View Single Post
Eski 16-04-2012, 19:50   #236
bsevencan
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Exclamation

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kıbrıs_Doga Mesajı Göster
Sürekli yiyorlar da yiyorlar yani haşır huşur haşır huşur. Ağaçtaki yapraklar bitti bunlar doymak bilmedi. Yedi yirmidört yiyorlar. Ama çok hoşuma gidiyor onları izlemek... Kaç sene aradım bunları bulmak için.. Gözüm gibi bakıyorum onlara. Bu arada kozaya girmeleri için etraflarına ne koymalıyım? Bilemedim Benimkiler çok fazlaydı diye yatağın üstüne aldım onları yerlerinin geniş olması açısından.
Osaman, sen 2-3 dut ağacı daha bul, esas haşır huşur bundan sonradır bilmiş ol.
Koza örmesi için tülümbe koyabilirsin (Tülümbenin başka adı varmı bilmem). Koza örme zamanı serçe parmaktan kalın, işaret parmaktan uzun olurlar. Temkinli olman için birkaç tavsiyem daha var.
1. Meyve ağaçları yanındaki dutlar meyve ağaçlarına yapılan ilaçlamadan dolayı zehirli olabilir.
2. Böceklere temizlik yaptığın zaman aldığın kuru dut yapraklarını bir kutu içinde en az 2 gün tut, mutlaka göremediğin böcek çıkacaktır. Çöpe gitmesin yazık olur.
3. Şehir içindeki dut ağaçları belediyenin yaptığı ilaçlamalardan zehirli olur.
4. Dut yapraklarının İlaçlı mı değilmi testini 2 böcek gözden çıkararak yapabilirsin yani önce 2 taneyi yedir, bir saat bekle onlarda herhangi bir değişiklik yoksa hepsini yedir.
Kolay gelsin.

bsevencan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön