View Single Post
Eski 19-01-2012, 14:26   #768
Mine Pakkaner
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi papatya73 Mesajı Göster
merhaba mine hanım, benim gardenyamda da beyaz minik böcekler görmüşdüm, önce kepek gibi başlıyordu.başta biberli su sonra cypermetrin içerikli böcek ilacı kullandım. taze yaprakları biraz yandı.aslında yeni yeşil filizler veriyor asidik su (limonlu, demirli )sever diye okumuşdum ve yapıyorum. fakat hala diplerde pamuklanma küf gibi beyazlıklar görüyorum ne yapmam lazım acaba?
bir sorun da ayrı ve uzak olmasına rağmen kalanşoremde var onu da biberliyorum ama yaprakları gövdeden cansızlaşıp düşüyor onda da böcek olabilir diye biberli su ve cypermetrin kullandım, böcek görmüyorum ama hala yapraklar cansızlaşıp dökülüyor ne yapsam acaba* teşekkürler
Biberli su pamuklu bite etki etmez. İlaçları dozunda ve doğru kullanmazsanız değil yanma, bitkinizi tamamen öldürebilir. Diplerdeki pamuklanma küfü bana çok iyi tanımlamanız ve hatta net ve makro bir foto ile anlatmanızı rica ederim.

Kalançaoyada böcek yoksa lütfen hiçbir ilaç vermeyin. Tabağında su kalmasın, serin ve nemli bir ortamda bulunsun .

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Başa Dön