View Single Post
Eski 27-06-2012, 16:28   #323
ayhan219
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Buguuu Mesajı Göster
merhaba, bahçenizi aşama aşama görmek bizi bile heyecanlandırdı kim bilir siz ne heyecanla çalışıyorsunuzdur! son halini merakla bekliyoruz, kolay gelsin...
Gerçekten çok hoş duygularla doluyor insan yeni bir yaprak
yeni bir çiçek anlatmak zor anı yaşamak gerek.

Bahçe telörgülerini tutan direklerde hatalar oluştu şirket geldi inceledi ve bazılarını değiştirme kararı verdi ekibi ve malzemeleri gönderdi başladılar çalışmaya
traktörle çalışıyorlar çocuklar ve akşama doğru yorgunlukla işin kolayını tercih edip ağaçlarla telörgü arasında traktörle beton atıyorlar traktör zor kılı kılına ilerliyor ağaç çukurlarına düşmemek için ve gelip gelip tam da gözümüz gibi baktığımız Antep ten kargo ile bir dostumuzun gönderdiği Antep fıstığı ağaçlarının çukurlarına kaydı
traktörün arka tekerleği bir çukura romörkün tekerleği başka bir çukura girdi traktör bloke oldu ne ileri gidebiliyor ne geri patinaj yapıyor ağaçlar elden gidecek
2 Antep fıstığı ağacımız var
korktum bunlar elden gidecek diye ve kürekle olabildiğince hassas davranarak ağaçları çıkarıp başka yere naklettim.
kışın tüplü aldığım diktiğim fakat yaprak açmayıp kuruyan 2 incir ağacının yerlerine yakın diktim.
sonra traktörü başka bir traktör getirip çektirdik geceye sarktı ama işler bitti gitti o ayrı konu.
Antep fıstıklarına bir dikkat ediyoruz hergün inceliyoruz yapraklarda solma yok sık sulama yapıyoruz derken birgün baktım kuru incir ağacının dibinde bir yeşerme var
açtım ellerimle hafif hafif baktım tomurcuk....
sevincimi görmelisiniz

incir de tüplü olduğu için kürekle onu da traktörün tekerleğinin düştüğü Antep fıstığı ağacının çukuruna naklettim büyük bir dikkatle
sonuç incir çok başarılı
Antep fıstıkları yavaş gidiyorlar
umarım üçünü de kurtarırız.
ilginize teşekkürler

ayhan219 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön