz zayıf, güçsüz ve ince gövdeli olmasın. böyle bitkiler dışarıya çıkardığınızda da sorun oluşturur, adapte olmakta güçlük çeker. En iyisi baştan cam kenarlarına koyun.

efor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2014, 12:54   #578
Ağaçsever

Karadavut's Avatar

Giriş Tarihi: 29-12-2010
Küçük bahçeme az kaldı...

Aldığım roka, maydanoz, nane, reyhan ve çilek tohumlarını 14.04.2014 tarihinde ektim. Sera etkisi yapabilmek için marketten aldığım peynir kutularını kullandım ve sürekli sulayarak nemli tuttum.İlk merhaba diyen reyhan oldu. sadece 3 gün sonra... en inatçı nane çıktı. Bugün 26 nisan ve hala ses soluk yok naneden...
Şaşırtma yapmak için sizce daha ne kadar beklemeliyim.

Eklenen Resimler

Karadavut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2014, 13:36   #579
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Tohumlarınız çimlenmiş ancak yetersiz ışık nedeniyle gövdeleri çok uzamış. Bir an önce yakıcı olmayan güneş ışığı ile buluşturmanızı öneririm.

Şaşırtma yapmak için en az 5-6 yaprak geliştirmesini beklemek gerekiyor.

Emre İlhan ve yağmur beğendi.
maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2014, 14:15   #580
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Şu an bitkileriniz güneşsizlikten çok cılız ve şaşırtma yapmak için henüz çok küçükler.Öncelikle öğle sıcağı olmamak kaydıyla güneş görsünler. Daha sonra gerçek yaprakları çıkınca ve 10-15 cm sağlıklı fideler elde edince şaşırtma yaparsınız.

Emre İlhan beğendi.
yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2014, 19:38   #581
Ağaçsever

Karadavut's Avatar

Teşekkürler cevaplar için bende bunlar neden saç gibi uzuyorlar diyordum. Hemen az güneşli pencere önüne alıyorum. Bakalım kurtarabilecek miyim.

Eski 26-04-2014, 20:58   #582
Ağaç Dostu

horanlı.66's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2013
nane kolay kolay tohumdan çıkmaz, ektiğiniz nanede muhtemelen ölü nane idi, sebebi ise ektiğinizde farketmişinizdir nane çok küçük tohuma sahip bundan dolayı can taşımaları çok uzun sürmüyo size tavsiyem fırsat bulursanız pazara gidin orda top top nane satarlar mutlaka köklü kalmis olan vardır, onlari alıp bi kaç gün suda bekletip yukarıdaki sera ortamina ekerseniz birazda sabırla çok güzel naneler yetiştirirsiniz, ben bu yolla nanegillerden olan reyhan yetiştiriyorum...

hira beğendi.
horanlı.66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2014, 21:02   #583
Ağaç Dostu

horanlı.66's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2013
bu arada bi ayrı tavsiyem, eğer balkonunuz var ise uzun balkon saksılari var, direkt olarak onlara ekim yapmanizi tavsiye ederim bol ışık alan direkt güneş ışığı almayan bi cam önü olabilir, sebep olarak okuduğuma göre siz şaşırtma düşünüyosunuz galiba, maydanoz dere otu gibi bitkiler şaşırtılir ama biraz tutmama gibi sorunları vardır, ve sizi biraz üzerler, tecrübe ile sabittir...

hira beğendi.
horanlı.66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2014, 21:12   #584
Ağaç Dostu

birgaripyolcu's Avatar

Giriş Tarihi: 01-04-2009
Evet işik az.Randımansız olur o zaman

birgaripyolcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2014, 22:20   #585
Ağaçsever

Karadavut's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi horanlı.66 Mesajı Göster
bu arada bi ayrı tavsiyem, eğer balkonunuz var ise uzun balkon saksılari var, direkt olarak onlara ekim yapmanizi tavsiye ederim bol ışık alan direkt güneş ışığı almayan bi cam önü olabilir, sebep olarak okuduğuma göre siz şaşırtma düşünüyosunuz galiba, maydanoz dere otu gibi bitkiler şaşırtılir ama biraz tutmama gibi sorunları vardır, ve sizi biraz üzerler, tecrübe ile sabittir...
Tavsiyeellerinizi dikkate alacağım. Ayrıca bugün bir parkta yürürken nane bitmiş bir yerde ondan kopardım onu koklendirmeye çalışayım. Uzun saksilardan almıştım zaten olmazsa kalan tohumları da direkt saksıya ekerim.

Emre İlhan beğendi.
Eski 15-05-2014, 12:17   #586
Yeni Üye

Çelikbey's Avatar

Giriş Tarihi: 15-05-2014
Merhaba çiçek severler...
Forumunuzda yeniyim ve ilk mesajım.

Şanlıurfa'dayım ve balkonda cherry domates yetiştirmek istiyorum.
İsrail tohumlarının ürün vermediğini duymuştum, acaba bu cherryler de aynı sorun var mıdır? Bilginiz var mı? Yoksa deneyip öyle mi grelim?

Teşekkürler...

Çelikbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2014, 12:08   #587
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Ürün vermiyor değil, elinizde yerel tohum yoksa verimli olduğunu bildiğiniz bir hibrit tohumu ekebilirsiniz. Gelecek sene için tohum-takas etkinliğinde istediğiniz çeşidin yerel tohumunu talep edebilirsiniz.

Eski 16-05-2014, 12:41   #588
Yeni Üye

Çelikbey's Avatar

Wink Birkaç tip çiçek ekimi sorusu

Çarkıfelek çiçeği

Bu çiçeği tek tohum olarak orta boy saksıya mı ekeyim?

Sarkan Mor Çiçekli Lobelyayı da bir tohum olarak mı ekmeliyim? Niyetim uzun dikdörtgen saksıya ekip cam önünden sarkıtmak. Yoksa bol miktarda mı ekmeliyim?

Cevaplarınızı bekliyor, iyi, çiçekli günler diliyorum...

Eski 18-05-2014, 12:37   #589
Yeni Üye

Çelikbey's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmur Mesajı Göster
Ürün vermiyor değil, elinizde yerel tohum yoksa verimli olduğunu bildiğiniz bir hibrit tohumu ekebilirsiniz. Gelecek sene için tohum-takas etkinliğinde istediğiniz çeşidin yerel tohumunu talep edebilirsiniz.
Teşekkürler...

Eski 19-05-2014, 18:30   #590
mtl
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-05-2014
tohumdan başlayarak saksında domates yetiştirmek istedim.aslında her şey çok güzel gidiyordu.fidelendirdim daha sonra büyük saksılara aldım ama yaprakları sararmaya başladı.baya bir araştırdım, 2-3 günde bir sulayın kökleri güçlensin falan yazıyordu ama gittikçe ölüyorlar gibi.
şöyleydi ne güzel
toprak aldım humuslu toprak diye ondan mı oldu acaba.

mtl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2014, 20:37   #591
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-05-2014
Onerilerinize ihtiyacim var..

Merhabalar,

Minik bir bebegim var. Onunla butun gun evde oldugum icin bahcede terasta cicek sebze yetistirmeye merak sardim. Ama nerden baslanir, nasil yapilir hicbir fikrim yok. Ne toprak turunden anlarim ne gubreden ne tohumdan. Bu kara cahilin yardimlariniza cok ihtiyaci var )

Resimdeki ciceklerimi yapi marketten yaprakli cicekli aldim. Ustunde sardunya resmi gordugum topragida alip saksilara ektim. 1 ay oldu buyuduler simdilik cicekleri var Begonyamin yapraklarinin yanmasina ragmen cicek acmaya devam ediyor. Hepsini topraklari kurudukca bekletilmis musluk suyuyla suluyorum ( kuyu suyumuzda var hangisi daha iyidir? )

Birde bahcemizdeki kurumus dalli agaci kesip kendime kucuk bir yer actim sebze yetistirmek icin. Ogleden sonra ozellikle arka tarafa golge geliyor.
Burda domates biber gibi sebzeler yetisirmi dersiniz? **** neler uygun olur ne yetistirmeliyim?

Aslinda sorucak cok sorum var ama birazda siteyi okudukca ogrenmeye calisiyorum. Yardim ve onerileriniz icin simdiden cok tesekkur ederim.
[ATTACH][ATTACH][ATTACH]Name:  IMG_3586 copy.jpg
Views: 1538
Size:  40.3 KB[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]

Eklenen Resimler

tac_yaprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 17:52   #592
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-05-2014
Domates Fideleri

Merhaba son 4 senedir balkonda saksida çiçek yetistirmeye başladım. Daha çok soğanlı bitkiler tercih ettim ve başarılı da oldum diyebilirim
Şimdi yeni evimizde bir terasimiz var. Tamamen delirmiş durumda çiçek - bitki - sebze yetiştirmeye devam ediyorum. Bu süreçte de forumumuz ile tanıştım cok memnun oldum.
Benim sorum domates fideleriyle ilgili. Eminönu'nden domates, salatalik ve biber fideleri aldım. Maalesef tüm salatalık fideleri kurudu gitti
Biberler gayet inatçı 1-2 tane fire verdik.
Ama domates fidelerini tam anlayamadım. Son dönemde havalar çok tuhaftı malum yağış vs vardi ben de içeride tuttum ve püskürtme ile 3 günde 1 sadece toprağını suladim. Havalar düzelince güneşe çıkardım ve hepsi boyun büktü zar zor toparladım. Şimdi gövdesi kalınlaştırmaya başladı ve boyu uzadı. Fakar sararmış ve kuru yapraklar var üzerinde. ( uzun balkon saksilarinda yetiştiriyorum)

Ben bu noktadan sonra sulama ve bakım şartlarını sormak istiyorum. Sulamayı her gün mü yapmalıyım? Büyüyünce baska bir yere taşımalı mıyım? 2 fidenin fotosu var. Buna bakıp bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler

Eklenen Resimler

ipeki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 19:20   #593
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Ben domates, fide olarak alıyor ve dikiyorum. Dikerken toprağı bataklık gibi suluyor ardından fideleri açtığım çukurlara gömüyor ve çiçeklenmeye başlayıncaya kadar bir daha su vermiyorum. Çiçekler meyveye dönüşünce hafta bir veya yaprakları susuzluk belirtisi gösterince kadar su vermiyorum. Domates sebzeler arasında bildiğim kadarı ile suya en az ihtiyaç duyanı. Saksıda bile olsa her gün veya gün aşırı sulamanın doğru olmadığını düşünüyorum.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2014, 20:13   #594
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-05-2014
Merhaba
Balkonumda tohumdan domates, biber, salatalık yetiştirmeye başladım bu baharda. Domateslerim sarı sarı çiçekler açtı çok sevindim ama çiçeklerin büyüdükçe döküldüklerini farkettim. Domateslerimin yaprakları da içe doğru kıvrılıyor sebebi ne olabilir? Çilek fideleride ektim çilekleriminde çiçekleri dökülüyor **** çok küçüklen kızarmaya başlıyor
Solucan gübresi almıştım internetten gelişigüzel aralıklarla gübreliyorumda ama fayda etmiyor sanırım. Yardımcı olursanız seviniirim.

_kanije_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2014, 21:26   #595
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ipeki Mesajı Göster
Merhaba son 4 senedir balkonda saksida çiçek yetistirmeye başladım. Daha çok soğanlı bitkiler tercih ettim ve başarılı da oldum diyebilirim
Şimdi yeni evimizde bir terasimiz var. Tamamen delirmiş durumda çiçek - bitki - sebze yetiştirmeye devam ediyorum. Bu süreçte de forumumuz ile tanıştım cok memnun oldum.
Benim sorum domates fideleriyle ilgili. Eminönu'nden domates, salatalik ve biber fideleri aldım. Maalesef tüm salatalık fideleri kurudu gitti
Biberler gayet inatçı 1-2 tane fire verdik.
Ama domates fidelerini tam anlayamadım. Son dönemde havalar çok tuhaftı malum yağış vs vardi ben de içeride tuttum ve püskürtme ile 3 günde 1 sadece toprağını suladim. Havalar düzelince güneşe çıkardım ve hepsi boyun büktü zar zor toparladım. Şimdi gövdesi kalınlaştırmaya başladı ve boyu uzadı. Fakar sararmış ve kuru yapraklar var üzerinde. ( uzun balkon saksilarinda yetiştiriyorum)

Ben bu noktadan sonra sulama ve bakım şartlarını sormak istiyorum. Sulamayı her gün mü yapmalıyım? Büyüyünce baska bir yere taşımalı mıyım? 2 fidenin fotosu var. Buna bakıp bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler
Ürünleriniz gayet sağlıklı, o kuruma hava değişimlerine göre normaldir. Toprak nemli kalacak şekilde sulama yapmanız yeterli olacaktır. Çiçekler açtığı zaman fazla sulama işleminden sakınım. Saksı yüksek ise alt kısmına toprak koyup biraz daha yükseltebilirsiniz. Değil ise bu saksı yetersiz gelecektir.

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2014, 21:28   #596
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi _kanije_ Mesajı Göster
Merhaba
Balkonumda tohumdan domates, biber, salatalık yetiştirmeye başladım bu baharda. Domateslerim sarı sarı çiçekler açtı çok sevindim ama çiçeklerin büyüdükçe döküldüklerini farkettim. Domateslerimin yaprakları da içe doğru kıvrılıyor sebebi ne olabilir? Çilek fideleride ektim çilekleriminde çiçekleri dökülüyor **** çok küçüklen kızarmaya başlıyor
Solucan gübresi almıştım internetten gelişigüzel aralıklarla gübreliyorumda ama fayda etmiyor sanırım. Yardımcı olursanız seviniirim.
Çiçek sapları sararıp mı dökülüyor?

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2014, 13:51   #597
Yeni Üye

Merhaba
Evet çiçek sapından dökülüyor yaprakları da içe
doğru kıvrılıyor.

Eski 04-06-2014, 10:14   #598
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-05-2014
Nereden başlamalı ?

Merhaba,
eminönünden alıp saksıda yetiştirdiğim cheri domates beni heveslendirdi balkonumda 8 tane 10 lt pet şişelik 8 tanede 5 lt pet şişelik yer açtım
internet üzerinden saksıda yetişecek sebze tohumları sipariş verdim. bunları çimlendirip başlamak istiyorum

forumda bir çok başlık okudum ama kafam karıştı sormak istediğim bir kaç konu var

-toprak : sadece torf kullamak sanırım yeterli değil ve pahalı bunun için bir çözüm öneriniz var mıdır?
- istanbul avrupa yakasındayım 50 lt lik gübeli bahçe toprağı 9 tl ye satan bir yer buldum ama ümraniyede bu yakada satan bildiğiniz bir yer varmıdır **** alternatif gidip ormandan toprak toplamak mı gerekir?

-balkonda sebze yetiştirmek için ideal toprak karışımı nasıl olmalı ?
-15 gün içerisinde bu toprağı nasıl daha verimli hale getirebilirim?
*evsel atıklar fidelerin yetişip dikime kadar olan sürede değerlendirilip bu karışıma katılabilir mi ? örneğin elimde 1 poşet bezelye kabuğu var çok kolay çürüyecekmiş gibi geliyor
* hazır gübre mi katmak gerekir ?

teşekkürler

Düzenleyen serquat : 04-06-2014 saat 10:36 Neden: edit
serquat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2014, 11:41   #599
Yeni Üye

Bir kişi bile cevap vermez mi kaç gündür ?Artık cevaba da gerek kalmadı

Eski 05-06-2014, 11:58   #600
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Fotoğraf eklenmediği zaman "şu olabilir, bu olabilir" diye yorum yapamıyoruz. Ekleseydiniz bilen biri hemen ne olduğunu söylerdi.

tortunga beğendi.

Etiketler
acemi, bahçıvan, balkon, sebze, soru, sorun, yetiştiricilik

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024