View Single Post
Eski 10-03-2012, 22:05   #362
GÜLSEN_
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selcuk44 Mesajı Göster
Iyi Akşamlar Gülsen Hanım,

Çok özür dilerim mesajınızı şimdi gördüm.

Evet paskalya kaktüslerinizin keyfi çok iyi,bu kadar sağlıklı olmalarında elinizin mahareti ve onlara olan muhteşem sevginiz ve ilginizin çok büyük bir etken olduğunu biliyorum, bilgi ve deneyimlerinizi de özellikle belirtmek isterim.

Ben hala kendi saksısındaki toprağı ile ve köklerine hiç dokunmadan,geçirgenliği yüksek kum ağırlıklı toprağa geçirerek daha büyük bir saksıya aktarma ya çalışırken siz köklerini ayırarak üç bölüm halinde ayrı ayrı diktiniz .Bozulacaklar diye çok korkuyordum ama nazar değmesin bırakın bozulmayı,daha da sağlıklı olmuşlar.Kutluyorum sizi ve elinize sağlık.

Toprak karışımını daha önce söylemiştiniz ama şimdi acaba daha detaylı verebilirmisiniz ,birde köklerindeki torfu tamamen silkeleyip öylemi yeni toprağa diktiniz

Bende bol çiçekli ve sağlıklı günler dilerim.
iyi geceler selçuk bey paskalyalarım geldiğinde kargoda oldukça hırpalanmış ve topraklarından çıkmışlardı bende saksıdan tamamen çıkarınca her saksıda 3 kök olduğunu gördüm hatta kırmızı paskalyada bir de davetsiz misafir bile vardı(kökleri ayırırken solucan çıktı. sonra köklerini zedelememeye özen göstererek böldüm hatta bir bıçak kullandım kökler ayrılmayınca bıçakla kestim, ve hazır toprağa kattığım bahçe toprağı karışımına ayrı ayrı ektim. köklerdeki kendi toprağını temizlemedim öylece ektim. İlk sularını verdikten sonra bir kaç günde bir veriyorum. Ayrıca 10 günde bir kaktüs vitamini veriyorum.Tabi içerdelerdi ama şimdi balkonumda güneşide sevdiler artık hep dışardalar ve tekrar açmaya başladılar gidip gelip seviyorum onları umarım yardımcı olabilmişimdir size

Düzenleyen GÜLSEN_ : 25-05-2012 saat 01:27 Neden: yanlış cümle
GÜLSEN_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön