View Single Post
Eski 15-05-2009, 23:02   #2
bahtiyar02
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
bahtiyar02 / Bahçem

sevgili gece çok sevindim. bende yaklaşık 14 dönüm bir tarlaya en büyük eğitmenlerim olan ablam ve annem sayesinde hobi bahçesi kurduk. resimleri çekip beğeninize sunacağım.

14 dönümün 5-6 dönümüne buğday diğer kısma 300 kök amerikan asması+16 kök israil bademi+ 20 kök giresundan gelen fındıklar+19 kök sakız ağacı(Menengüç ağacı) 3 kök aşısız dut+hicaz narı+12 kök ceviz+26 kök bursa gemlik domat zeytin+1 kök ıhlamur +4 adet yenidünya+ 1 adet turunç

2 adet hicaz hurması+eskiden tarlada yetişmiş olan4-5 kök yabani alıç ağacı. incir ve değişik türlerde kavun karpuzlar, yeşil soğan+ çilekler+dev kabak türü ve diğer kabak,salatalık,biber çeşitleri (Süs biberlerimin fidanları henüz küçük boydalar) susam+bamya ve nohut.bu hobi bahçesinden çok hobi tarlası oldu gibi.

En güzeli Adıyaman merkeze 10 km'uzaklıkta.tarlada temmuz ayına kadar akan küçük bir deremiz var.şimdilik sulamayı ordan karşılıyoruz.Hafta sonlarını iple çekiyorum.ailemle hem piknik yapıyoruz hemde tabiyatla iç içe yaşıyoruz.güzel olan çocuklarımın benim gibi bitkilerle haşir neşir olmaları.

ilk resimdeki eğitmenim rehperim annem ikincisi ablam onlar olmazsa ben ne yapardım
saygılarımla

Eklenen Resimler

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön