View Single Post
Eski 10-06-2012, 11:00   #6
nevsune
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi jineop Mesajı Göster
Nevsuncum benimkiler açtılar Boyları 40-45cm.
Hatmi sokaklarda gördüğümde bana çocukluğumu hatırlattığı için çok sevdiğim bir bitkidir. Boyuyla bosuyla balkonda yetişmez diye edinmeyi hiç düşünmemiştim. Sen bana cüce diye tohum gönderdiğinde balkona veya pencere önüne sığar diye bayağı bir sevinmiştim. Derken bazı arkadaşların başlıklarında adı bodur olsa da kendisinin normal boyda olduğunu okuyunca balkonda nereye sığdırırım diye moralim bozulmuştu. Senin başlığına da epey bir baktım ama açmış halini göremedim. Geliştikçe boyunun gerçekten cüce olmasıyla yeniden sevindim. Şu anda boyu 1 karış kadar. Bir de benimki küçük bir saksıda öyle toprakta olduğu kadar meydanı bol da bulamaz. Eh çiçek sapı uzadığında yazdığın gibi ancak 50-60 cm olur ki, bu durumda jineop bodur hatmim tam benlikmiş

Son yıllarda bodur bitki üretimi benim gibi küçük balkonu olanların çok işine yarıyor. Bodur bir japon gülüm 3. yılında gayet sağlıklı durumda. Hem fazla yer kaplamıyor hem de güzelim çiçeklerini bütün yaz boyunca görmüş oluyorum. Bodur hatmi için Davesgardenda 2 veya çok yıllık yazıyor. Umarım çok yıllıktır da bununla da uzunca bir zaman birlikte olabilirim.

Çiçekleri açar açmaz hemen görüntüleyeceğim. Dilerim seninkiler gibi sağlıklı ve güzel olur

Düzenleyen nevsune : 10-06-2012 saat 12:21
nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön