agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Çalışmaları
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-11-2006, 18:34   #31
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Ben Miskciyan'la ilgili soruyu sorunca ünal bey," oo kim bu bey" dedi," çok zaman geçti Miskciyan'ı tanıyan kalmadı "diye ekledi..
Kaktüse yoğunlaştıkları için orkidelerden uzaklaştıklarını, ithal çiçeklerin baskısının yerli üretimi zorladığını, kimsenin çok hevesli olmadığını söyledi..
Ama genede bir faydası olacaksa seve seve yardım edebileceğini ekledi.

Bonsai konusunda konuşmak için önümüzdeki günlerde tekrar gitmeyi planlıyorum Ünal beye, Gitmeden sizle haberleşirim konuyu daha detaylı konuşuruz..

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2006, 20:40   #32
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Memet eline sağlık, çok güzel olmuş, kutlarım.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2007, 23:19   #33
Ağaçsever

serengeti's Avatar

Giriş Tarihi: 22-12-2006
Galeri: 4
Praecox
Nekadar güzel bunları bilip paylaşmak teşekkür ederim. Rumelikavağında Ünal beyin yeri hala duruyor, en son halini görmedim ama iyki hatırlattınız bu hafta içinde oraya mutlaka gideceğim, bende bakayım neler kalmış eğer Ünal bey ordan ayrılmışsa çok üzülürüm. Şimdi nerde tam olarak bilmiyorum. Ünal beyin Rumelikavağına geldiğinde çok sevinmiştim. Aslında birşey söylemek istiyorum siz nerdesiniz bilmiyorum ama İstanbul'un bu şirin yeri ne kadar güzel bir doğal park olur anlatamam.
sevgiyle kalın.

serengeti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2018, 11:44   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2018
Başarılar dilerim

Emreyavuzz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2018, 17:20   #35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-12-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi memet Mesajı Göster
Arkadaşlar üyelerimizden Baran vural'ın Urlada kaktüs serası var..Ünal çiçekçilik..
Babası kaktüsün duayenlerinden..Önümüzdeki günlerde orayı ziyeret etmeyi düşünüyorum..
Hem baran beyle tanışma, hemde babasıyla bir röportaj yapıp sitede yayınlama planım var...
ben Baran beyden randevu almak için çalışırken, röportajda sorabileceklerim için yardımlarınızı istiyorum..Ayrıca merak etiğiniz başka ayrıntılar varsa onları...
acaba sorabilirmisiniz güvem fidanına yaban mersini aşılanabilirmi.

Başkan zraat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2018, 17:49   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-12-2018
kaktusum dustu ve icinden bu cikti..resmen kan gibi akti kalan hali boyle..bu nedir nasil olabilir boyle bise

pilhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2019, 23:37   #37
Ağaç Dostu

Ludisa Excellence's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2007
Galeri: 19
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi praecox Mesajı Göster
memet bey,
elinize sağlık yalnız o cattlayalara ne bakabildiler nede o zamanlar bana sattılar sadece bir saksıyı adeta silah zoru ile almış idim üzerinden 15 yıl geçti şimi onları böldüm 3 saksı oldular kalan cattleryalar rumeli kavağında değil demek yalovada ordan 15 senesiz bakımsızlara talip olayım o zaman.
neyse ruhu şad olsun sevgili Dr. Herman Miskciyan'ın hatırlarım çocukdum... elinde bir tek sap tüpe konmuş cattleya büyük bir ihtimalle gasskelyana var. alba (zira beyaz olduğundan gelinler tutardı. babamın dükkanına uğrar "-mezata gidiyordum uğradım" derdi dertleşirdi.ne paralar dönerdi nerde o cattlayalar şimdi...? nerde....!
onun çürümüş kahvemsi pembe saksılarını atamıyorum hala ne doğru dürüst torfu vardı elinde ne sphagnum yosunu ne temiz stryropor ne vermiculite nede perlite o zor şartlarda doğalgazsız serasında orkidelerine canını verdi...
şimdi yapı marketlerden 19,90 phalaenopsis sürümünden tüketimin yurt ekonomisine verdiği zararı düşünen hesaplıyan yok halbuki benim bildiğim satış amaçlı türkiyeye bitki ithali yasak gelenler "damızlık" amaçlı eeeh
ne perhiz bu ne lahana turşusu anlamıyorum

Ne diyebilirim? Ruhları şad olsun.

Preacox o kadar Miskçiyan ve orkidelerinden bahsetmiş fakat buraya görsel eklememiş. Rahmetlinin peşine düştüğü neye benzer, nasıl bir şeydir, fikir vermesi için fotoğrafını ekliyorum.
Preacox un bahsettiği bitki şuan bende. Her sene düzenli olarak açıyor.

Name:  DSC_0083.jpg
Views: 194
Size:  34.9 KB

Ludisa Excellence Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2021, 12:44   #38
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-01-2021
Bu kaktüs ailesi fertlerinin her birine ayrı ayrı bayılıyorum

gulinn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024