View Single Post
Eski 22-04-2012, 08:22   #1658
koala980
Ağaçsever

koala980's Avatar

Giriş Tarihi: 17-10-2010
Merhaba,
1364 nolu mesajımdaki gardenyamın (eylül 2011) son halini paylaşmak istedim. Pek iyi durumda değil ama yaşıyor. Evet nazlı bir çiçek ama yaşamak için de gayet mücadeleci. Nasıl bakmam gerektiğini bana öğretene kadar yaşayacak sanırım.
Name:  gardenya 2 (1).jpg
Views: 1800
Size:  69.0 KB

Name:  gardenya 2 (2).jpg
Views: 4199
Size:  70.0 KB
Dün saksı harcını değiştirdim. Bahçe toprağı, yanmış gübre ,pomza taşı karışımına diktim. Evde bulduğum demir parçayı saksının dibine batırdım. Sararıp dökülen yapraklar vardı ve bu uygulamadan sonra sararmalar durdu. Gerçi son 2-3 yaprak yine sarararak döküldü(üstteki kırmızı yuvarlağın yanındaki yaprakta sarardı). sanırım artık demirli gübre almak lazım. Hazır su ile suluyorum, arada limon tuzu uyguluyorum ve çiçek açan bitkiler için gübre veriyorum. Yeni çıkan minik yapraklar da var(kırmızı yuvarlakların içinde) ama dökülüyorda bir yandan. Bu arada hala evin içinde duruyor ,havalar sıcak ise dışarı çıkarıyorum. Hala geceleri soğuk olabiliyor Bursa da. Sizce doğru yoldamıyım? Altta ki fotoğraf yeni gardenyama ait. Eskiyi de yeniyi de yaşatmak istiyorum. Yeni olanda da arada yapraklar dökülüyor.Eskisi yaprak dökmeye başlayınca emin olamadım doğru yolda mıyım?

Name:  gardenya 3.jpg
Views: 2954
Size:  59.5 KB

koala980 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön