View Single Post
Eski 21-06-2012, 11:44   #59
nicea
Ağaç Dostu

nicea's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2011
sülfatlar ve nitratlar ayrı olmak üzere 2 stok tankımda hazırlayıp eritiyorum.erime ya da çökelme sorunu olmuyor.sulama tankında birleşiyorlar.1000litreye 50cc kadar fosforik asit eklediğimde PH 6 civarlarına iniyor.sulama tankındada çökelme tespit etmedim.

ama damlatıcı tıkanıklığı sorunu son birkaç haftadır bendede var.PCJ damlatıcılar inanılmaz hassas.ilk başlarda filtrelemeye o kadar önem vermediğimden dolayı şuan devamlı tıkanıyorlar.ben değiştiriyorum onlar tıkanıyorlar , ben değiştiriyorum onlar tıkanıyorlar.çok inatçılar.bugün 2 sırayı iptal edip birini standart 25lik damlama , birinide basınç ayarlı damlatıcı olarak değiştirdim.açıkçası basınç ayarlıdanda o kadar memnun değilim.yapmasıda çok zahmetli , yaptıktan sonrasıda.tek tek ayarlamak gerekiyor.25lik damlamada da deliklerin yeri tutmuyor , kimisi torbanın dışında kalıyor boşa akıyor.

senenin başına dönüp sistemi tekrar kuracak olsam ne cocopeat slable uğraşırım nede pcj damlatıcıyla.olukların içine cocopeat ya da perlit veya ikisini beraber karıştırıp doldururdum.20lik veya 25lik damlamamı döşer üstüne da naylon veya oluk kapağı koyar işi bitirirdim.hem işçiliği yok hem ucuz hemde tıkanıklık vs. problemlerle karşılaşıldığında düzeltilmesi kolay olurdu.belki pcj damlatıcılı sistem kadar sık sulama yapılmaz ama en azından kullanıcı dostu olurdu.

nicea Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön