agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Alışverişler ve İlanlar Hakkında (http://www.agaclar.net/forum/alisverisler-ve-ilanlar-hakkinda/)
-   -   Ankara: saksı, torf, perlit, bitki, İlaç, el aletleri alınabilecek yerler (http://www.agaclar.net/forum/alisverisler-ve-ilanlar-hakkinda/15420.htm)

k0900 06-05-2009 23:56

Ankara: saksı, torf, perlit, bitki, İlaç, el aletleri alınabilecek yerler

Yaklaşık bir haftadır, çilek için siyah naylon ve perlit aradım. Budum, arayanlarda rahat bulsun, alternatif yerleri bilenler duyursun, faydalanalım.

Siyah naylon : Ulus, yanan modern çarşının yanında.
Perlit : Isı yalıtım malzemesi satanlarda , 0.2 M3 20 TL.

nevsune 07-05-2009 08:31

Perlit, daha az almak isteyenler için 10 lt.lik paketlerde Bauhausda da bulunuyor (yakınlarda bakmadım ama hala vardır herhalde). Fiyatı da sanırım 1,5-2 lira gibi bir şeydi.

k0900 07-05-2009 16:20

En ucuz torfu (20 LT : 3 TL) Karşıyaka'da peyzajcılarda buldum.

k0900 09-05-2009 20:54

Asatat (şeffaf dayanıklı PVC levha) 3 mm kalınlığa kadar farklı enlerde; Posta caddesi Finansbanktan sonrakı 2. pasaj içinde. Ankara'daki araştırdığım en ucuz fiyat.

Bir önceki pasaj içinde;
PVC kaplı ( Gergi, askı için) çelik halat 3 mm : 0,30 TL/MT Aynı yerde gergi aparatlarıda var.

k0900 12-05-2009 00:03

Emprenye işlemine tutulmuş ahşaplar Ostim Atisan sanayi sitesinde emprenye uygulamacısında ticarette Bahaus fiyatlarının yarısı civarında.

Bodur elma terbiyesi için 3 mt boy 8 cm çap ahşaplar için aldığımız fiyat 8-9 TL.

denizakvaryumu 12-05-2009 07:38

Araziye sınır belirlemede kullanacağım naylon şerit veya rafya vb.ürünleri nerede bulabilirim.

ormancık 12-05-2009 07:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu (Mesaj 419421)
Araziye sınır belirlemede kullanacağım naylon şerit veya rafya vb.ürünleri nerede bulabilirim.

Sn.denizakvaryumu,

Hayırlı olsun diyelim. Ufuktaki projeler gerçekleşti herhal? Sizin adınıza çok sevindim.

Ne diyelim darısı başımıza.

Tekzen de varmış ancak fiyatlarını bilmiyorum.Öğrenince özelinize atarım.

k0900 12-05-2009 08:28

Sn.denizakvaryumu,

Hayırlı olsun, arayışlarınız bitmiş, gönlünüzdek, yeri almış olduğunuzu dilerim, sağlıkla keyfini sürün.

Bahsettiğiniz, kırmızı beyaz ya da sarı 5,10 cm lik şeritlerse en uygun ulus, posta caddesinde yanan modern çarşı karşısında.

Metre uzunluğunu sorunuz.

M.Sema 12-05-2009 09:19

Sn denizakvaryumu; ben de hayırlı olsun, sağlıkla, mutlulukla bahçenizle uğraşabilin dileklerimi iletiyorum. Demek ki gerçekten isteyince oluyormuş bakın ben hala balkonda cenk ediyorum.:D

denizakvaryumu 12-05-2009 09:26

El sıkıştık anlaştık, ön anlaşma yaptık. Elektriği olmayan, yağmur yağdığı zaman gidilemeyen, kuş uçmaz kervan geçmez,kenelerin bol olduğu bir yer.

Tam istediğim gibi :)

Kesin olarak satış olmadığı için denizakvaryumunun bahçesi gibi bir başlığı şimdilik açamıyorum, 24 mayısa kadar netlik kazanacak.

Olursa ayağımı sürüyeceğim ve tüm Ankara'lıları da komşu yapacağım.:D

Balıkçı Serdar karşı tepe komşum.Dumanla haberleşmeyi sağlıyoruz :)

gilan 12-05-2009 10:09

Hayırlı olsun, keyifli bahçeler dilerim :)
Bir kaç yıla çok güzel bir berry bahçeniz olur gibi geliyor bana :)

Başlığa katkı:
Plastik Viyol
Ulus'ta halin sağ tarafında, hal ile otoparkın arasında kalan ufak bir dükkan var. Çalışlar Ticaret sanırım adı. 45lik ve 70lik viyol var, fiyatı 1.5TL.

denizakvaryumu 12-05-2009 10:13

Teşekkürler...

Olursa çimle kaplı, standart, düzgün bir bahçe olmayacağı kesin.

Dışardan bakınca düzensiz ama kendi içinde düzenli, ingiliz-japon karışımı sui generis tarzı bahçe olacak.

sabah 12-05-2009 12:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu (Mesaj 419539)
..Tam istediğim gibi :)
.. 24 mayısa kadar netlik kazanacak...

İstediğiniz gibi bir yer bulmanız çok güzel olmuş. :rolleyes:

Gelişmeleri merakla bekliyoruz.

Sizin bahçe üzümsüler ve tıbbi bitkiler için de güzel bir koleksiyon bahçesi olacak, değil mi?

gilan 13-05-2009 11:31

Peki Ankara'da fıstık çamı kabuğu nerede bulunur?

BalıkcıSerdar 13-05-2009 11:34

"fıstık çamı kabuğu":confused:

Ağacının kabuğu mu? tohumunun kabuğumu? ayrıca ne için? Bende bir kaç tohum olacak işinize yararsa verebilirim.

gilan 13-05-2009 11:42

Ağacının kabuğu :)
Saksı harcı için arıyorum. Burada preacox orkide saksı harcı için önermiş. Yanlış hatırlamıyorsam turunçgiller için de öneriliyordu.

BalıkcıSerdar 13-05-2009 11:45

Valla yeni çimlenen fıstık çamlarımın ağaç olupta kabuklarını alabilmem için biraz beklemen gerekecek sanırım:p

Ama araştırırım, Orman fidanlıklarına yolunuz düşerse oralarda belki bulabilirsiniz.

M.Sema 13-05-2009 13:07

Sevgili Gilan sizin için netten araştırırken Şöyle bir bilgiye denk geldim.Çam ağaçları üzerindeki beyaz pamuksu tırtıl keseleriyle kendini belli eden Çam kese böcekleri aslında bir kelebek türüdür ve bu kelebeklerin tırtılları ülkemizdeki orman zararlısı böcekler açısından önemli bir yer işgal etmektedirler. Üst üste birkaç yıl bu zararlının tahribatına uğrayan ağaçlarda boy büyümesi gerilemekte ve hacim kaybı olmaktadır... Çamkese böceğinin tahribatı kış aylarında yani ağacın gelişme dönemi dışında olduğu için herhangi bir ölüm söz konusu değildir. ancak yoğun ve arka arkaya birkaç sene devam eden tahribat ağacı zayıf düşürerek kabuk böcekleri ve diğer sekonder zararlıların gelmesine zemin hazırlamış olur.
Bu ağacın kabuğunu aldığınızda eve yeni börtü-böcekte getirebilirsiniz. Bazen insanın (özellikle benim) aklıma gelmiyor bu ufak detaylar.

gilan 13-05-2009 13:44

Teşekkür ederim. O zaman Preacox da bu gibi nedenlerle dezenfekte olması gerektiğini söylüyordu.
Belki torf gibi hazır poşetli hali falan vardır, o zaman güvenli olur.

denizakvaryumu 13-05-2009 13:51

Orkide için düşünüyorsanız, Bauhausda ithal paketlerde satılıyor.

M.Sema 13-05-2009 17:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu (Mesaj 420639)
Orkide için düşünüyorsanız, Bauhausda ithal paketlerde satılıyor.

Siz Bauhausda çalışıyordunuz değil mi?:D

BalıkcıSerdar 13-05-2009 22:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi M.Sema (Mesaj 420832)
Siz Bauhausda çalışıyordunuz değil mi?:D

Tam isabet:p

Eldeki verilere bakarsak en doğru teşhis:p

Akşam akşam beni güldürdünüz, Allah'da sizi güldürsün Sema Hanım:D

Yalnız bu mesajınızı silin Sn. Denizakvaryumu görmesin:D

denizakvaryumu 13-05-2009 22:37

Hışşşşt Bauhausda çalıştığımı kimseye söylemeyin...:D

Annem beni Koçtaş da çalışıyor biliyor.

BalıkcıSerdar 13-05-2009 22:41

Yok kime söyleyeceğiz canım bize ne:)

Özelliklede Sn. Malina duymasın, Bauhaus'tan Ağaçlar.net üyelerinin alacağı her ürün için sizden yüzde ister:D

Teyzeye söylemeyeceğime söz veremem işte:D:D

gilan 14-05-2009 10:11

Peki, Ankara'da ahşap bahçe çiti işi yapan Ostim'de, Siteler'de falan yerler var mı?

30-40 cm yükseklikte ahşap çit istiyorum. Ama şu resimdekilerden değil. Araları boşluklu, çit şeklinde olanlardan istiyorum. Praktiker ve Bauhaus'ta yok. Koçtaş'ta tam istediğim gibi var ama kalmamış, ve ithal mal olduğu için de ne zaman geleceğine dair birşey söyleyemiyorlarmış. (Tahtadan bahçe çitini ithal etmemiz de oldukça acı bir durum aslında.)
Aslında alıp elime dekupajı kendim yapmak isterim ama zaman sorunu işte...

k0900 14-05-2009 11:55

2 Eklenti(ler)
Resimdeki çiti en ucuz Koçtaş'tan alabilirsiniz.

Diğer yapı marketler biraz faklı ebattakilerini yüksek bedelle satıyorlar.

Yukarda emprenye ahşap ile ilgili verdiğim adresten ahşabı çok ucuz alabilirsiniz, ancak tam silindir halindedir.

Bu çit için galvanizli tel ile zınbayada ihtiyacınız var. Kesim için marangozada.

Size önerim; tornalanmış emprenye yuvarlak kesitli ahşap (çap 3-4 cm) fiyatı alın, 30-35 cm boylarda kesririp yanyana yarısı toprağa gömün.

Resim size bir fikir verebilir. Bu kazıklar 1 yıl önce bahaustan alındı) şimdi olsa bende bu parayı vermezdim :)

gilan 14-05-2009 12:02

Ben araları açık olup, arasına yatay tahta çakılı olanlardan istiyorum. İfade edemedim pek ama :)
Tam istediğim şekil Koçtaş'ın eve gelen kataloğunda vardı, akşam taratıp bu mesaja koyarım, internet sitesinde o dediğim yok.

Resimler kendi bahçenizden galiba. Uzundan kısaya dizilim güzel olmuş :)

k0900 16-05-2009 16:51

2 Eklenti(ler)
Evet, bahçemden:)

Ümitköy köy içindeki peyzajcılarda.

Yeni bir Phlox 5 TL.

Yer örtücü 0,40 TL

denizakvaryumu 16-05-2009 19:48

2.resimdeki buz çiçeği kışın Ankara'da ölüyor sanırım.

k0900 16-05-2009 19:59

Peyzajcı gide gele iyi tanıştık, çok yıllık olduğuna emin söyledi:)

Başka fotoğraf varsa yüklerim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024