View Single Post
Eski 21-04-2012, 19:51   #1234
limon_sever
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emre İlhan Mesajı Göster
Farklı görüşler olabilir elbette ama bende eskiden böyle yapıyordum ve ürün alamıyordum. Sadece besini düşünmemek gerekir, bitkilerin rahat büyümeleri de gerekiyor. Alan istiyorlar, alanlarını ve kök gelişimini geniş tutunca daha çok ürün veriyorlar, meyve tutumları daha iyi oluyor. Biliyorum alan yaratmak, geniş saksılar kullanmak pek mümkün olmayabiliyor, zor oluyor. Ama malesef sıkıntılarımızdan birisi de bu. Benim fikirlerim bu yönde.
Bende epeydir bahçede saksı tarzı olarak çuvallara dikim yapıyordum. Öyle çok çok büyüdüklerini de görmedim. Taki pencere önünde bu sene biber yetiştirene kadar. Ben tamamen besinle alakalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü biberin bulunduğu saksı boyutları 22.5 cm en ve 17 cm boy. Biberin uzunluğu 70 cm civarında. Bu biberi kasım sonu gibi tohumdan yetiştirdim. Henüz biberini yiyemedim. Ama bir tane büyümeye başlamış. Sanırım mevsimsel nedenlerle daha önce çiçeklerini döktü. Şimdi çok güçlü çiçek sapları. Üstünde 100'ü geçkin çiçek oluşumu, tomurcuk vs. var.

Name:  biber_1.jpg
Views: 2511
Size:  46.8 KB

Name:  biber_2.jpg
Views: 2404
Size:  59.1 KB

limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön