View Single Post
Eski 03-07-2012, 15:38   #19
Sudenur
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Yıllanmış güller ve bahçemin en gölge alanı...

Taşındığımız sene dikmiştik bu gülleri, sağdan soldan verilen çelikler ve kendi çoğalttıklarımız bir çoğu. Mesela bu yılda bir kez açıyor, çiçeklenme dönemini fotoğraflamayı unutmuşum. Yarı gölge bir alan olduğu için mi boyu bu kadar uzadı yoksa cinsinden mi anlayamadım ama yaz sonunda site içinde uygun bir yere aktarıp bodur bir çalı türü ekmeyi düşünüyorum yerine. Sizce olur mu? Çeşitliliği artırırsam güzel olur diye düşündüm araştırma yapıyorum, öneride bulunursanız sevinirim.
Name:  P7020129.jpg
Views: 6269
Size:  75.0 KB

Azıcık ucundan güneş gören ama ışığı bol bir nokta burası. Bunca yıldır ne ektiysek verimli sonuç alamadık, çim ektik olmadı çünkü gölge çimi değildi, osmanlı çimi almasını istedim eşimden ama savsakladığı için taşlarla kapatmaya çalıştım çirkin görüntüyü. Boşluklara çuha çiçeği dikeceğim inşallah bu yaz sonunda. Şimdilik gölge seven bir kaç çiçek saksısı ve yapay çiçeklerle renklendirmeye çalıştım ama durum vasat biliyorum.
Name:  P7020080.jpg
Views: 6615
Size:  71.4 KB

Bu minicik fidecik güzellik çalısı olacak inşallah büyürse.
Name:  P7020081.jpg
Views: 5566
Size:  70.9 KB

Kökü nasıl da kalın değil mi bu gülün? Sağlıklı mı gelişmiş yoksa yanlış budama mı yapmışız bilmiyorum, açık pembe lilaya yakın renkte güller açıyor ama uzun süre çiçekli kalmıyor, takviye yapmaya uğraşıyoruz.
Name:  P7020085.jpg
Views: 6837
Size:  74.1 KB

Küçük çam ağacının arkasıyla mazılar arasına sıkışan bu gül, bahçemin tek kokulu gülü ama yanlış seçmişiz yerini, gelişemediğini düşünüyorum. Çocuklar top oynarken boynunu kırmışlar en sağdakinin baksanıza, çok üzüldüm. Name:  P7020091.jpg
Views: 5983
Size:  75.7 KB

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön