View Single Post
Eski 11-05-2008, 08:38   #112
Maude
Ağaç Dostu

Maude's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2008
Dün bir arkadaşımızı ziyaret etmek üzere evine gittik. Asansörde bir üst katın düğmesine basmışız yanlışlıkla. Asansörden çıkar çıkmaz ne göreyim. Bol çiçekleriyle coşmuş bir Paskalya Yılbaşısı (Rhipsalidopsis gaertneri) karşımızda. Kendimi çok zor tuttum . Arkadaşımızda bir süre oturduktan sonra çıkarken arkadaşımıza, hiçbir kuvvetin beni bu yılbaşı çiçeğinden lop almaktan alıkoyamayacağını söyledim. O da komşusunun sorun çıkarmayacağını söyleyince ben hemen iki parça kopardım. Ancak lopların hepsinin ucu ya tomurcuklu ya da çiçekliydi. Dolayısıyla kopardıklarıın ucunda da çiçekler var. Hazırlığım olmadığından elimdeki kalanchoe dallarının dikili olduğu minik saksılara sokuşturdum ama tam olarak ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim. Çiçekleri kapalıydı kopardığımda, sabah baktım ki açılmışlar.

Yeni bir saksıya geçireceğim, toprak seçimi, ışık, lopun ne kadarı toprak altında kalmalı, sulama gibi birçok soru kafamı kurcalıyor. Aslında forumdan epeyce bilgi edindim ama Paskalya Yılbaşısı yetiştiren birinden direkt cevap almak beni mutlu eder.

Eklenen Resimler

Maude Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön