View Single Post
Eski 20-12-2011, 03:17   #52
wellness
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-03-2011
Ne kadar güzel! gencecik, körpecik yavrularımızın, ziraate, doğaya, çiçeğe meraklarına bittim doğrusu. Keşke zamanında bizim büyüklerimiz de, bizim iç dünyamızı keşfetmeye çalışmış olsalardı da bizi destekleyebilselerdi. Ben hatırlıyorum daha henüz çocukluk yaşlarımda iken, toprakla uğraşmaya birşeyler ekip yetiştirmeye merakım vardı. Ancak büyüklerim benim iç dünyamı keşfedemediklerinden başka bir meslek seçmek zorunda kaldım. Aslında o yaptığım ve emeklisi olduğum o meslekten hiçde yeterince zevk alamadığımı da itiraf edeyim. Eğer o zamanlar benim iç dünyam ve kabiliyetim keşfedilmiş ve beni o yönde bir eğitime tabi tutmuş olsalardı, sanırım bitki alemi veya hayvancılık konusunda ünlü bir bilim adamı bile olabilirdim.
Gençler, bu içinizde yaşadığınız ziraate, doğaya, ve hayvanlara olan sevginizin körelmesine izin vermeyin. Hatta içinizde gerçekten doğaya karşı büyük aşk yaşayanlarınız varsa, başka meslekler seçmek yerine bu mesleği seçin ve eğitiminizi bu yönde yapın. İnanıyorum ki içinizde işini büyük bir zevkle yapacak, ziraatin muhtelif alanlarında görev alabilecek ziraat mühendisleri çıkacaktır. Ziraat deyip geçmeyin. Artık Türkiye yeni yeni uyanmaya başladı. Artık Türkiye de ziraatçılığın ufku açılıyor bu böyle biline.

wellness Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön