agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Toplantı ve Gezileri
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-02-2010, 21:41   #1
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Bursa Ekibi Bahar Toplantısı (25 Nisan Pazar)

Uzun zamandır benim değerli hemşehrilerim bir toplantı yapamadı. Ben Bandırmaya gittim toplantılar da söndü gitti

E ama yeter artık, tarihi belirledim. Umarım o vakitte bir işim ve işiniz çıkmaz. Yeri tarih yakınlaşınca ilan edeceğim. Tarih değişebilir ama gene nisan ayı içerisinde olacaktır...

Bomba gibi bir toplantı olur umarım, duyanlar duymayanlara duyursun...

Mayıs ayı sonlarına doğru Uludağ yürüyüşe çıkmayı planlıyoruz. Geçen sene çıkmıştık..

Uyumayın Bursalılar....

Yer: Soğanlı Botanik Park/ Botanik Hasbahçe Kafe
Tarih: 25 Nisan 2010 Pazar
Saat: 12.00

Katılım listesi;

1 - Sebahattin Sargın
2 - Kumyaka2010
3 - oki_1655 (oktay)
4 - Bahar Erdem ve ailesi
5 - Gürsels
6 - Uzman16 (Bir aksilik olmazsa.)
7 - ....?
Katılacak olan arkadaşlarımızın listeyi kopyalıyıp isimlerini eklemeleri rica olunur...

Sevgiler

Düzenleyen Sebahattin Sargın : 21-04-2010 saat 14:57
Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2010, 21:44   #2
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Sevgili Sebo.. Varız arkadaş..(Uludağa çıkışa)

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2010, 21:46   #3
Ağaç Dostu

Mayıs ayında Uludağ yürüyüşümüzü yapmayı planlıyoruz haberiniz ola, beni kırmayıp siz toplantıyada gelirsiniz. Bandırmaya geldiniz Bursayada gelirsiniz kısmet olursa değil mi?

Sevgiler

Eski 25-02-2010, 22:02   #4
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Uludağa çıktığımızda, mangal yapacaksak neden olmasın? Şaka, şaka... Rahmetli Babam ve arkadaşları, öğretmenlik yıllarında Uludağa kayakla çıkar ve inerlermiş..Tabii o zaman, bu kadar şehirleşme yokmuş..Hatta son zamanlara kadar siyah beyaz fotoğraflarıda vardı.. Sevgili Sebo, hele o günler bir gelsin..Hayırlısı. Her şey gönlünce olsun..

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2010, 22:08   #5
Ağaç Dostu

Elbetteki sucuk ekmek olacak yürüyüşümüzün ortasında, çünkü zorlu bir parkurdan gideceğiz. Bu yürüyüşte benim öncelikli amacım endemik bitkileri araştırmak ama sucuk ekmekte yanında cabası =))

Sevgiler

Eski 25-02-2010, 23:03   #6
Ağaç Dostu

uzman16's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2007
Galeri: 119
Ben hem toplantıya hem de yürüyüşe katılmak isterim.

uzman16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2010, 23:11   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2009
Galeri: 43
Ben de ben de... Soğuk olmaz değil mi o dönem havalar?

köknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2010, 23:24   #8
Ağaç Dostu

Zaten bir gelmeseniz darılacaktım size =) İade-i ziyaret yapmış olursunuz , soğuk olsa bile aşırı derece de olmayacaktır. Gerçi küresel ısınma malumunuz havaların ne olacağı belli olmuyor, bir bakmışsınız o gün hava günlük güneşlik olur...

Benim gibi endemik bitki araştıranlar için çok güzel bir yürüyüş olacak. Yalnız yorulacaksınız ve bol bol ter atacaksınız haberiniz ola, ama yediğiniz sucuk ekmekler ve ya börekler bunları size unutturuyor. Temiz hava, yemyeşil doğa, farklı bitki örtüsü ve çiçeklerde cabası =)

Ama Uludağ yürüyüşümüz şu an ikinci planda, öncelik 11 Nisanda ki sohbet toplantımız...

Sevgiler

Eski 25-02-2010, 23:31   #9
Ağaç Dostu

Sohbet toplantınıza da yürüyüşe de geleceğim sevgili Sebahattin.
Hava serin bile olsa yürüyor olacağımız için üşümeyiz haklısın. Yine de havanın günlük güneşlik olmasını tercih ederim. Endemik türleri çiçekleri böcekleri tertemiz havayı kim sevmez ki? Çok güzel bir etkinlik olacağından eminim. Ben de daha bugün sevgili zelişe "Kapıdağ gezisi yapar mıyız?" demiştim. Önce Uludağı sonra Kapıdağ' ı karışlarız belki ne dersin? Mevsim müsait olsaydı biz de yamadori bonsai adayları bakınırdık; artık seneye...
Not: Ben çok zor yorulurum en son havlu atan ben olacağım

Eski 25-02-2010, 23:55   #10
Ağaç Dostu

Kapıdağ yarım adası mı, harika bir fikir bu. Pazar günü bu konuyu konuşalım Sevgili Köknar, belki Kapıdağa ait endemik bitkiler bulabiliriz...

Sevgiler

Eski 26-02-2010, 00:23   #11
Ağaç Dostu

Tamamdır...

Eski 26-02-2010, 12:18   #12
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Sevgili Sebo, Bahar toplantısı değil ama bir aksilik olmazsa, Uludağ yürüyüşüne varım.
Sen tarihi haber ver zamanı gelince.

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2010, 17:05   #13
Ağaç Dostu

Oleeyyy

Bu habere çok sevindim Vildan Hanım, Bahar toplantısında Uludağ yürüyüşünün tarihini de kararlaştıracağız. Size haber veririm ben...

Sevgiler

Eski 26-02-2010, 23:25   #14
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

kumyaka2010's Avatar

Giriş Tarihi: 27-12-2009
Galeri: 1
Sevgili Sebahattin .
Bursa toplantısına çok sevindim . Yeni olmak kaydı ile arkadaşları tanımak çok guzel olacak . Bursanın neresinde yapmayı duşunuyorsunuz ? Mudanya isttanbuldan gelecekler içinde uygunmu ? Kumyakada çaylar benden . Belki benim torunlarımla dikecegim 50 adet fıstık çamınada denk gelir . Sevgi ve selamlarımla .

kumyaka2010 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2010, 20:58   #15
Ağaç Dostu

Sevgili Kumyaka;

Güzel fikirleriniz için teşekkür ederim. Memleketim olan Mudanya şehir dışından gelecek üyelere ters gelebilir. Nitekim Bursalı üyelerimiz içinde aynı durum düşünebilir. Yeri daha düşünmedim, büyük bir ihtimal Heykel tarafları olacaktır. Mart ayının sonlarına doğru yeri belirlemiş olacağım...

Sevgiler

Eski 27-02-2010, 21:17   #16
Ağaç Dostu

yıldıztozu's Avatar

Giriş Tarihi: 25-02-2010
Merhabalar Sebahattin Bey,
Uludağ Yürüyüşüne katılmayı ben de çok isterim.
Kapıdağ da çok güzel olur. İstanbul'da yaşıyorum ama eşim Bandırmalı ve onlar öğrenci oldukları dönemde Kapıdağ'da yürüyüşler yapmışlar. Böyle bir aktivite olursa eşimle gelmek isterim, sizin için bir sakıncası olmazsa.

yıldıztozu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2010, 21:24   #17
Ağaç Dostu

Merhabalar Sevgili Yıldıztozu;

Sakıncası olur efendim zira yeni üyeleri almıyoruz

Hiç olurmu, sakıncada ne demek? Biz agaclar.net ailesi olarak yeni üyelerimize ve dostlarımıza her zaman açığızdır...

Yarın Balıkesir Ekibi Bonsai atölye çalışmamız var, Kapıdağ yürüyüşünü orada konuşacağız.

Forumdan ayrılmayıp ve bu başlığı takip etmenizi rica edeceğim. Bu sayede gelişmelerden haberdar olabilirsiniz...

Sizi ve eşinizi aramızda görmek bizi sevindirecektir. Eşiniz bize eski Kapıdağ ile şimdi ki Kapıdağ arasındaki farkları anlatır zaman içerisinde oluşan değişimleri gösterir. Bu bizi mutlu edecektir...

Ayrıca güzel Türkçemizin imla ve yazım kuralları konusunda gösterdiğiniz hassasiyetiniz içinde teşekkür ederim...

Sitemize ve agaclar.net ailesini hoşgeldiniz
Sevgiler

Eski 27-02-2010, 23:12   #18
Ağaçsever

samowan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2006
Galeri: 2
Cok bile ara verdik. Gecen yurusumuzde katilim az olmustu, umarim bu sefer daha kalabalik gideriz.

samowan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2010, 23:19   #19
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sebahattin Sargın Mesajı Göster
Merhabalar Sevgili Yıldıztozu;

Yarın Balıkesir Ekibi Bonsai atölye çalışmamız var, Kapıdağ yürüyüşünü orada konuşacağız.

Eşiniz bize eski Kapıdağ ile şimdi ki Kapıdağ arasındaki farkları anlatır zaman içerisinde oluşan değişimleri gösterir. Bu bizi mutlu edecektir...
Sevgili sebo,
Kapıdağ yürüyüşü planını ilk defa duyuyorum.
Yaklaşık 50 yıl önce o zamanın belediye başkanı Hasan Sur ve yetkililerle Bandırma su ihtiyacını karşılayan kaynakları tek tek gezmiştik. Ayrıca gençliğimizde birkaç arkadaş Kapıdağ ın güney yamaçlarında çok bölgeyi karış karış dolaştık. Aşağı yapıcının yamaçlarında dalları üzerinde ayakta yürünebilen bir çınar ağacı vardı. Umarım hala duruyordur. Duruyorsa tarihi ağaçlar arasına girebilir diye düşünüyorum.
Herşey gönlünce olsun

OSMAN45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2010, 23:31   #20
Ağaç Dostu

Sevgili Osman Bey;

Kapıdağ yürüyüş tarihimiz kesinleştiğinde belki sizde bize eşlik edersiniz, o çınarın orda olup olmadığını bizzat kontrol edersiniz.

Sizi aramızda görmek bizi de mutlu edecektir..

Sevgiler

Eski 27-02-2010, 23:32   #21
Ağaç Dostu

Sevgili OSMAN45 Kapıdağ yarımadasını sanırım 3 sefer dolaştım, en kuzey sahilinde bulduğum kocaman deniz kabuklarını hala saklarım. Bahsettiğiniz ağaç çınar mı? Benzer bir ağaç olduğunu biliyorum.
Ben çok güzel bir gezi olacağını düşünüyorum. Çok istiyorum sizler gibi dostlarla tekrar görebilmeyi o güzellikleri.

Eski 28-02-2010, 02:02   #22
Ağaç Dostu

oki_1655's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2009
Sevgili Sebahattin bende katılıyorum bu kez Bursa toplantısına. Yer belirlememişsin daha anladığım kadarıyla. Bana düşmez belki ama yanlış anlama sadece öneri olarak söylüyorum.

O günlerde İnkayada ki çınar da çok güzel olur. Gerçi şehir dışından gelen arkadaşlar için Mudanya ters olcaksa orası da ters olacaktır ama, katılım sayısı 1 nisana kadar belirli olursa, ben de ona göre bir kaç tane minibüs falan ayarlayabilirim tabi isterseniz.

Ona görede belirli bir yerde toplanıp oraya ya da başka bir yere (mesela botanik park falan) gidilebilir diye düşünüyorum.

Eğer bir şey yapmamı isterseniz her zaman yardımcı olmaya açığım.

Saygılar...

Düzenleyen Sevilay : 28-02-2010 saat 16:38
oki_1655 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2010, 13:23   #23
Ağaç Dostu

yıldıztozu's Avatar

Giriş Tarihi: 25-02-2010
Sebahattin Bey,
Çok teşekkürler.Takipte olacağım.

yıldıztozu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2010, 16:25   #24
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-10-2009
çok güzel bi proje

behiye dizdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2010, 22:13   #25
Ağaç Dostu

Sevgili Oki;

Fikriniz ve ilginiz için teşekkür ederim, İnkayada bir kez toplantı yapmıştık. Bu güzel fikrinizi toplantımızda daha detaylı konuşur ve ileri ki organizasyonlar için değerlendiririz. Toplantı yerini mart ayının sonlarında açıklayacağım...

Sevgiler

Eski 10-03-2010, 10:40   #26
Yeni Üye

Gürsels's Avatar

Giriş Tarihi: 29-01-2008
Sebahattin bey merhaba,

En son kültürparktaki toplantıya katılmıştım. Daha sonra siteye girmeye pey vaktim olmamıştı. Birkaç gündür siteye tekrar girdiğimde bursa toplantısı ve kapıdağ gezisi ile ilgili bilgileri okudum.

Sizlerle daha önce de görüştüğümüzde daha önce bursa ve çevresinde trekking sporu yaptığımı anlatmıştım sanırım. Bursada yapılacak toplantıya katılacağım. Uludağ ve Kapıdağ gezileri için de bir iki önerim olacak. Uludağ'ın insan eli değmemiş, fauna ve flora açısından çok zengin birkaç yerinden birisi benim daha önce defalarca gittiğim yer olan; Saitabat Köyü şelalesi üzerinde, 2-3 saatlik bir yürüyüşle çıkılabilecek Gölçukuru Yaylası ve Tozuyan Şelalesi. Burası volfram madeni hemen altında, saitabat ve derekızık köylülerinin çilek ile kazanç sağladıkları bir cennet. Burada çilek Ağustos ayında çıkıyor. Doğal güzelliği, havası, suyu, tabiatı,vb. her şeyiyle bir cennet.

Kapıdağ gezisi ile ilgili olarak ta (Erdek, Ocaklar beldeli olarak) tavsiyem Kapıdağ'ın zirvesinde bulunan Kirazlı Manastırı. Erdeğin girişinde Düzler mevkiisinden,Aşağı ve Yukarı Yapıcı köylerinin yanından, orman içinden geçilerek ulaşılan tarihi manastır. Şu an bir kısmı yıkık durumda. Ayrıca buradan arabayla kısa bir yol ile Kapıdağ yarımadasındaki Ballıpınar köyüne ve denize de gidilebiliyor. Yürüyüşten sonra burada denize girmek zannederim herkesin hoşuna gider. Kirazlı Manastırını bazı üyelerimızin de bildiğini hatta gittiğini düşünüyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Gürsels Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2010, 13:56   #27
Ağaç Dostu

Merhaba Gürsel Bey;

Nisan ayında ki toplantıya mutlaka katılmalısınız

Uludağ konusundaki önerilerinizi içinde teşekkür ediyorum, sohbet toplantısı sırasında bunları sizden daha detaylı bir şekilde dinlemek isterim. Forumdan ayrılmayınız lütfen

Sevgiler

Eski 10-03-2010, 23:17   #28
Ağaçsever

samowan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2006
Galeri: 2
Gursel Bey, bizim gibi trekkinge ac gencler icin bulunmaz nimetsiniz. Biz haziriz, en kisa zamanda guzel haberleri bekliyoruz.

samowan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2010, 23:52   #29
Ağaç Dostu

Smile

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Gürsels Mesajı Göster

Sizlerle daha önce de görüştüğümüzde daha önce bursa ve çevresinde trekking sporu yaptığımı anlatmıştım sanırım. Bursada yapılacak toplantıya katılacağım. Uludağ ve Kapıdağ gezileri için de bir iki önerim olacak. Uludağ'ın insan eli değmemiş, fauna ve flora açısından çok zengin birkaç yerinden birisi benim daha önce defalarca gittiğim yer olan; Saitabat Köyü şelalesi üzerinde, 2-3 saatlik bir yürüyüşle çıkılabilecek Gölçukuru Yaylası ve Tozuyan Şelalesi. Burası volfram madeni hemen altında, saitabat ve derekızık köylülerinin çilek ile kazanç sağladıkları bir cennet. Burada çilek Ağustos ayında çıkıyor. Doğal güzelliği, havası, suyu, tabiatı,vb. her şeyiyle bir cennet.

Kapıdağ gezisi ile ilgili olarak ta (Erdek, Ocaklar beldeli olarak) tavsiyem Kapıdağ'ın zirvesinde bulunan Kirazlı Manastırı. Erdeğin girişinde Düzler mevkiisinden,Aşağı ve Yukarı Yapıcı köylerinin yanından, orman içinden geçilerek ulaşılan tarihi manastır. Şu an bir kısmı yıkık durumda. Ayrıca buradan arabayla kısa bir yol ile Kapıdağ yarımadasındaki Ballıpınar köyüne ve denize de gidilebiliyor. Yürüyüşten sonra burada denize girmek zannederim herkesin hoşuna gider. Kirazlı Manastırını bazı üyelerimızin de bildiğini hatta gittiğini düşünüyorum.

Saygı ve sevgilerimle,
Ben çok sevdim bu planları

Eski 17-03-2010, 23:49   #30
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-03-2010
merhaba yeni üyeyim etkinliklerden özellikle yürüyüşten haberdar olmak istiyorum

ranunculaseae Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024