agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Agaclar.net Toplantı ve Gezileri (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-net-toplanti-ve-gezileri/)
-   -   Orkide (Cattleya) serasına ziyaret (27 Ocak 2011) (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-net-toplanti-ve-gezileri/23093.htm)

OSMAN45 27-01-2011 18:53

Cattleya cenneti

5 Eklenti(ler)
Şimdi de güzelliklerden kareler:p

Güler 27-01-2011 18:54

Güler saksıyı kaptığı gibi, ahhh bunlar benim olsa diyor ama bu arada hozat da yüzünü, gözünü kapatıp " dayanamayacağım ben, bu güzellikleri görmesem daha iyi mi" diyor, acaba?

Güler 27-01-2011 18:56

Sevgili cemal.S'i de aldı bir düşünce " Ahh, ah, Aysel hanım da olsaydı burada" derken.

hozat 27-01-2011 19:04

Osman Bey,
Sizi yakından tanıdıkça, mizah yönünüz ortaya çıkıyor, bu tarafınızı bazı mesajlarınızdan algılamıştım.

Üçüncü fotğraf karesi de bunu doğruluyor, yanılmamışım.

Orda ne yapmaya çalışıyorum? Poz vereyim derken, poz olmuşum zaten.
Olsa olsa, güzellikler karşısıda gözlerim kamaşınca,onları korumaya almış olabilirim.

Bu şaşkın halimi çok beğendim, elinize sağlık.

betito 27-01-2011 19:11

Ah ah bir ben eksiktim. :)

Ayşe Yıldız 27-01-2011 19:12

Emin misiniz Sayın Betito. Bir tek siz mi yoktunuz? :(

aaylin 27-01-2011 19:13

muhtesemdi

Gercekten muhtesem bir gundu. Sirapinar'da oturmama ve cevre koylerin hepsini gezmeme ragmen Ishakli'ya neden daha once hic gitmedigime hayiflandim. Nur hanima ve kizina sonsuz tesekkur ederim. İkisi de cok cana yakin davrandilar. Orkideleri de sanat saheri gibiydi. Resmi yuklemeyi becerebilirsem yagliboya tablosunu yapmak istedigim bir tanesi varki, harika bence. Herkesle tanistigima cok memnun oldum. Hepiniz gercekten cok icten ve samimiydiniz. Ayrica Guler Hanim ve CemalS'ye de birer tesekkurum var. CemalS; hem budamayla ilgili cok guzel bilgiler verdi hem de benim icin Calomondin arastiracagini soyledi. Guler Hanim'da her zamanki inceligiyle bizleri gullerinden mahrum etmedi. Guler Hanim gulleri gelir gelmez dediginiz yerlerden keserek bahcedeki yerlerine diktim. Tekrar tesekkurler agaclar.net

Hhatice 27-01-2011 19:18

Çok güzel bakmaya doyamadım .Yok mu başka resimler ?
Sevgili Nur arkadaşımızı kutluyorum .Başarılarının bol kazanç getirmesini diliyorum .
Kıskanmadım canım neden kıskanayım .:))Bu güzel görüntüleri gördük ya nasılsa yine gideriz.

betito 27-01-2011 19:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ayse_afyonlu (Mesaj 748432)
Emin misiniz Sayın Betito. Bir tek siz mi yoktunuz? :(

Ayşe Hanım, gidebilecekken gidememek daha kötü, siz mesela İstanbul dışındasınız sanırım. İstanbul'da olup da gidememek var mı? Bir de iş günü olması engeldi. :) İnşallah başka zaman.

aaylin 27-01-2011 19:24

pembe ve sari ruya :)

2 Eklenti(ler)
Eklenti 190575

Eklenti 190576

hozat 27-01-2011 19:32

2 Eklenti(ler)
Güzel bir gündü, heimiz çok mutlu olduk.

Ama, katılamayıp ta gönlü bizimle olan dotlarımıza diyorum ki,
"Dostlar, gökteki yıldızlar gibidir.
Her zaman görmesek te, orada olduklarını biliriz.

Siz orada bizimleydiniz, kulaklarınızı çınlattık ve sizi yanımızda hissettik.

Bu fotoğraflar da kamaşan gözlerimi açtıktan sonraki mutluluğumu belgeliyor.

Eklenti 190573

Eklenti 190574

Not: alıntı yapamadım, mesaj 89 daki 3 numaralı fotğrafa bakmanız gerekiyor.
.

yaprak 92 27-01-2011 19:34

Güzel bir gün geçirmiş olmanın keyfiyle eve geldim.Nur hanım büyük emekle uğraşmış didinmiş ve sonucuçta harika seraya kavuşmuş.Bize de orkide şöleni sundu,emeğine yüreğine sağlık.Ayrıca ev sahipliği için de kızına ve kendisine teşekkürler...
Öncelikle uzun köy yollarında yalnız gitmemi önleyen Sn Osman 45 e,bana eşlik ettiği için sayın Cemal s. ye ve her zaman sorularımızı cevaplayan sayın Nuri Mürvet'e ve katılan tüm arkadaşlarıma başta bu seraya gitme fikrini oluşturan ve olgunlaştıran Sn Güler hanıma çok teşekkür ederim.

Benol Hazaroğlu 27-01-2011 19:42

Ben resimlerimi 15 gün sonra ekleyebileceğim. Bu bilgisayardan ekleyemiyorum.

Nur hanıma göstermiş olduğu misafirperlikten ve bu görsel şölenden dolayı çok teşekkür ederim.
Güler hanıma ayrıca teşekkür ediyorum. İstanbul da kalacağım bu kısa süre içinde böyle bir toplantı düzenleyip bana bu güzellikleri yaşatıp güzel insanları tanıma fırsatı verdiği için.

Zafer İnandıklı 27-01-2011 21:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 748377)
Sayın Zafer İnandıklı, siz de bu güzellikler içinde mest oldunuz değil mi?

Mest olmaktan da öte bir şey. Bu muhteşem güzellere bakarken hissettiklerimi, ifade edecek kelime bulamıyorum.

Bu gün yine hayatımızdaki en güzel günlerden birini yaşadık. Üsküdardan hareketle Cennet bahçesine vardık.
Mecidiyeköy ekibi bizden önce gelmişti, kısa bir sohbetten sonra seraya geçtik.

Aman Allahım, o muhteşem güzelleri görünce nutkumuz tutuldu, nefis bir koku ve harikûlâde bin bir güzellik, biz de bu güzellikten sarhoş aralarında dolaştık, doyasıya seyrettik, Ruhumuzu tıka basa doyurduk.
Sayın Nur Hanım, emek ve sevgiyle bir Cennet bahçesi yapmış, Eline yüreğine sağlık. Türleri hakkında da bizleri bilgilendirdi.

Ve sonra; Halil İbrahim sofrası açıldı karnımızı doyurduk, çaylarımızı içtik, güzel sohbetlere daldık. Cemal bey ve Nuri bey'in verdiği bilgiler ufkumuzu aydınlattı.
Ve yine muhteşem bir gün geçirmenin verdiği mutluluk ve huzurla dönüş yolculuğumuz başladı.

Tebrikler ve teşekkürler Nur hanım. Bu muhteşem güzellikler ve misafirperverliğiniz için.

Teşekkürler ağaçlar net. Varlığınla, var olduğumuz için.

Eşimin de benimle aynı duyguları paylaştığını özellikle belirtirim.
Sevgiler Saygılar.

Zafer İnandıklı 27-01-2011 21:30

5 Eklenti(ler)
Anlatılamaz, görmek lâzım.

Zafer İnandıklı 27-01-2011 21:32

2 Eklenti(ler)
Anlatılamaz, görmek lâzım

Nuri Murvet 27-01-2011 21:38

Merhaba

Buğün harika bir havada, harika arkadaşlarımızla, harika bir serada, harika bir ev sahibi ile, harika sohbetlerle, harika kekler, böreklerle anlatmam imkansız, harika bir gün geçirdik...

İlk başta sayın Güler hanıma, bu geziyi organize eden ve emeği geçen herkese, katılan tüm dostlara bu güzel günü bize yaşattılar çok çok teşekkür ederim...

Sayın Nur hanım ve kızınızın göstermiş olduğu misafirperverlik karşısında diyecek kelimeleri bulamıyorum, çok teşekkür ederim.

Seranıza çok emek vererek, harika bir iş başarmışsınız kutlarım, benim için görsel bir şölendi, daha hala orkidelerin etkisi altındayım, bu kadar emeğin ve çabanın gerçek değerinde kazançlar getirmesini temenni ediyorum.. Bu yüreğin bunu da başaracağına eminim... Her şey gönlünüzce olsun..

Fotoğrafları düzenliyorum paylaşıma devam edeceğim...

günebakan 27-01-2011 22:13

Muhteşem bir yer görmüş muhteşem bir gün geçirmişsiniz aklım da gönlüm de hep sizinleydi ama hafta içi olduğu için gelememekte vardı. Ne yapalım kısmet bahara artık:)

Uzaylı 27-01-2011 22:19

Sayın Nuri Murvet ; Her şey harika anladığım kadarıyla... Fotoğrafların hepsi süper. Buradan ben bile kayıtsız kalamadım. Orada olsaydım kendimi kaybederdim kesin. Kesin çok gülerdiniz bana. Hayranlıklar karşısında duygularımı gizleyemem. Çocuk tarafım ortaya çıkar.

Güler hanıma ise bayılıyorum. Lider vasfı olan süper bir organizatör. Güler hanım gerçekten siz de orkideler kadar harikasınız. İltifat değil samimi düşüncem...

Ekip te süper olmuş. Fotoğraflardan hepsini daha bir tanımış oluyoruz. Tam da tahmin ettiğim gibi. Yazılarınızdan sizleri tahmin ettiğim gibiymişsiniz. Ruhunuzn güzelliği yüzünüze yansımış.

Hepinizin gülen yüzleri hiç solmasın. Nice toplantılar görünüz inşallah.

Sevgiler...

Hhatice 27-01-2011 22:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi günebakan (Mesaj 748526)
Muhteşem bir yer görmüş muhteşem bir gün geçirmişsiniz aklım da gönlüm de hep sizinleydi ama hafta içi olduğu için gelememekte vardı. Ne yapalım kısmet bahara artık:)

Ah Günebakancım sorma bende resimlere baktıkça sanki gördüm ,kokularını hissettim .Bahara ne kaldı şunun şurasında sabredelim .Resimlerle idare edelim .

aygün 27-01-2011 22:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi betito (Mesaj 748429)
Ah ah bir ben eksiktim. :)

Ya ben, ya ben...!? :)

Güler 27-01-2011 22:35

Bahara mı? O zamana kadar cattleyaların sadece yeşil yapraklarını görürsünüz. Bizler bile gitmekte biraz geç kalmışız.
Açan cattleyaların üzerine Nur tarih atmış, neredeyse bir ay, hatta bir buçuk ay olmuş çiçeğe döneli.
Düşünsenize bir aydan fazla olmuş saksıdaki çiçeğin açışı. Ama halâ diri ve mis kokulu.

Gitmeyi düşünen arkadaşlar bir an evvel harekete geçmeli bence.

hozat 27-01-2011 23:41

4 Eklenti(ler)
Yaşananları katılan arkadaşlar çok güzel anlattılar.
Bana da özeti kaldı.

Azmin,sevginin, emeğin kahramanı, sevgili ev sahibimiz. Sonsuz teşekkürler..

Eklenti 190617

günün şanslılarından bir gurup

Eklenti 190618

Hayranlık turları başlıyor

Eklenti 190619

Eklenti 190620

hozat 27-01-2011 23:52

5 Eklenti(ler)
devam
hızını alamayıp kucaklaşanlar

Eklenti 190621
Eklenti 190622

Eklenti 190623 Ziyafet

Eklenti 190624 Centilmenlik

Eklenti 190625 Filanin güzeli

Ve mutlu son

Gezdik gördük beğendik,
yedik içtik eğlendik.
Bir kere yetmez bize,
Yine geliriz dedik.

İlkin 28-01-2011 00:23

Harika bir gezi olmuş, ah şimdi İstanbul'da olmak vardı. Aylardır aradığım Cymbidiumlari buradan da olsa görmek güzel oldu. :) Nur Hanım'ın emeklerine, anlatimli fotografları paylaşanların da ellerine sağlık. Türkiye'de bu büyüklükte bir seranın olması ne kadar güzel... Gezileriniz bol, hayalleriniz gercek olsun...

nrkrkmz 28-01-2011 00:46

Sevgili dostlarım,

Biraz daha iltifat ederseniz şımarmaktan başka yapacağım birşey kalmayacak...:p

Gerek seraya gelen gerekse buradan fotoğrafları görüp beni onurlandıran sizlere teşekkür ederim.:D

Bugün beni hakikaten çok mutlu ettiniz. Hayalden yaşamıma geçen bu sera cıvıl cıvıl (bugünki gibi) olduğunda can buluyor.

Sofram donandı çayım içildi çiçekler beğenildi benden mutlusu kim olabilir?

Ne zaman buralara yolunuz düşerse Hayal Bahçem'in kapısını çalmadan lütfen geçmeyin.

hozat 28-01-2011 00:55

Sevgili Nur,

Buna hakkınız var.

Şımarmak güzeldir..

cemal.S 28-01-2011 02:13

Merhabalar...!

Sabahın 07:30 zunda denizotobüsünde yerimi aldığımda Yalovalılar henüz uykudaydı diyebilirim. Yenikapıya rahat ve huzurlu bir yolculuk ortalık günlük güneşlik masmavi deniz ve yollara düşmüş dostluğun peşinden koşan bir divane daha ne olsun. Sonrası? Az sonra bakın neler yaşadı bu divane....
Unutmadan tüm bunları yaşamama sebep olup ellerini açıp gökyüzüne yarapbi günümüz güzel olsun diye dua eden GÜLER hanıma ve beni Mecidiye köyde donmaktan kurtaran OSMAN 45 hocama huzurlarınızda sonsuz teşekkürler.

Bir heyacan bir heyacan bende denizotobüsünden iner inmez doğru şehzade başında aldım soluğu. Buluşma yerimizin karşısında bir pastanede içilen iki bardak çayla başladı günüm. Buluşma ve araca yerleşir yerleşmez öyle sıcak bir karşılamaki sevgili İlhan ve beyefendi ile sanki kırk yıl önce birlikteymişizde ayrılmışız ve tekrar kavuşmuşuz Osman bey deseniz direksiyonda sanki onsekizinde delikanlı bir sohbet bir sohbet varın gerisini siz düşünün.

Mecidiye köyde ilk geçen toplantı yaptığımız kafede mola ve içilen çaylar kahveler. Artık burası ağaçlar netin kahvesi diye garsona takıldığımda önce kısa süreli bir şaşkınlık sonra tabii efendim demezmi. Anladımki unutulmamış ağaçlar net. Sonra sevgili meslektaşım Aytaç bey de bize katıldılar. Nihayet toplandık ve düğün konvoyu gibi hareket ettik hep beraber iki araç.

Yolda Yaprak 92 iki ile buluşma ve olduk üç araç yola devam. Çiçeği burnunda emeklimiz Yaprak hamfendi ile sıcacık sohbet ve artık düğün alayı girdi yeşil kapıdan içeriye. Araçtan inince tekrar bir kaynaşma ve sevgili NUR un ve kızımızın candan, içten karşılaması. Fotoğraf faslı bitti biz seradayız artık. Aman yarappi o ne güzellik insanın nutku tutuluyor mis gibi kokuda cabası. Tabii bu arada ben tam şaşkın inanmayan fotoğrafları incelerlerse görecekler.

İlk giren gruptan sonra Nuri beyler ve hamfendi de katıldılar ancak benim dikkatimi çeken her içeriye giren büyülenmiş ve şaşkın vaziyette. Nasıl olmasın müthiş bir güzelliğin yanında onca emek, bilgi, masraf hepsi iç içe. Bir ara Güler hanım içeriye hamak kurmaya bile kalktı inanın. Bu arada sağ olsun Nur hanım bütün bilgilerini bizlerle paylaşıyor cömertçe. Bir ara GÜLER hanım kayıp çay demlemeye gittiğini öğrenince eyvah yandı çaydanlıklar dedim allahtan internet bağlantısı yokmuş sereda yoksa kesin AĞAÇLAR NETTEYDİ ve sonuç malum.

İçerideki gezme faslımız devam ederken bir ara bir ıslık çaylar masamız hazır. Nur hanımın kızı ve diğer bayan arkadaşlar hazırlamışlar masayı. Masaki ne masa sanki Halil İbrahim sofrası. Gerçekten çok renkli ve değişik tadların buluşması gibi bir şey. Siz ömrünüzde hiç zeytinli ( Tuzlu kek) yedinizmi? Ya taa UŞAKLARIN diyarından bizler için uçağa atlayıp gelen haşhaşlı böreğe ne demeli. BENHOL hamfendi yüreğinizdeki sevgiyide katmışsınız içine sağ olun.Tatlılar gözlemeler hepsi ama hepsi yemede yanında yat cinsinden.

Bir baktım kimsenin çatal matal aradığı yok götürüyoruz hep beraber. Güler hanım gayet rahat nasıl olsa bir ayın sonunda 200 gram vermiş ya. Öyle güzel bir sohbet ortamı olduki ömründe mutfağı çocuklarının anasına terk etmiş ben bile börek tarifine katılmak zorunda kaldım. Çaylarrrr. Gayfeler hepsi şeker kızımızın elinden biri gelir biri gider.

Bir ara dışarıda sigara molasında sevgili AAYLA ile öyle dalmışızki sohbete az kalsın benim yüzümden aç kalacaktı garip. Burdan pişirip oralara kadar getirerek bizlerle bir lokmasını paylaşan herkese sonsuz teşekkürler. Kalkıp seraya geçip şaşkın şaşkın dolaşıp gelenler tekrar katılıyorlar sohbete.

Bir ara bir telefon GÜLER hanıma arayan kim olabilir sizce ? AGAÇLAR NETİN tatlı sert Zabıta müdürü MALİNADAN selam hepimize. ( Ah Cemal ah kesin kovuldun) Bizde selam yollayarak teşekkür ettik kendilerine. Sevgili ozanımız HOZAT bir şen bir şen sanki sınıfta sağolsun. Portakallı kekte süperdi vallahi. Bilgi alışverişi çelik paylaşımı derken bir baktım ki akşam olmuş. İki tane çok güzel köpekleri var Nur hanımın ve kızının gerçekten eğitimli ve özeller. Vedaları hiç sevmem ancak elimiz mecbur.

Huzurlarınızda NRKZI arkadaımıza ve genç kızımıza bize gösterdikleri misafir perverlik için tekrar tekrar teşekkürler.
En kısa zamanda eşim ve küçük sansarlarla tekrar ziyaret edebiliriz sanırım.

SAYGIYLA.

ankstel 28-01-2011 07:48

Cemal bey Kaleminize sağlık bir gün bu kadar güzel ifade edilir.
kutluyorum siz okurken o günü tekrar yaşadım .

her şey gönlünüzce olsun

Suna 28-01-2011 08:09

Bir şey dikkatimi çekti sera sizler yokken çok güzeldi ama sizlerle muhteşem olmuş.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024