View Single Post
Eski 05-05-2012, 14:52   #425
selcuk44
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 05-05-2007
Sayın, suatpelen,saksı teklifiniz için teşekkür ederim,bendeki paskalya kaktüslerinin hemen hepsi ithal gelmiş ve maalesef torfa dikilmiş bitkiler.bu bitkilerin dikilmiş oldukları torf içinde gelişmeleri çok zor oluyor evvela bir defa kuruyan torf tekrar sulansa bile tam manasıyle suyu ve içindeki izelementleri almadığı için ekildiği paskalya kaktüsleri bence sağlıksız oluyorlar.Şimdi ben bu saksılardan çelikler alarak bir kısmını bir kaç gün dinlendirdikten sonra toprakta ve birkısmını da ana bitkiden koparır koparmaz suya koyup köklendikten sonra toprağa dikerek burada gelişmelerini sağlamak istiyorum.Çok iyi gözlemledim kum ve bahçe toprağında kaktüs sıvı gübresi ile gübrelenerek yetişen paskalya kaktüslerinin evvela yaprakları çok büyüyerek koyu yeşil oluyor ve dolayısıyla çiçekleri de hem daha canlı renkli hem de daha büyük oluyor ,bu tespitimi Sayın,idurgun'nun 352 numaralı mesajındaki paskalya kaktüsü nün yaprakları ve çiçekleri teyit ediyor dolayısıyla hangi renkten olursa olsun ama Türkiye'mizin kırmızı bahçe toprağı ve kum karışımı torağında yetişmiş olan her renkten paskalya kaktüslerizi teşkkür ederek kabul ederim.

Tekrar sağlık dileklerimle,

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön