View Single Post
Eski 28-05-2012, 01:41   #50
mrduran
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinci Mesajı Göster
'Mete isimlikleri hazırlamıştı,ona da ayrıca teşekkürler. Bir daha sefere beni dinlemeyip kendi bildiği boyutta yapsa iyi olacak'

Metenin ellerine sağlık ama haklısınız, hem koyu renk hem de yazı yazılan bölüm küçük olunca, malum artık gözler iyi seçmiyor.

Tüm üyelerimize merhabalar olsun,

Sayın Mandalinci Hanım ile yan yana oturduk. Çok net tanıyorum simayı ama isim ne idi, çıldırıyorum. Güya çaktırmadan Mehmet bey' in ölçüp biçtiği minyatür bozuntusu etikete bakıyorum, baş taraftakini okuyamadım, sonlarda ''inci'' kelimesini yakaladım.
Hadi bakalım düşün dedim kendime, bandı sil baştan tarıyorum, soy adı ''inci'' olan bir kişi bilem aklıma gelmedi.

İki arkadaşa sordum,
-Aman çaktırmadan bak lütfen, şu bayanın adı ne idi. Onlar da mahcubiyet içinde ı-ıh dediler. Benim gözler fireli(tüm kumru yiyenler bile şahit körlüğüme...), burdan kendime bir pâye çıkardım, onlar benden kör diye.
-En gencimize sordum, ilk defa gelen genç delikanlıya, Furkan' a. Gözlerinde beni ayıplayan ifadenin yanında, keskin zekâsının övüncü ile ''Mandalinci'' yazıyor dedi.

Her kesi rahatlatabilecek bu keşif, maalesef beni utandırmış idi. Eşine ve annesine saygılarıma iletirken bile taviz vermez bir şekilde tanıyamamamın emâresini göstermemek idi bilgiç tavrımız.

Sayın Mandalinci 'den özür- saygılar.

Çok güzel bir toplantı oldu.
Hulya hocamız ve Mine hanım, binbir zahmet ile bizlere bu bilgi ziyafetini sundular sağ olsunlar.

Ömer bey' e selâm saygı olsun, İstanbul' dan geldi, ayağının tozu ile toplantı sonu döndüler. Kumrular afiyet olsun.

İyiki canı simit falan çekmedi, yoksa yukardan kamyon lastiği falan mı gelir idi?.

Katılan, katılamayan herkese saygılarım ve sağlık dileklerimle lütfen.

Düzenleyen mrduran : 28-05-2012 saat 02:14 Neden: özel isim, büyük harf..
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön