View Single Post
Eski 16-07-2012, 15:00   #18
SAGEN
Ağaç Dostu

SAGEN's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi B.Unver Mesajı Göster
Bu başlığı açtığımda Dendrophylax Lindenii yanlızca düşünce halinde ve biraz da fantazi olarak açtmıştım.

Allah kısmet etti ve 2 adet ghost orchid getirebildim.Birisi sayın dostum Hayal Bahçem orkide serasının sahibi Nur Korkmaz hanfendiye aittir.

Dendrophylax Lindenii halen nadir türlerdendir ve bakımı oldukça zordur.Hong Kong Hin's Garden Cites izni ile aldığım bu türü yaşatmak (öncelikle) için geceleri bile uykum kaçıyor inanın

Sayın Garo Mirzahan hocam gerçekten ender olan bilgisini benden esirgemediği için burdan teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Hayalet Orkideler şu anda terrarium da:

Terrariumun alt kısmı yumuşak su dolu.Suyun içinde ikiye bölünmüş ve traşlanmış 3 adet kokonat kabukları var.İçleri sphagnum yosunu dolu.Suyun içinde bir adet küçük akvaryum flitre motoru var ve suyu havalandırıp flitrileyerek bir kokonatın içine aktarıyor ve spagnum yosunu ıslatark tekrar sisteme dönüyor.

Şartlar:

1,500 Fc 2700 K ışıklandırma + sabah uzaktan 1 saat kadar güneş.

Gece 21 C ündüz 25 C sıcaklık(terrarium iç sıcaklığı)

%82-85 nem (terrarium içi)

Çevresinde durağan hava ancak terrarium un dibinde su haznesinin üstünde orjinalinde delikler ile çok cüzzi hava akışı.

Şimdi fotoğraflar:
Sayın B.UNVER.
Şu orkide getirtme işini nereden yapıyorsanız bizede söyleyinde bizde getirtebilelim. Bu işte tecrübelisiniz ve getirttiğiniz yer güvenli sanırım. Ben güvenip sipariş veremiyorum.

SAYGILARIMLA.

SAGEN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön