View Single Post
Eski 05-07-2012, 09:21   #32
Zyprexia
Ağaçsever

Zyprexia's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi glcn06 Mesajı Göster
benim menekşelerimde yaklaşık bir yıldır açmıyordu. hatta ilk aldığımdaki çiçekleri döküldükten sonra hiç açmadılar. 1 ay kadar önce yerlerini değitirdim daha çok ışık alan bir yere koydum. şimdi 3 tanesi birden çiçek açtı. sıvı besin falanda vermiyorum. bence tamamen ışıkla ilgili. hatta bir tane de kolyozum vardı onlarla aynı yerde duran yaklaşık 1 yıldır bir karış olan çiçeğim ışığa koyunca yarım metreyi geçti bir sürüde dal verdi. sadece üzerinde oldukları masanın yerini yarım metre daha cama yaklaştırdım inanılmaz bir büyüme gösterdi çiçeklerim .
Anladım,benim menekşeleri gördünüz mü?Saksı büyük yorumları yapıldı saksılarını küçültücem, bende sizin gibi yerini değiştirdim 2 hfta önce.2 gün sonra tatile çıkıcam dönüşte sürpriz yaparlar belkiBen bir kaç kez sorduğum birsoru var saçma mı bulundu dikkat mi çekmedi ya da ben ifade edememiş olabilirim:Benim menekşeler öğleden sonra ışık alıyor bunun açmamasına etkisi var mı?Diğer sorunları halledebilirim ama sabah güneşi alan bir pencerem yok,net te sabah güneşini sevdiğini okumuştum.Varsa biliginiz paylaşır mısınız?Sizinki günün hangi saatigüneş alıyor

Zyprexia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön