View Single Post
Eski 03-07-2012, 14:54   #18
Sudenur
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Umarım olur diye umuyorum sevgili gülenmelek, uğradığınız için teşekkür ederim. Her tavsiye makbulümdür, sevgiler..

Fotoğraflamaya devam..

Çim ekimi yapılmadan hemen evvel çam ağaçlarımızı budadım. Budanan yerler fotoğraflarda da belli, bu sayede altından ve yanından daha rahat geçebiliyoruz, iğneler batmıyor. Taşındığımızdan beri var bu ağaçlar, sekiz yaşında olduklarını tahmin ediyoruz. Yıllardır dokunulmayan alt dallar öyle güçlü ve kalındı ki, testereye kuvvet vereceğim diye iki gün kolum ağrıdı ama görüntülerinden memnun kaldım. Mutfak penceremden seyretmesi çok keyifli oluyor. Çimler çıktıktan bir kaç sonra köklerini çapalayıp çember içine almıştım, düzgün olabilmesi için elimden geleni yaptım ama ancak bu kadar oldu. Malçlama malzemesi ile örttüm toprak görüntüsünü sizce olmuş mu? Yabani ot çıkışı en aza indi.
Name:  P7020114.jpg
Views: 5623
Size:  75.3 KB
Name:  P7020086.jpg
Views: 10381
Size:  73.2 KB

Bir sene evvel minicik fideden diktiğimiz bodur elma, gerçekten de bodurmuş büyümedi bir türlü, çiçeklerini dahi görmedik. Çimlerin son bulduğu yerlerin daha belirgin ve nizamlı görünmesini istiyorum ama sınır koymakta güçlük çekiyorum, istediğim gibi olmuyor, boşluklar dolmuyor.
Name:  P7020082.jpg
Views: 7254
Size:  74.7 KB

Cüce nar. Eşim ne zaman ekmiş hiç haberim yok, bu ne ağacı böyle diye sordum, süs narı olduğunu söyledi. Bahçe de yetişir mi bu bitki?
Name:  P7020083.jpg
Views: 6964
Size:  75.1 KB

Malta eriği. Yaklaşık üç yıldır aynı yerde. Ne büyüyor, ne de çiçek veriyor, görüp görebileceğimiz yaprak sayısı en fazla bu. Kışın tüm yapraklarını döküyor ve donuyor sanırım, kendine gelmesi yaz ortasını buluyor. Form sayfamızdan Ankara iklimine uygun olmadığını öğrendiğim gün eşimden çıkarmasını rica ettim ama sonrasında kıyamadım, uyanmıştı bitki. Bu yıl da aynısı olursa kökünden sökülecek boşa yer işgal ediyor. Çok gaddarım biliyorum.
Name:  P7020084.jpg
Views: 5853
Size:  73.8 KB

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön