View Single Post
Eski 18-05-2012, 23:55   #157
gilan
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Kırçıllı gülleriniz çok güzelmiş kartal124.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kartal124 Mesajı Göster
Maaşallah bitkilerinizin hepsi çok güzeller.Ama ben her zaman güllerden yana olmuşumdur.Niye derseniz;
Nisanda başlayacak neredeyse aralık ayına kadar aralıksız çiçek açacak, muhteşem renkleri olacak, bir o kadar da güzel kokacak, ayrıca pek te nazlı olmayacak, ayda bir hafif besin ve bir iki ilaçlamayla yetinecek, sulamasını geciktirseniz de size küsmeyecek, sıcaktan soğuktan etkilenmeyecek kaç tane bitki sayabilirsiniz ki güllerden başka bu özellikleri olan.
Selamlarımla.
Güler Abla'nın bahçesindeki mesajınızaysa hem katılıyorum, hem katılmıyorum. Geçen gün düşünüyordum, kimi bitkiler dondurucu soğuklara dayanıklı ama yaz sıcağında mahvoluyor; kimisi ise yazın güneşe bayılıyor ama dona dayanmıyor. Peki dedim biz Ankara ikliminde bizi uğraştırmayacak, yaz boyu çiçekli çok yıllık ne yetiştireceğiz? Aklıma güller geldi.

O yüzden sözlerinizin bu kısmına katılıyorum. Ama işte nazlı olmama konusu yok mu! Ona hiç katılmıyorum. Kara lekesi, küllemesi hadi bir derece. Ama o yaprak bitleri yok mu! Devamlı ilaçla uğraşmak çok zor. Hele reçel falan yapayım derseniz hiç ilaç şansı yok.

Ama yine de güllerden vazgeçmem o başka.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön