View Single Post
Eski 15-02-2012, 13:02   #71
akifbingöl
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-09-2011
Merhaba ''Akhisarlı'',, sayfanızı uzun zamandan beri takip ediyorum. Her duruma farklı ve gülümseme ile bakışınız çok hoş. Cümlelerinizi zevkle okuyorum. Benzetmeleriniz çok güzel...Yeni yer arayışınızı ilgi ile takip ediyorum. Biraz daha bilgi lütfen..Ben Gaziantep'te oturuyor ve Diyarbakır'da çalışıyorum. Ben de hep harita üzerinden bakarak bir Ege köyünü hayal ediyorum... İzmir'de öğrenci iken (1980) Manisa'da, Gördes'in bir köyünde, Akhisar'da, Bayındır'da ve Çırpı'da kaldım. Hepsi de bende hep oralara geri dönüş isteği uyandırıyor...Yani senin yeni yer arayışında kendimi buluyorum. Onun için biraz daha bilgi dedim..
Benim de Gaziantep'e 10 km bir köyde 3 dönüm meyve bahçem ve basit bir bağ evim var. Sıkıntım aynı...''metal aksam meraklı arkadaşlar'' . Bunlar hırsız da değil. Başka bir şey. İnanır mısın demir kapımı menteşeden söküp götürdüler. Kazma kürek ne bulurlarsa götürüyorlar..Metal muslukları kırıp alıyorlar. Sulama hortumlarını daha çok seviyorlar. Yani sadece sizin oralarda değil; her yerde bu ''arkadaşlar'' mevcut.

Selamlar...

NOT: ''Zeytinlibahçe'' nin anlattığı olay tam bir mizah olmuş....

akifbingöl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön