View Single Post
Eski 29-01-2012, 16:37   #84
delphin7
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-02-2007
Avci doga dostumudur

Ne yazik ki yazdilaklarimin cogu silindi gitti Su kis gunu yasamak ve yavrularini buyutmek icin ornegin keklik ve tavsan avlamak zorunda olan, ulkedeki bir avuc karakulagin vasagin avina ortak olmak ve bunuda zevki hobisi icin yapmak, yirtici avcilari kendisine rakip olarak gormek ne kadar etik ve akil dolu bir davranis degil mi. Merhamet ve vicdandan daha soz etmiyorum bile...nereden baslasak ki o karda kista yasama savasi veren tavsana mi, bir diger tarafta yavrularini kendisini yasatmak icin avini kaybeden vasaga mi? Bu duzeni ahen ki zevkiniz hobiniz icin bozarken akil vicdan merhamet nerede kaliyor? Bu hakki bana devlet kanunlar veriyor deyip isin icinden cikamazsiniz. Birde gercek mutlak olan ilah adalet var. Ha hala ben ila ki avlanirim derseniz. Kendi malinizi kendi yetistirdinizi avlarsiniz etinide yersiniz size kimse bir sey demez. Ama birakin yaban hayatinin buyuk cogunlugunu son 50 senede kaybetmis ulkenin bir avuc canlisini avlamayi. Hele ki bunu zevkiniz ve hobiniz icin yapiyorsaniz

delphin7 Çevrimdışı   Başa Dön