View Single Post
Eski 02-02-2012, 14:15   #240
Halil Önen
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elim Mesajı Göster
Bunun neresi doğa dostu olabilirki. olsa olsa doğayı katletmek. Vicdanla felan alakası yok. Bende elinde Tüfekle, tabanca, mavzer le geçliğini geçirmiş biri olarak kuş dahi avlamadım. Silah benim bildiğim savunma amaçlı kullanılır.
Dekorda asılı bir silah varsa, seyirci sahnenin bir yerinde kullanılacağını bilir...

Avcı doğa dostu mudur tartılışılır belki ama avcının hayvan dostu olmadığı kesin. Peki insan hayvan dostu mudur?

İnsan; evreleyip, ehlileştirip kendine benzettiklerini, kendine bağımlı hale getirdiklerini nasıl dostum diyebiliyor?

Onların yabanda insanın dostluğuna mı ihtiyacı var. Yabanda vahşi değiller mi? Ehlileştir, kendine muhtaç haline getir, sonra dostum de...

Ondan aldığın hakları önce al, sonra hayvan hakları diye ona vermeye çalış. Ve bu insanın sorununun sorumluluğunu bir grubun_ avcıların_ üstüne yık. Kendini akla..

Hadi avcılar masum değil avcı olmayan insan çok mu masum? Niye çuvaldızı yiyen _kabamızdan_ hep biz avcılar oluyoruz? Elinizde iğne yok mu?

Ayı insanın dostu mudur?

Örneğin; Ayı ve ondan yapılmış oyuncaklarla _ yatağına alıp uyuyan_ büyüyen bir çocuk ormanda ayı ile karşılaştığında _ onun alanına girmişse ve yanında yavruları da varsa_ boynuna sarılıp, kucağına mı alacak.

Hayvan hakları adı altında, insanın avcı olanını doğanın düşmanı gibi göstermek vicdanını aklanma isteğinden doğuyor olmasın?

Hadi doğanın ve hayvanın insanlaştırılmasında biz avcılar masum değiliz, siz çok mu masumsunuz?

Paleolitik dönemden bu yana yaşananlardan sonra elinizi yıkayıp arkanızı dönüp gidebilir misiniz?

Halil Önen Çevrimdışı   Başa Dön