View Single Post
Eski 27-06-2012, 14:37   #703
fesleğen
Ağaç Dostu

fesleğen's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi didegazell Mesajı Göster
cıceklerı zaten solmaya baslamıstı ..bn yapraklar falan sararmaya baslayınca degıstırısem ıyı olur dedım.cok bılıomus gıbı ) bn o topraktakı ırı parcaları falan secsem lıflerden arındırıp ole kullansam daha ıyı olur demı.cok tuhaf bıde kuru suluorum ıkı dakka sora gene kupkuru oluo ustu altı ıslak bakıorum ..koklerın curudugunu farketmedım aksam formdakı sorunları okuyunca anladım bıraz daha.aldım kucagıma cıcekcı cıcekcı gezdım valla ama maaleseff ...bu arada zoelden msj attım sıze topragın markasını bı bakarmısınz..
Sayın didegazell,
özelden bir türlü mesaj atamadım nedense gitmedi.Markasına hiç bakmadım açtım direk Ben şu anda iş yerindeyim eve gidince bakayım dediğim gibi toprak konusunda samimiyim isterseniz gönderirim.
Zaten bir de şöyle bir şey var.Orkide toprağının fazlasıyla hava alması lazım.Su tutmaması normal bence.Köklerinin fazlasıyla hava alması lazım.Sulamayı da haftada 1 kez saksınızdan büyükçe bir kovanın içine su doldurup, saksınızı kovaya daldırarak 5-10 dakka bekletip, çıkarıp suyu iyice sarkana kadar bekleyerek yapmanız lazımdı forumdan öğrendiklerime göre.Siz nasıl yaptınız bilmiyorum ama.

fesleğen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön