View Single Post
Eski 31-01-2012, 12:06   #125
Halil Önen
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Türkiye genelinde büyük bir kış var bugünlerde..Çoğu yer kar..yaban hayvanlarının en aciz olduğu bir dönemdeyiz..

Ben bugünlerde evimin etrafında, balkon mermerlerine, pencere önlerine yem koyarak elimden geldiği kadar çaresiz kuşların açlıktan ölmemesi için birşeyler yapmaya çalışıyorum..onların yem yiyişlerini keyifle izliyorum..

Ama bir de şimdi avcılar geliyor aklıma..Böyle bir karlı havada avcılık kaşıntısı tutmayan avcı yok gibidir..
Sanırım tüm ülkede zamanı bol bütün avcılar araziye çıkmanın ve kardan tipiden çaresizce afallamış hayvanları nasıl daha çok avlarız diye bir telaşın içindedir..
Bunun adı nasılsa ''avcılık sporu (!!!)'' oluyor..
Merhamet yok..
Acıma yok..

Sen bu havada silahını koyacaksın bir kenara..alacaksın 3-5 kilo yemi..çıkacaksın ormana..yemlikler yapacaksın..koyacaksın yemlerini çaresiz hayvanların..ve birçok çaresiz hayvanı açlıktan kurtardığını düşünerek mutlu olarak döneceksin evine..
Spor budur..
Sn.Pria,

bu değerli! görüşlerinizi neden av ve avcılık ile ilgili sitelerde de paylaşmıyorsunuz? Bir şeyden şikayet ediyorsanız, bir beklentiniz _ kişisel veya toplumsal_ var demektir.

Kavgada bile söylenmeyecek sözler söylüyorsunuz.

Halil Önen Çevrimdışı   Başa Dön